Волонтерський рух - взірець єднання

Становлення волонтерського руху на Черняхівщині

З початку війни – в травні 2014 року була створена волонтерська організація з молоді та тих, хто співчуває нашим воїнам, справжніх патріотів України. Об’єднала всіх небайдужих Вікторія Бутрик, батько і чоловік якої згодом поїхали на фронт.

Волонтерами стали: Наталія Паламарчук, Надія Славінська, Жанна Прищенко, молоді вчителі Черняхівської школи І-ІІІ ступенів, старшокласники та мама бійця 95 бригади Совсімова Людмила Миколаївна.

Всі дружно взялися допомагати бійцям. Ставили на місцевому ринку палатку з написом «Продукти для воїнів АТО», збирали різноманітні харчі, - крупи, цукор, печиво, чай, каву…/Files/images/ato/20150507_104334.jpg

Ходили по підприємцям, організаціям. Організовували акції:

«Шоколадка для солдата», «Новорічна посилка солдату», «Великодній подарунок», «Смаколики для солдат», «Домашнє печиво – воїнам АТО».

Все збиралося у волонтерській кімнаті в РДА. По графіку чергували щоденно, збирали овочеву продукцію з сільських рад. Збирали кошти пораненим та сім’ям загиблих.

Найбільшими помічниками волонтерів стали школярі.

Саме учні найбільш активно включалися допомагати бійцям-землякам, що перебували у пеклі війни на сході. Наші учні почали плести сітки для маскування військової техніки, влітку – зелені, восени – білі (для зими).

Збирали макулатуру і за виручені гроші купували в «Рудені» печиво, цукерки. Ходили в кафе «Золота теща» і допомагали волонтерам ліпити вареники і пиріжки для солдат. Влітку збирали лік-трави і сушили на чаї, шили маленькі подушечки для солдат.

/Files/images/ato/DSCN0318.JPG Збирали новорічні святкові посилки, теплий одяг, в’язали шарфи, малювали малюнки та писали зворушливі листи на фронт. В багатьох дітей там служать і зараз їхні татусі.

На даний час координатор волонтерського руху – Совсімова Л.М. разом з житомирською громадською організацією «Ми – волонтери» допомагає бійцям – землякам з 95 аеромобільної бригади, 30-ї механізованої бригади, 26 бригади-артилеристів, 128 бригади гірським піхотинцям, 301 батальйону морської піхоти, 6-му «Горинь».

13 січня 2016р. створено в районі громадську організацію «Бойове братство ветеранів АТО Черняхівщини», яка тісно співпрацює з волонтерами Черняхова.

Велику допомогу надає Наталія Миколаївна Ковшевна від депутата України П.В. Дзюблика. Вони надають матеріальну допомогу пораненим землякам, багатодітним сім’ям.

Наші бійці на передовій знають, що у них є надійний тил – їх діти, земляки, які завжди підставлять своє плече для допомоги.

Разом ми переможемо. Слава Україні!

Л. М. Совсімова

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.