7 фактів про 1 вересня – День знань

7 фактів про 1 вересня – День знань


1. У 325 році Костянтин Великий вирішив починати новий рік з 1 вересня. В кінці XVстоліття православна Русь перейняла цю традицію, вперше рахувати початок року з початком осені стали з 1492 року. Оскільки в той час усі школи були при церквах, навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня.

2. Традиція розпочинати навчання з 1 вересня є далеко не в усіх країнах, так, в Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній – у березні наступного року.

3. Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.

4. Офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року.

5. На території України до середини 30-х рр. XX століття не було точної дати початку навчального року, діти йшли до школи після завершення польових робіт.

6. Одним з ініціаторів введення і автором назви свята став радянський педагог Федір Федорович Брюховецький, він же поклав традиції першого і останнього дзвоників.


7. У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету – вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. Школа для всіх стартує наступного дня - у перший вівторок вересня, - пише 7dniv.info

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.