Музей школи – духовна скарбниця її історії

Школа була в житті кожного з нас. Перша вчителька, перший урок, перший шкільний вальс, однокласники, шкільна дружба, яку ми досить часто проносимо через все життя. Спогади про шкільні роки - найяскравіші і найприємніші для всіх.

Духовною скарбницею історії і традицій нашої школи стане Музей школи, який ми нещодавно урочисто відкрили.

Наша Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів має багату і славну історію, яку щоденно примножують її талановиті учні і випускники. А впродовж років існування школи її традиції закладали відомі в районі і області педагоги.

Робота по оформленню нашого Музею тільки розпочата, але ведеться вона досить активно.

Мені приємно відмітити, що до поповнення музейних експозицій долучилися всі: вчителі, учні і їх батьки, випускники школи минулих років, вчителі-ветерани педагогічної праці.

Цей рік особливий в житті кожного з нас. 2015 рік – рік 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні.

Центральна експозиція нашого Музею - «Герої не вмирають».

Тільки в цьому році зреалізовані змістовні патріотичні колективні пошукові проекти «Вчителі і керівники школи на фронтах війни», «Випускники школи – герої АТО», «Батьки учнів школи – герої АТО», «Випускники школи – учасники бойових дій в Афганістані».

Результативно попрацювали над цими проектами учні 9-А, 9-Б, 8-А, 10 класів під керівництвом вчителів Т.В.Сахненко, Т.П.Столярчук, С.М.Дем'янчук, Баталової В.О.

Презентації цих проектів довели, що нинішні учні школи не тільки знають про трагічні сторінки нашої історії, але й готові рівнятися на героїв, а ще люблять свою рідну Україну і пишаються тим, що вони є українцями.

Слава і гордість школи – її випускники, тому значну увагу в поповненні музейних експозицій присвятили саме їм.

У даному напрямку до пошукової діяльності долучилися учні 6-А класу і 7-А класу під керівництвом Н.С.Кобилинської і О.В.Білоус. Ними були підготовлені змістовні проекти: «Перший випуск Черняхівської восьмирічної школи» і «Перший випуск Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів».

«Від минулого до майбутнього» - це не тільки назва розділу Музею школи, але й символічний духовний місточок кращих традицій рідної школи, які містять потужний виховний потенціал для наших нинішніх вихованців, молодих педагогів, які сьогодні працюють у школі.

Розпочата робота і над загальношкільним дослідницько-пошуковим проектом - «Родина», мета якого ближче познайомитись із родинами учнів школи. Уже презентували свій проект і передали матеріали в Музей учні 2-А класу під керівництвом Л.О.Проценко. Готують такі проекти і інші класи школи. Це теж дуже символічний і надважливий музейний проект, для згуртування колективу школи.

Я хочу висловити щиру подяку всім учням, їх батькам, вчителям – керівникам музейних проектів, випускникам школи, ветеранам педагогічної праці за активну участь у поповненні експозицій нашого Музею за те, що в ці проекти ви вкладали частинку душі.

Сподіваюся на подальшу співпрацю, оскільки попереду у нас ще багато цікавих і перспективних ідей, які можуть бути зреалізовані тільки разом - великою і дружною шкільною родиною.

Директор школи Г.М. Шлапак

Квітень 2015 року

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.