Директор школи -
Шлапак Галина Миколаївна

/Files/images/direktor/001-GSM_1751.jpgВчитель математики і фізики, вчитель-методист, вчитель вищої кваліфікаційної категорії,
нагороджена нагрудними знаками МОН України
(«Відмінник освіти України», «Василь Сухомлинський», «Софія Русова»), Грамотою Верховної Ради України "За заслуги перед Українським народом",
лауреат обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2014" в номінації "Директор року", депутат Черняхівської районної ради, член виконкому Черняхівської селищної ради.2020

ДАРУЙ ДОБРО НА РАДІСТЬ ЛЮДЯМ!!!

Так вважає лідер учнівського самоврядування Черняхівської школи Анастасія Іванюха, одна із найбільш яскравих юних обдарувань області.

У свої 14 років вона вже багато досягла, має численні нагороди у різноманітних мистецьких конкурсах і фестивалях.

Шанувальники її таланту із нетерпінням чекають виступів на сцені і нових пісень у виконанні Анастасії,адже її самобутній голос та висока виконавська майстерність, природня щирість та доброта завжди дарують людям гарний настрій і позитивні емоції.

Пишаємося, що саме вона нещодавно стала лауреатом престижної обласної літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки,вкотре підтвердивши свій високий рівень вокалістки.Нам приємно,що Благодійний фонд ,,Надія є", який очолює відома у нашій області своєю благодійністю Надія Юшкевич, номінував у цьому році на престижну премію саме нашу Анастасію Іванюху.

Адже і сама Анастасія важливим напрямком своєї вокальної діяльності вважає саме участь у благодійних концертах,на яких її виступи завжди приносять радість людям,що особливо цього потребують і чекають на увагу до себе.

Сприяють і підтримують у добрих починаннях свою доньку,щиро радіють її успіхам і батьки Олег та Тетяна,а також вся велика та дружна родина Іванюх-Хоменків. Кожен із таких благодійних концертів залишається і у пам'яті Анастасії назавжди,а добірка фотосвітлин із них особливо трепетно зберігається у її вже досить вагомому мистецькому портфоліо.

Ми бажаємо нашій Анастасії нових творчих успіхів і віримо,що ті маленькі краплинки добра,які дарує людям своїм неповторним співом черняхівська зірочка на ім'я Анастасія, безумовно зроблять цей світ прекраснішим і добрішим!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ДОРОГІ ДІТИ, ШАНОВНІ БАТЬКИ І ВЧИТЕЛІ НАШОЇ ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ ШКОЛИ!

/Files/images/dzvonik/40028911_378987162638832_8823552023736614912_n.jpg Відповідно до затвердженої структури 2019-2020 навчального року, сьогодні у нашій школі закінчуються навчальні заняття і для всіх учнів 1-10 класів розпочинаються літні канікули!

Нажаль, улюблений нами Останній дзвінок, не пролунає у цьому році на наших традиційних локаціях, де ми збиралися всі разом, підводили підсумки та планували літній відпочинок, а рідна школа не наповниться сьогодні веселим сміхом та вашими дзвінкими голосами.

Цей навчальний рік був незвичним і складним, але ми разом з вами справилися і закінчуємо його успішно!!!

Дорогі діти,ви, як справжні здобувачі освіти і дистанційно вчилися сумлінно та дуже наполегливо,а тому всі будете атестовані та переведені до наступних класів!!!

Висловлюю щиру подяку за розуміння та підтримку вам, шановні батьки,знаємо, що саме вам було особливо непросто під час дистанційного навчання.Нам приємно, що ви впевнено стали надійними партнерами школи і переконливо довели, що батьки наших вихованців - найкращі!!!

Пишаюся вами,шановні мої колеги-вчителі,адже ви щоденно,часто за рахунок свого особистого часу, доводили,що межі професійної досконалості немає! Постійна і системна робота по удосконаленню вашої фахової компетентності, активне застосування сучасних комунікаційних технологій навчання,велике ваше бажання підтримати учнів у такий тривожний час заслуговує найбільшої шани та поваги!

Цей рік - особливий для наших випускників та їх батьків.Успішне ЗНО та свідомий вибір подальшого місця навчання - перша важлива сходинка до подальшого життєвого успіху,яку ви маєте впевнено подолати! Розуміємо вашу тривогу і зробимо все, щоб підтримати вас.Дорогі випускники,не хвилюйтеся,все у нас буде нормально!!!

Підсумки навчального року ми обов'язково підведемо і неодмінно зустрінемося всі разом!

Я щиро вітаю всю шкільну родину із успішним завершенням навчального року, який був для нас змістовним та результативним!

Переконана, що ці яскраві та неповторні миттєвості 2019-2020року не тільки наші приємні спогади,але і нова сторінка славної історії Черняхівської школи-опорного навчального закладу району!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ВИШИВАНКА, МОЯ ВИШИВАНКА!!!

/Files/photogallery/1748/DSC_0057.JPG Сьогодні цей український оберіг шанований і знаний у всьому світі! Українська вишиванка стала одним із наших національних символів. Ми залюбки одягаємо вишиванки у святкові і урочисті моменти нашого життя, а День вишиванки у нас набуває все більшого розмаху і популярності.

Нажаль у цьому році, у зв'язку із карантином, велика і дружна родина Черняхівської школи не змогла зібратися разом на вже традиційну для нас Вишиванкову ходу, яку доречі ми першими започаткували у селищі. Не змогли ми, як зазвичай у цей день, запросити до школи і шанованих гостей. Розуміємо, що причина цьому надсерйозна.

Але як завжди у нашій школі, до Дня вишиванки і в цьому році теж готувалися серйозно та піднесено, хоч і святкуємо трохи незвично.Нам надзвичайно приємно, що наші цьогорічні задумки по підготовці до свята, активно підтримали батьки учнів, за що ми їм щиро дякуємо.

А улюблений всіма нами канал шкільних новин ,,12 з плюсом" атмосферу свята відтворив для нас сповна!!Молодці, телепередача - супер!!!

Ці фото-вже наша шкільна вишиванкова історія, в яку неодмінно буде вписано ще багато нових і яскравих сторінок!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

МОЯ УПРАВЛІНСЬКА КОМАНДА!!!

/Files/images/zastupniki/94259582_742881739582704_1400127976644804608_n.jpg Від злагодженої і професійної роботи саме цих людей у великій мірі і залежить успіх організації нашого освітнього процесу у непростих умовах тривалого карантину. Саме їм сьогодні найваще, адже доводиться власним прикладом мотивувати до постійного опанування дистанційними технологіями навчання наших вчителів. Вони чітко і професійно координують діяльність педагогів, підтримують зворотній зв'язок із учнями і їх батьками, забезпечують необхідний інформаційний та медіа супровід роботи школи у екстремальних умовах. Часто беруть на себе і серйозну відповідальність за доручену справу. Я особисто впевнена, що разом з ними нам посильно зробити все для того, щоб навчальний рік Черняхівська школа завершила успішно, які б виклики перед нами не ставив час!

Шановні мої колеги, я дякую кожній із вас за розуміння і підтримку,віру і оптимізм!!!

Як керівник, щаслива що маю таку класну, креативну та дуже надійну КОМАНДУ!!! Знаю, що все у нас з вами неодмінно буде добре!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ШАНОВНІ БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ НАШОЇ ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ ШКОЛИ!!!

/Files/images/mayb_pershokl/92098453_732105697326975_7447461918190600192_n.jpg Не хвилюйтеся, всі організаційні питання щодо остаточного зарахування Ваших дітей до першого класу, будуть спільно з Вами оперативно вирішені після завершення карантину!Головне для Вас і для школи в ці дні, щоб наші майбутні школярики були здоровими!

Шановні батьки,більше у вільний час спілкуйтеся зі своїми дітьми на шкільну тематику,активно разом з ними у пізнавальному плані використовуйте Інтернет- можливості,читайте цікаві книги!

Будьте здоровими, неухильно дотримуйтеся правил карантину, бережіть себе та свої родини. Все у нас буде добре і ми незабаром всі неодмінно зустрінемося у нашій школі!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ДОРОГА ШКІЛЬНА РОДИНО!!!

/Files/images/ogoloshennya/УВАГА-ОГОЛОШЕННЯ.png Незважаючи на карантин, структура 2019-2020 навчального року у нашій Черняхівській школі залишається незмінною! Весняні канікули,які заплановані з 23 по 29 березня, будуть проведені!

Наші учні сьогодні йдуть на тижневі канікули,а вчителі отримують додатковий час для самоосвіти. Протягом канікул нові домашні завдання для наших учнів надсилатися не будуть.За бажанням вихованців та їх батьків наші педагоги готові і надалі надавати індивідуальні консультації по виконанню раніше запропонованих завдань.

Рекомендуємо учням використати час канікул раціонально! Радимо їм в ці дні познайомитися з новими дитячими пізнавальними Інтернет-каналами,прочитати цікаві книги,спробувати свої сили у онлайн-конкурсах і турнірах!Шановні батьки,постійно слідкуйте за оновленням інформації на офіційному сайті школи та наших сторінках у соціальних мережах.

ЗМІСТОВНИХ І БЕЗПЕЧНИХ КАНІКУЛ ВСІМ НАМ!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ШАНОВНІ БАТЬКИ УЧНІВ НАШОЇ ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ ШКОЛИ!!!

/Files/images/batki/dlya_vas_batki-kopija.jpg Організація освітнього процесу в умовах карантину - виклик,з яким можемо справитися тільки спільно з усіма вами!

Дистанційні технології навчання ваших дітей потребують і ваших постійних батьківських контролю,мотивації,сприяння та підтримки. Наша професійна педагогічна команда готова в цей непростий час надати для цього необхідну допомогу кожному із вас.

Активніше спілкуйтеся зі своїми класними керівниками та вчителями-предметниками в телефонному режимі і за допомогою класних Інтернет-спільнот в соціальних мережах.Постійно слідкуйте за оновленням інформації на офіційних електронних ресурсів нашої Черняхівської школи.

Не панікуйте, а обмежте перебування своїх дітей поза вашим будинком!Не хвилюйтеся,спільно з вами ми все пропущене обов'язково наздоженемо і освітня програма школи буде виконана в повному обсязі!!!

Здоров'я всім нам і витримки,нехай ця вірусна біда обійде кожного із нас і нашу велику та дружну шкільну родину!!!

2019

Директори шкіл Житомирщини готові ще активніше впроваджувати Концепцію "Нова українська школа"!!!

Це переконливо довела підготовка нашої першої групи тренерів за програмою відповідно до цієї Концепції, для підвищення управлінської кваліфікації директорів, заступників директорів навчальних закладів області, що успішно завершилася у Житомирському ОІППО.

Мені надзвичайно приємно, що я теж мала унікальну нагоду представляти в цій цікавій і яскравій групі нашу Черняхівську школу-опорний навчальний заклад району. Професійна робота наших фахових тренерів-викладачів О.В.Пастовенського, А.Ф.Шегеди, Б.М. Ренькас, А.П.Печенюк сприяла плідній, змістовній та продуктивній роботі впродовж всіх днів навчання.

Ми відчували постійну увагу і надійну підтримку директора інституту І.І.Смагіна, який і сам є активним учасником інноваційних змін у системі освіти нашої держави.

Активна командна робота, обмін напрацьованим досвідом з колегами-директорами кращих шкіл області, нові знайомства і партнерські зв'язки збагатили кожного із нас. Будемо і надалі, тепер вже з нашими колегами в районах та місцевих територіальних громадах, продовжувати активно працювати на перспективу!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Черняхівська школа-опорний навчальний заклад району завжди радо зустрічає гостей

Приємно,що представницьку делегацію педагогічних працівників Новогуйвинської гімназії Житомирського району,під керівництвом заступника директора гімназії із науково-методичної роботи,кандидата фізико-математичних наук Валентини Слінчук також зацікавила система роботи по створенню якісного освітнього простору нашої Черняхівської школи.

Наше професійне спілкування було цікавим, змістовним і беззаперечно, що взаємно корисним.Фахове відвідування уроків, майстер-класи,обмін напрацьованим досвідом роботи, нові цікаві знайомства і налагодження партнерських зв'язків, вітання гостям від учнів нашої школи зробили цю зустріч яскравою і надзвичайно для всіх перспективною.

Ми щиро дякуємо нашим колегам за чудове спілкування і бажаємо подальших педагогічних успіхів!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Оптимізація управлінської діяльності у нашій Черняхівській школі-важливий напрям формування якісного освітнього простору опорного навчального закладу району.

Саме тому, разом із заступниками директора з навчально - виховної роботи,ми активно включилися в реалізацію нового і дуже важливого українсько-австрійського проекту ,,Компетентності лідерства та менеджменту для розвитку якості освіти в школах України".

Регіональний етап цього надзвичайно актуального і перспективного проекту проходив у Житомирському ОІППО.За активної участі управлінських команд шкіл-учасниць під керівництвом Олександра Вікторовича Пастовенського, спільно опрацювали перший модуль проекту,,Опорний заклад загальної середньої освіти як освітня система". Було цікаво і дуже повчально!

Набуті знання неодмінно впровадимо в практику нашої роботи та із нетерпінням чекатимемо продовження чудового проекту!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Партнерство школи і місцевої громади - невід'ємний
компонент формування якісного освітнього простору
сучасного навчального закладу

/Files/images/uchen/teory.jpg Керівнику школи постійно доводиться розв'язувати складні завдання, що мають непересічне значення для соціального спокою та благополуччя місцевої громади, споживачів наших освітніх послуг.

Партнерство – найефективніша форма відносин між школою і громадою.

Партнерство, з моєї точки зору, - це можливість для школи:

поліпшити імідж;
залучити додаткові людські та матеріальні ресурси для підтримки, сформувати взаєморозуміння і довіру;
ефективно презентувати шкільні інтереси в органах державної влади;
відстояти шкільні інтереси чи захистити певні позиції;
здійснити необхідний вплив на громадську думку з тих чи інших питань, важливих для школи;
знайти спільне розв'язання тих чи інших проблем.

Саме формування партнерства, рівноправної співпраці між школою і громадськістю – ключовий напрям в діяльності керівника школи.

Останнім часом, з моєї точки зору, спостерігається певне нівелювання статусу школи. Більшість негативних змін відбулося через зниження фінансування, гроші стали визначальним фактором при цьому. Школи стали прохачами, а мають бути лідерами місцевих громад. На це, звичайно, потрібно впливати всіма доступними правовими способами.

У світовій практиці маркетингу термін «зв'язки з громадськістю» (чи РR від «public relations») тлумачиться як налагодження відносин з різними контактними аудиторіями за допомогою створення вигідної для компанії, в даному випадку для школи репутації, позитивного іміджу, з одного боку, і ліквідації небажаних чуток, пліток і дій або запобігання їм – з іншого.

В умовах конкуренції, за допомогою добре налагоджених зв'язків із громадськістю школі вдається утримувати учнівський контингент.

Виграє в очах батьків потенційних учнів та школа, що займає активну позицію, що завжди в курсі вимог, які висуває до неї громада, і конкретно обрані адресні групи. Важливо не тільки інформувати про діяльність школи, але й одержувати зворотну інформацію.

Школа, що втрачає підтримку громади, опиняється в ізоляції, що знижує її конкурентоспроможність.

Для ефективних зв'язків із громадськістю, на мою думку:

важливо знати про ситуацію у своїй територіальній громаді, про умови необхідні для вироблення комунікаційної політики;
потрібно з’ясувати, з ким школа хоче підтримувати зв'язки і з якими конкретно соціальними групами прагне працювати;
визначити чіткі цілі і конкретні завдання комунікаційної політики;
конкретизувати, яку інформацію, якій соціальній групі школа збирається передати;
важливо визначити арсенал доступних РR інструментів, якими слід користуватися для роботи по комунікації з адресними групами;
варто скласти й реалізувати конкретний план комунікації;
потрібно з'ясувати, наскільки ефективний розроблений план і в разі потреби відкоригувати його.

Далі слід визначити внутрішні і зовнішні контактні групи, тобто ті групи, на які буде спрямована діяльність школи щодо зв'язків з громадськістю.

До внутрішніх контактних груп належать:

адміністрація школи;
педагогічний, обслуговуючий персонал школи;
практиканти, що проходять практику у школі;
учні школи і їх батьки;
члени родин працівників школи;
випускники школи минулих років.

До зовнішніх контактних груп зараховуємо:

представників владних і управлінських структур;
депутатів усіх рівнів;
спонсорів і благодійників;
потенційних учнів школи, їхні родини;
громадські й релігійні організації;
мас-медіа;
контролюючі органи;
реальних конкурентів, якщо такі існують;
жителів мікрорайону та ін.

Не з усіма групами в однаковій мірі співпрацює школа і напрямки роботи з ними теж різні.

У розпорядженні школи є величезна кількість комунікаційних ресурсів. Найбільш поширені друковані і письмові засоби масової інформації: газети, книги, фотографії, стенди, папки, щоденники, візитівки, виставкові матеріали, брошури публікації в педагогічній пресі та ін.

Ефективними сьогодні є електронні та цифрові ресурси:

мультимедійні презентації;
веб-сайти в мережі Інтернет, офіційні сторінки школи в соціальних мережах;
сюжети про школу на телебаченні та ін.

Але я впевнена, що найважливішим ресурсом комунікації є усне спілкування:

презентації, прийоми, промови, телевиступи, інтерв'ю, лекції, неформальні бесіди – усе це справляє набагато більше враження, ніж друковане слово. На жаль, особисті презентації і спілкування вимагають багато часу і енергії, яких нам часто так не вистачає.

Слід пам'ятати, що зв'язки школи з громадськістю динамічно змінюються. Необхідно постійно адаптувати діяльність школи до зміни потреб, адже найбільш істотні зміни позначаються і на освітній активності школи.

Партнерство школи і місцевої громади – один із ключових напрямів моєї управлінської діяльності, яким займаюсь постійно, цілеспрямовано, і вважаю, що результативно.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Стратегічні напрямки розвитку опорного навчального закладу – Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенівна 2018-2021 н.р.

 • Реалізація базових компонентів Концепції «Нової української школи»./Files/images/direktor/IMG-ca4554b057a906d5d7a4e6f8e992b4ba-V.jpg
 • Формування якісного і змістовного освітнього простору школи.
 • Створення комфортних умов для самореалізації та самовдосконалення учасників освітнього процесу в школі.
 • Розвиток партнерства школи і місцевої громади.
 • Мінімізація наслідків несприятливих факторів.
 • Оптимізація управління школою.
 • Удосконалення компетентності та професіоналізму педагогічних працівників школи, їх конкурентно-спроможності та віри у власні сили та можливості.
 • Збереження та поповнення шкільного учнівського контингенту.
 • Оптимізація організації підвозу учнів.
 • Будівництво гаража для шкільного автобуса.
 • Завершення будівництва спортивних майданчиків та зон відпочинку на території школи.
 • Удосконалення ландшафтного дизайну квітників та прилеглої території.
 • Створення розумного пристосування освітнього інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами.
 • Завершення ремонту старого приміщення школи і створення на його базі центру позакласної роботи.
 • Постійна робота над формуванням позитивного іміджу навчального закладу серед учнів, батьків, громади селища та району.
 • Участь у районних, обласних, регіональних, всеукраїнських та міжнародних проектах, які сприятимуть розвитку навчального закладу.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, опорний навчальний заклад Черняхівського району Житомирської області

школа Історична довідка:

З 1 вересня 1958 року розпочала роботу Черняхівська восьмирічна школа,як одна із 28 експериментальних шкіл України, де вперше впроваджувалось восьмирічне навчання.

В 1999 році школа була реорганізована в Черняхівську ЗОШ І-ІІ ступенів.

У вересні 2011 року школа була реорганізована в Черняхівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. За роки роботи у статусі середньої школи 173 випускники отримали атестати про освіту, 14 із них нагороджені золотими, 2 срібними медалями.

З 2009 по 2017 роки поетапно введено у експлуатацію нове приміщення школи на 863 учнівські місця.

У школі постійно модернізується навчально-виховний процес,реалізуються комплексні різнопланові управлінські,педагогічні та учнівські проекти, активно впроваджуються сучасні інноваційні педагогічні технології.

Створюється інноваційна модель компетентісно-орієнтованого навчального закладу, розробляються нові підходи до навчання, виховання та розвитку творчої особистості, що забезпечує умови для життєвого самовизначення та самореалізації випускника школи.

Законами шкільного життя є:

 • Можливість вибору кожним учнем індивідуальної освітньої траєкторії у відповідності до рівня навчальних досягнень
 • Змістовне проживання у школі кожного дня кожним учасником навчально-виховного процесу
 • Створення умов для реалізації вихованцями своїх здібностей та уподобань в цікавих урочних та позаурочних заходах.

У школі зреалізовано багато авторських колективних проектів, найбільш яскраві з яких – «Світлини обпалені війною», «Краплинки добра для героїв АТО», «Нарцис», «Ромашка», «Випускник», «Музей школи – духовна скарбниця її традицій», «Письменники і поети Житомирщини».

Учні школи конкурентоспроможні,неодноразові переможці районних та обласних олімпіад з базових навчальних дисциплін, конкурсів-захистів, науково-дослідницьких робіт за програмою МАН, турнірів знавців наук, конкурсів художньої та науково-технічної творчості різних рівнів.

У вересні 2018 року рішенням сесії Черняхівської районної ради школі надано статус опорного навчального закладу району.

У нас наявні ознаки готовності до змін учасників освітнього процесу

 • компетентність і професіоналізм
 • мобільність і гнучкість
 • конкурентоспроможність
 • віра у власні сили і можливості
 • бажання відповідати вимогам сучасності
 • активна партнерська співпраця з громадськістю

Розроблені вектори досягнення успіху роботи опорного закладу

 • Постійний режим розвитку
 • Активне самовдосконалення
 • Творчий пошук нових перспективних ідей
 • Креативний підхід у всьому
 • Формування позитивного іміджу школи

Школа учасник Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу»

Мета проекту : поєднання зусиль батьків, педагогів та громадськості для сприяння створення комфортного та безпечного освітнього середовища для дітей в соціокультурному просторі

Науково-методична проблемна тема над якою працює школа:

«Єдність педагогічного впливу колективу школи як ключовий фактор формування в учнів уміння вчитися».

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

/Files/images/anmashki/243939299.jpg Шановні друзі та партнери нашої Черняхівської школи, дорога шкільна родино!Відходить у минуле ще один рік-рік, який вписав у шкільну історію яскраву і змістовну сторінку.

Ми зросли чисельно, значно поліпшили умови навчання, набули нових знань та практичного досвіду. Відкрили сучасний медіацентр, оформили ресурсну кімнату для інклюзивного навчання, облаштували зручний гардероб для учнів початкових класів, висадили багато нових квітів. Освітній простір школи став якіснішим та змістовнішим.

Впевнено дали старт Новій Українській Школі! Набули статусу опорного навчального закладу нашого району, що відкриває широкі можливості школі для подальшого розвитку.

В школу прийшли молоді, креативні педагоги та розумні, допитливі до навчання та нових знань вихованці. Зреалізовано багато нових цікавих проектів, розкрився творчий потенціал наших учнів та вчителів. Зросла довіра до школи жителів нашої громади. У нас з'явилися нові друзі і надійні партнери. Маємо належну владну підтримку.

Ми впевнено йдемо уперед, постійно працюємо на перспективу у режимі розвитку, маємо багато нових планів і задумів, професійну і компетентну команду для їх втілення та реалізації.

Новий рік вже на порозі наших осель і нашого шкільного дому. Бажаю щоб він став для всіх і для рідної школи щасливим і успішним, здійснилися всі наші мрії та сподівання.

З Новим 2019 роком!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

2018

Черняхівська школа працює на перспективу

/Files/images/shkola_primschennya/viber image.jpg Якісна підготовка Черняхівської загальноосвітньої школи до нового 2018-2019 навчального року стала черговою сходинкою до створення комфортного освітнього простору, відтепер уже опорного навчального закладу нашого району. Чіткі і реальні планові завдання, вчасна акумуляція матеріальних і фінансових ресурсів,працьовитий і дружний колектив школи, надійна підтримка влади і батьківської громади – усе це в комплексі і забезпечило успіх справи.

Цьогоріч традиційна підготовка до нового навчального року була особливо відповідальною, адже стартувала масштабна освітянська реформа.

У Нову українську школу і до нас прийшли першокласники – 2018 року, яких мали зустріти повністю оновлені класи, ошатні приміщення, гарні інтер’єри шкільних коридорів.

Значну увагу ми приділяли і підготовці методичного супроводу провадження освітньої діяльності, виготовили багато роздаткового матеріалу, придбали нову наочність.

Зроблено багато, а ще більше потрібно зробити. Ми не зупиняємося у своєму русі вперед жодного дня, постійно удосконалюємося і модернізуємо освітній простір школи.

Оскільки у цьому році 5 учнів школи навчаються у 3 інклюзивних класах, створили затишну ресурсну кімнату для їх психолого-педагогічного супроводу, якою завідує асистент вчителя Вікторія Сергіївна Горбалюк і особисто доклала багато зусиль для цього.

Повністю естетично оновлено спортивний комплекс школи, оформлено методичний кабінет для вчителів фізкультури, що сприятиме більш якісній їх підготовці до уроків та позакласних занять. У перспективі він має стати сучасним інформаційно-методичним центром спортивно-масової роботи у школі. Активно включились у його створення наші вчителі Василь Ярославович Євпак, Олександр Миколайович Костюк, Сергій Анатолійович Гречаний.

Підготовка до нового навчального року у нашій Черняхівській школі - це завжди не тільки поточні ремонти, а й будівництво та серйозні реконструкції. Ми впевнено входимо у нові проекти, бо маємо працьовитий колектив та надійних друзів і партнерів. За сприяння Черняхівської селищної ради та особисто Івана Васильовича Бабицького в цьому році придбали нові бордюри для завершення упорядкування наших квітників, а ще всі будівельні матеріали необхідні для цього. Непросту та досить трудоємку роботу по їх установці виконали наші вчителі - чоловіки, які для такої важливої справи вийшли із відпусток. Долучилися і працівники обслуговуючого персоналу та хлопці - одинадцятикласники. Особливі слова вдячності директору станції юних техніків Віктору Олександровичу Калініченку, який теж активно допоміг.

Висловлюю щиру подяку всім за дружну та злагоджену роботу.Спільними зусиллями постійно робимо рідну школу ще квітучішою та ошатнішою і привабливішою. А шкільні квітники вже стали не тільки спільною гордістю, але і окрасою нашого Черняхова.

Літні канікули та відпустки - відповідальний період для роботи школи. Обов'язки директора активно виконували соціальний педагог Ірина Василівна Яковенко, асистенти вчителя Валентина Петрівна Поліщук та Вікторія Сергіївна Горбалюк.Працювали сумлінно, за що особисто вдячна їм.

Особливого догляду влітку потребував наш зимовий сад та квітники, і працівники обслуговуючого персоналу школи дбайливо їх доглядали.

Відремонтовано електрообладнання шкільної їдальні. Виконано значний обсяг робіт по підготовці до опалювального сезону котелень та тепломереж, а також мереж водопостачання та водовідведення.

Завдячую сумлінному ставленню до виконання своїх службових обов’язків завідуючому господарством школи Мельничуку Володимиру Володимировичу та всім нашим працівникам обслуговуючого персоналу.

Черняхівська школа - опорний навчальний заклад серед закладів загальної середньої освіти Черняхівського району, у серпневі дні булаі центром методичної роботи.

На базі нашої школи проходили тренінгові навчання вчителів початкових класів та вчителів англійської мови за програмами роботи у Новій українській школі, засідання методичних об’єднань вчителів району.

Ми маємо належні умови для таких креативних занять і нам приємно, що колеги із інших шкіл охоче їдуть навчатися саме до нас.
Активну участь у їх проведенні брали і наші педагоги та адміністрація школи.

Школа була представлена влітку і на головній освітянській події року – (не) конференції EdCampUkraineу Харкові в особі заступника директора з виховної роботи Тетяни Володимирівни Іванюхи, яка презентувала там напрацьований досвід роботи.

У Новій українській школі постійно вчимося працювати по-новому. На базі нашої бібліотеки відкрили сучасний медіацентр, який надав можливість учням і вчителям користуватися й електронними навчальними ресурсами.

У свій час Генрі Форд писав: «Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх!».

Досвід доводить, що успіх є там, де працюють креативні і професійні команди. У мене є така команда, під керівництвом якої в школі реалізуються авторські управлінські проекти, спрямовані на удосконалення освітнього простору, від успішного вчителя до успішного учня.

Як керівник, глибоко переконана, що сучасна школа має бути конкурентоспроможною, а її випускники – успішними особистостями в подальшому житті.

В умовах конкуренції виграє та школа, яка займає активну позицію, що готова виконати вимоги, які висуває до неї соціум, особливо на сучасному етапі активного реформування галузі освіти.

Впевнена, що наша Черняхівська школа стане саме такою школою, оскільки працюємо задля цього щоденно.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Черняхівська школа - опорний навчальний заклад серед закладів загальної середньої освіти Черняхівського району!!!

/Files/images/vtalna_listvka/39334222_371271666743715_3221169319597572096_n.jpg Таке важливе для перспектив розвитку школи рішення, сьогодні 17серпня одноголосно прийняла сесія районної ради. Це визнання того, що Черняхівська школа спроможна надавати освітні послуги на належному рівні для жителів нашої громади.Колектив школи йшов до цього впевнено, наполегливо та рішуче.Впродовж п'яти років тривала активна робота по завершенню будівництва тавведенню у експлуатацію нового приміщення школи, а одночасно і благоустрій території та облаштування квітників, зелених зон.

Я завдячую нашому працьовитому та дружному колективу за величезний обсяг робіт,який ми всі разом виконали. Ми не втрачали оптимізму навіть тоді, коли у завершення будівництва нового приміщення нашої школи мало хто вірив. А головне - ми все робили для того, щоб наші вихованці мали комфортне оточення, можливість обрати власну освітню траєкторію, надали їм можливість для творчого розвитку, самовдосконалення. Активно вчилися, впроваджували нове, експериментували, реалізовували перспективні колективні проекти. Наші випускники отримали надійний стартовий майданчик для подальшого життєвого успіху.

Я щиро дякую батькам наших вихованців за довіру до школи, за ту величезну підтримку, яку ми відчуваємо. Дякую друзям школи, нашим партнерам за визнання та допомогу. І навіть конкуренти, скептики та ті, хто не зичить успіху школі допомагають нам стати сильнішими. Ми йдемо вперед і наша хода впевнена та рішуча!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Щиро вітаю випускників - 2018 року та їх родини зі вступом на бюджетні відділення найпрестижніших університетів України!!!

/Files/images/dzvonik/IMG_20180525_120336.jpg Більшість із вас успішно подолали першу сходинку до подальшого життєвого успіху, адже якісна вища освіта є запорукою цього.

Бажаю вам бути наполегливими у навчанні, зустріти нових друзів та мудрих наставників-викладачів. Впевнено йдіть до омріяних вершин, адже школа надала вам надійний стартовий майданчик для їх досягнення.

Ми пишаємося вами, радіємо за вас. Двері рідної школи завжди для вас відкриті!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Працюємо на перспективу!!!

/Files/images/oporna_shkola/37392527_344039809466901_2697971655027720192_n.jpg Представили проект створення опорного навчального закладу на базі нашої школи на засіданні конкурсної комісії.

Впевнені, що у Черняхівській школі є всі передумови для того, щоб її обирали для навчання учні та їх батьки!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Облаштування прилеглої до школи території

/Files/images/klumbi/37340822_342170066320542_869483371359633408_n.jpg Підготовка до нового навчального року у нашій Черняхівській школі - це завжди не тільки поточні ремонти, але і будівництво та серйозні реконструкції.

Ми впевнено входимо у нові проекти, бо маємо працьовитий колектив та надійних друзів і партнерів. За сприяння селищної ради та особисто Івана Васильовича Бабицького в цьому році придбали нові бордюри для завершення упорядкування наших квітників, а ще всі будівельні матеріали необхідні для цього.

Непросту та досить трудоємку роботу по їх установці виконали наші вчителі - чоловіки, які для такої важливої справи вийшли із відпусток. Долучилися і працівники обслуговуючого персоналу та хлопці - одинадцятикласники.

Особливі слова вдячності директору станції юних техніків Віктору Олександровичу Калініченку. Висловлюю щиру подяку всім за дружну та злагоджену роботу.

Спільними зусиллями зробимо рідну школу ще квітучішою та ошатнішою і привабливішою.Всім бажаю гарного літнього відпочинку!!!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Літні канікули та відпустки - відповідальний період для роботи школи

/Files/images/klumbi/36983663_335827966954752_412743625546399744_n.jpg Обов'язки директора активно виконує соціальний педагог Ірина Василівна Яковенко.

Йде планова підготовка до нового навчального року. Особливого догляду в цей час потребують зимовий сад та наші квітники.

Проходять виробничу практику учні школи. Ведеться системна робота по комплектації учнівського контингенту.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Головна освітянська подія року - всеукраїнська (не)конференція відбудеться у Харкові!!!

EdCamp 2018 Наша Черняхівська школа, в особі Тетяни Володимирівни Іванюхи - заступника директора з виховної роботи, теж братиме участь у конференції. Харків зустрічає представників найбільш прогресивних шкіл України - креативних педагогів, які створюватимуть Нову Українську Школу.

Впевнені, що участь у такому представницькому заході стане черговою сходинкою школи до нових педагогічних вершин. До речі, щоб стати учасником конференції, потрібно було пройти конкурсний відбір - 6 претендентів на 1 місце - учасника, запропонувавши свої педагогічні напрацювання.

Чекаємо від Тетяни Володимирівни цікавих постів про хід конференції.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Уміння працювати в команді – вимога сьогодення і невід′ємна складова життєвого успіху особистості

У свій час Генрі Форд писав: «Зібратися разом – це початок,триматися разом – це прогрес,працювати разом – це успіх!»

/Files/images/chelovechki/jpg1810138334.jpeg Досвід доводить, що успіх є там, де працюють креативні і фахові команди.

Наявність такої команди – необхідна умова успіху. В наш час у всіх напрямках людської діяльності зростає роль саме командних зусиль, співпраці в команді.

Тому одним із стратегічних пріоритетів своєї управлінської діяльності вважаю формування успішних «зоряних» команд. В однаковій мірі це стосується і педагогічного,і учнівського колективів.

Новий Закон України «Про освіту» спільними для всіх компетентностей визначає вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв′язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

У нашій Черняхівській школі працює фахова і креативна команда, під керівництвом якої реалізуються авторські управлінські проекти, спрямовані на удосконалення освітнього процесу, від успішного вчителя до успішного учня.

Команда педагогів школи цьогоріч впевнено перемогла на районному етапі професійного конкурсу «Учитель року - 2018» у всіх чотирьох номінаціях, а троє із них стали фіналістами і обласного етапу.

Згуртовані і дружні учнівські команди під інтелектуальним брендом «Оріон» нашого учнівського наукового товариства успішно виступають на районних, обласних, всеукраїнських турнірах знавців наук та юних журналістів.

Наша «зоряна» команда юних волейболісток – взірець для наслідування всіх спортсменів школи, як воля до перемоги і наполеглива праця над своїм самовдосконаленням, долає найвищі спортивні п′ядестали.

Вчимося спільно працювати в команді на уроках і в позакласній роботі, починаючи з першого класу, удосконалюючи набуті навички впродовж років навчання в школі.

Толерантність, вміння почути іншого, виваженість,готовність підтримати і прийти на допомогу товаришу по команді – це ті риси особистості, які є невід′ємними складовими для досягнення успіху в житті кожного із нас.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Від успішного вчителя – до успішного учня

/Files/images/chelovechki/36120452-kak-proverit-devushku-na-chuvstva.jpg Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно, – один із ключових компонентів формули Нової української школи. Саме тому ми постійно працюємо над створенням умов для забезпечення постійного зростання професійної компетентності педагогів нашої школи.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Учитель року» надає широкі можливості для цього.

Щороку наші вчителі беруть активну участь у районному та обласному його етапах. Цьогорічний «Учитель року – 2018» став найбільш успішний для педагогів нашої школи, оскільки у всіх чотирьох номінаціях на районному етапі перемогли наші педагоги.

Номінація «Українська мова та література» - Валентина Андріївна Каллер.

Номінація «Фізика» - Олеся Василівна Кирийчук.

Номінація «Німецька мова» - Людмила Петрівна Марчук.

Номінація «Фізкультура» - Василь Ярославович Євпак.

Саме вони представлятимуть нашу школу і освітян Черняхівщини на обласному етапі конкурсу «Учитель року – 2018».

Наша шкільна родина впевнена, що наші колеги докладуть максимум зусиль, щоб виступити якнайкраще. Допомагаємо у їх підготовці, підтримуємо у всьому. Звичайно, розуміємо, що конкурс є конкурс, і змагатимемося із найкращими педагогами області, та перемогти буде непросто. Але головне, беручи участь у подібних заходах, ми отримуємо неоціненний досвід і потужну мотивацію до самовдосконалення.

Шановні наші колеги – цьогорічні конкурсанти!

Ми вболіваємо за вас і віримо у ваш педагогічний успіх

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Шановні відвідувачі сайту!!!

/Files/images/anmashki/243939299.jpg Прийміть найщиріші вітання з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

Рік, що минув, був успішним та знаковим для Черняхівської загальноосвітньої школи, осяяний блиском золотих медалей випускників, блискучою перемогою педагогів на районному етапі конкурсу «Учитель року – 2018». Зреалізовано багато цікавих колективних проектів. Наші випускники стали студентами бюджетних відділень найрейтинговіших університетів України, значно зросла і чисельно наша шкільна родина.

Ми значно поліпшили умови навчання, наш освітній простір став комфортнішим,змістовнішим та якіснішим. Отримали і новенький шкільний автобус. Яскраво засяяли нові зірочки учнівських обдарувань. У школи з'явилось багато нових друзів та партнерів.

Всі разом активно включилися у створення нової української школи та у втілення в практику роботи нового Закону України «Про освіту».

У Новий 2018 рік ми йдемо впевнено і креативно, зі своїм власним авторським педагогічним почерком, неповторним сучасним іміджем на освітянських теренах, з великим бажанням розвиватися і вдосконалюватись.

Маємо багато амбітних планів і задумів, нових цікавих та перспективних ідей, а головне – здібних та розумних вихованців, креативних і компетентних педагогів, мудрих і ініціативних батьків,надійну владну підтримку для реалізації всього задуманого.

Бажаю всім нам у Новому році добра та щастя, теплих і радісних свят, здійснення всіх задумів та мрій, миру та злагоди у домівках. Нехай здоровими і слухняними ростуть діти, будуть успішними особистостями у подальшому житті.

Щоб Новорічні дива зробили нас усіх добрішими один до одного, а чарівна Різдвяна зоря засяяла новими світлими надіями на рік прийдешній.

З Новим 2018 роком !

Галина Шлапак директор
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,
депутат районної ради

/Files/images/razdeliteli/levadiya.gif

2017

Ефективність роботи школи визначають, насамперед, учні та їх батьки

/Files/images/shkola/i5yJHf-qw-8.jpg Новий Закон України «Про освіту» передбачає, що однією з головних засад державної політики визначено забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності.

Невід’ємним компонентом формули нової української школи є сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, їх саморозвитку і самовдосконалення.

Головною турботою для всіх у такій школі є особистість дитини, її психологічний комфорт, можливість вибору індивідуальної освітньої траєкторії, сучасна цікава для дітей і батьків система позакласної роботи.

Це має бути і головним показником рівня розвитку навчального закладу, оцінкою перспективності його починань, професіоналізму колективу, успішності освітянського менеджменту.

Саме така школа має бути цікавою для учнів та їх батьків, таку школу вони обиратимуть для навчання.

Ознаки, за якими обирають школу складно ранжувати, оскільки, залежно від конкретних потреб різних груп, які звертаються для провадження освітньої діяльності навчального закладу, значущість одного й того самого компоненту змінюється.

За даними соціологічних досліджень перевіреними компонентами при виборі є:

- для батьків учнів початкової школи – умови навчання та особистість учителя;

- для старшокласників – компетентність педагогів, матеріальна база, гарно облаштований шкільний побут;

- для батьків, які дбають про рівень освіченості своїх дітей, – якість освіти, результати вступу випускників у заклади вищих рівнів акредитації, стиль роботи школи;

- для батьків дітей, які потребують додаткової уваги, – комфортність шкільного середовища.

Школа має постійно розвиватися, і запорукою успіху при цьому є розвиток інтелектуальних зусиль всіх учасників освітнього процесу. При цьому слід враховувати, що успішна робота школи сьогодні не дає ніякої гарантії, що завтра вона буде такою ж успішною. Завтра - нові пошуки, нові запитання, нові проблеми, нові випробування, нові конкурентні виклики, які ми отримуємо кожного нового дня.

Наша Черняхівська школа, з перших днів роботи у статусі середньої, не тікає від конкуренції. Конкуренція нас загартовує та мотивує досягати ще кращих результатів, працювати креативніше та ефективніше.

Як керівник, глибоко переконана, що ефективність роботи школи визначають, насамперед, учні та їх батьки, а потім – управлінські надструктури, що стоять над школою.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Діяльність школи має бути адаптована до соціальних запитів та інтересів

Ми всі є свідками того, що 2017 рік став роком впровадження децентралізації. До територіальних громад повинна прийти нова якість послуг, і провадження освітньої діяльності – одна із найголовніших та найперших із них. Новий Закон України «Про освіту» стимулює забезпечення прозорості, відкритості і демократичності, посилення впливу громадськості на прийняття та виконання відповідних рішень у сфері управління освітою.

Рівень престижності школи визначається рівнем знань та розвитку особистості дитини. У всьому цивілізованому світі надзвичайно цінуються професіоналізм і порядність, і до школи це має безпосереднє значення. Сучасна школа має бути конкурентоспроможною, а її випускники – успішними особистостями в подальшому житті.

В умовах конкуренції виграє та школа, яка займає активну позицію, що завжди в курсі вимог, які висуває до неї соціум.

/Files/images/shkola/R2QwSEw1ac.jpg Східна мудрість говорить: «Коли дує вітер змін – став не стіни, а вітрила». Діяльність школи має бути адаптована до розвитку соціальних інтересів, які, до речі, постійно змінюються. Сучасні підходи підвищення якості освітнього процесу передбачають зміни і в змісті освіти, і в формах та методах її стримання.

Саме тому серед невід'ємних компонентів Нової української школи є:

- новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві;

- умотивований вчитель, який має свободу творчості й розвивається професійно;

- наскрізний процес виховання, який формує цінності;

- орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитино- центризм.

Впевнена, що наша Черняхівська школа стане саме такою школою, оскільки працюємо задля цього щоденно.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Партнерство між учнем, учителем і батьками - невід'ємний компонент Нової української школи

Саме тому важливою складовою освітнього простору нашої школи є організація роботи з батьками, сім'ями учнів.

/Files/images/chelovechki/1466456934_big.jpg Переконана, що лише за умови цілеспрямованої взаємодії школи і сім'ї, їх продуктивної співпраці можна здійснити рішучий поворот до особистості дитини, створити сприятливі умови для її самовизначення, самореалізації та розвитку.

Завдяки системній роботі з батьками через розгортання діяльності «трикутника» - «батьки– діти–педколектив» можна відстежити потреби батьків, рівень їх педагогічної компетентності, розробити шляхи співпраці сім'ї та школи, зміцнити морально-етичні зв'язки між дорослими і дітьми, створити атмосферу взаєморозуміння, підвищити рівень педагогічної культури батьків. Це, безперечно, оптимізує навчально-виховний процес, підвищить мотивацію учнів до їх якісної успішності.

Ми ставимо своїм завдання максимально зблизити сім'ю та школу на основі партнерства, співробітництва, взаємоспілкування, взаємодопомоги.

Активно працює в даному напрямку психологічна служба школи за такими видами діяльності як психологічна просвіта, діагностична, консультативна, корекційна. Налагоджена конструктивна співпраця з учителями–предметниками, класними керівниками.

Семінари-тренінги, психологічні практикуми, рольові ігри є дієвими, оскільки дають змогу оцінити емоційні контакти з батьками, отримати зворотній зв'язок із спілкування та відверто говорити про проблеми сім'ї.

Намагаємось посилити ресурс довіри батьків до школи, і надзвичайно турбуємось про підтримку такої довіри.

Радує, що у нас активна і ініціативна батьківська громадськість.

Ми вдячні батькам наших вихованців за постійну підтримку, розуміння та визнання нашої шкільної політики. Така співпраця вселяє віру у світле та яскраве майбутнє нашої Черняхівської школи.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Вітаємо наших випускників

Вітаємо випускників-2017 року, а також випускницю-2016 року Оксану Іваницьку зі вступом у навчальні заклади вищих рівнів акредитації.

Цьогоріч багато із вас вступили на бюджетні місця у найпрестижніші і найрентинговіші університети України, що переконливо доводить про грунтовні та якісні знання отримані в нашій школі.

Рідна школа надала вам хороший стартовий майданчик для подальшого досягнення життєвого успіху. /Files/images/anmashki/6544520_m.gif

Найщиріші вітання родинам наших випускників, які по-праву можуть пишатися своїми дітьми. Бажаємо відмінного навчання, нових надійних друзів, мудрих викладачів.

Нехай здійснюються всі мрії та найсміливіші задуми. Рідна школа пишається вами, а двері школи завжди відкриті для всіх вас.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Ми віримо у правильність вибору навчального закладу нашими випускниками

Ці липневі дні найбільш відповідальні для наших випускників, адже вони - абітурієнти!

Подача електронних заяв, визначення пріоритетів - справа надзвичайно доленосна і непроста. Від правильного вибору місця подальшого навчання залежить і життєвий успіх у майбутньому для багатьох із них.

Школа вболіває за вас, наші дорогі випускники. Ми віримо у ваші можливості!

Бажаємо вам зробити правильний вибір і стати студентами омріяних навчальних закладів вищих рівнів акредитації. Нехай здійсняться всі ваші мрії та сподівання. Впевнено йдіть до поставленої мети і тоді ви її обов'язково досягнете!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Квіти і рідна школа

/Files/photogallery/1745/20160418_123750_8_bestshot.jpg Квіти супроводжують людину впродовж всього життя – від народження до останньої миті на цьому світі.

У найурочистіші моменти, під час найсвятковіших подій ми традиційно даруємо квіти найріднішим і найулюбленішим.

Символіка квітів на Україні здавна пов'язана з нашими оберегами. Магія українського дівочого вінка, чорнобривці, які сіють наші матері, пишні жоржини і мальви – все це не тільки милує око, але і передається з покоління у покоління в наших українських родинах.

Квіти прикрашають наші оселі, вносять красу і естетику в оточуючу нас природу, просто додають гарного настрою і роблять нас трішки добрішими один до одного.

Парад квітів біля Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - це не тільки наша гордість і турбота, але і посильний внесок, щоб зробити рідний Черняхів квітучішим і красивішим.

Підсніжники і крокуси, нарциси і тюльпани, іриси і лілійники, бузок і ромашки, айстри, чорнобривці і хризантеми з ранньої весни до пізньої осені квітнуть біля школи і радують нашу велику та дружну шкільну родину.

Мені приємно помічати, що все частіше до наших квітників приходять на прогулянки і жителі мікрорайону, в якому наша школа, і просто черняхівці, які небайдужі до чарівної магії квітів.

Школа має найбільші за площею квітники в нашому селищі і, звичайно, щоб їх засадити, засіяти та утримувати в належному стані, потрібні значні ресурси, і матеріальні, і людські.

Я щиро дякую батькам учнів нашої школи, які допомагають розсадою і посадковим матеріалом квітів, колегам, які активно допомагають на квітниках у вільний від роботи час. Тільки цієї весни спільними зусиллями висадили сотні червоних тюльпанів, сортових ірисів, висіяли багато нових квітів. Впродовж літа дбайливо доглядаємо за нашими квітниками. Численними командами виходимо спекотними вечорами на полив, дбаємо, щоб квітники завжди були в належному стані.

Активно співпрацюємо в даному питанні з батьками учнів, жителями мікрорайону школи, громадою селища.

Створюємо такий виховний простір, котрий вводитиме учнів до чарівного світу природи, розвиватиме їх естетичні смаки, формуватиме відповідальність за довкілля та активну екологічну позицію, що зробить нашу рідну школу ще кращою та квітучішою.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Рідна школа на етапі змін

школа Здавна на Україні школи будували, облаштовували, оберігали та підтримували всією громадою. І стояли красуні-школи в населених пунктах так, що вели стежки – доріжки від них, як від Сонця, теплі та світлі промінчики.

Така доля випала і нашій Черняхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

За роки, поки найбільший в районі довгобуд таки дочекався продовження будівництва, багато людей намагалися щось збудувати, а також зберегти те, що збудували до них. Це і будівельники з різних організацій, і проектанти, і всі керівники району впродовж тривалих років.

Сприяли цьому і вболівали за школу колишній її директор А.Д.Супрунов, начальник районного відділу освіти Г.Ф.Сташенко, Черняхівський селищний голова І.В.Бабицький. Підтримували і батьки наших вихованців.

Особливі слова вдячності за активну позицію, наполегливість, реальну підтримку Сергію Олександровичу Машковському, який як голова обласної державної адміністрації доклав максимум зусиль, щоб довгоочікуване шкільне новосілля таки відбулося. Кожен його приїзд на будівництво був надзвичайно результативним і знаковим, тому ми його чекали, а він завжди знаходив час проконтролювати стан справ на об'єкті.

5 непростих років активного завершення будівництва завжди поруч з нами був Павло Володимирович Дзюблик – депутат обласної ради, голова районної державної адміністрації, а нині народний депутат України. Його підтримка завжди була вагома, а іноді і вкрай необхідна.

Від нашої дружної шкільної родини я дякую всім, хто долучився до великої і святої справи. Завдяки спільним зусиллям громада селища має чудове приміщення, а в ньому просторі і світлі навчальні кабінети, належні умови для навчання та виховання підростаючого покоління не тільки Черняхова, але і навколишніх сіл району. До речі, уже сьогодні в школі навчаються учні із 5 населених пунктів і їх кількість щороку зростає.

Безперечно, що завершення будівництва відкриває нові можливості для школи - вийти на ще вищий рівень надання якісних освітніх послуг.

Розроблена і активно втілюється в життя концепція розвитку навчального закладу. Визначені стратегічні напрямки реалізації поставлених завдань та вектори досягнення їх успіху.

Уже сьогодні наші учні конкурентоспроможні в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах науково-технічної творчості, інтелектуальних турнірах. Створена авторська система роботи з учнями, здатними до додаткового інтелектуального навантаження, спрямована на формування інтелектуальної еліти школи. Реалізуються цікаві і змістовні колективні проекти.

Школа – учасник Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб'єктів освітнього процесу», метою якого є поєднання зусиль батьків, педагогів та громадськості для сприяння створення комфортного та безпечного освітнього середовища для дітей у соціокультурному просторі. Участь у цьому проекті, який є надзвичайно перспективним на етапі децентралізації і утворення об'єднаних територіальних громад, сприятиме творчому пошуку нових перспективних ідей, подальшому формуванню позитивного іміджу школи, розвитку партнерства школи і місцевої громади.

Наша школа набуває статусу і потужного методичного центру, на базі якого проводяться районні, обласні та всеукраїнські семінари-практикуми, майстер-класи з досвіду роботи, напрацьованого педагогічним колективом.

Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів постійно розвивається, стрімко йде вперед і наша хода впевнена та рішуча.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Мала Академія Наук – перша сходинка до життєвого успіху

Концепцією Нової української школи передбачено, що її випускник - це всебічно розвинена особистість, здатна до критичного мислення. Стати такими допомагає нашим вихованцям учнівське наукове товариство «Оріон» - філія Житомирського територіального відділення МАН України, яке вже п'ять років результативно працює в школі.

Успішним став для нас і цьогорічний обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт.

13 учнів 8-11 класів під керівництвом досвідчених педагогів презентували свої наукові проекти, писали контрольні роботи, вчилися спілкуватися зі справжніми науковцями, поглиблювали свої знання з улюблених предметів, набували досвіду для самовдосконалення під час конкурсу.

Звичайно, найбільше хвилювалися наші наймолодші – восьмикласники: Назарій Зіневич, Анастасія Чубайко, Валерія Трояченко, адже такого рівня інтелектуальне випробування для них – було вперше. Але на конкурсі довели, що фізику, німецьку мову, екологію вони те тільки уже гарно знають, але можуть удосконалювати свої напрацювання і надалі, а МАНівські олімпи їм цілком під силу в недалекому майбутньому. Керівники цьогорічних дебютантів О.В.Кирийчук, Л.П.Марчук, М.М.Войтович зробили правильний педагогічний вибір і доклали до успішного їх виступу максимум зусиль.

Цікаві роботи успішно презентували на конкурсі Володимир Ільїн, Тетяна Корзун, Катерина Грицанчук, Діана Притула, Максим Ніколайчук під керівництвом досвідчених педагогів О.В.Кирийчук, Н.В.Корзун, Л.Є.Буднік, О.М.Грулі, Г.В.Гаврилюк.

Відмінно справились із написанням контрольних робіт з базових дисциплін Анастасія Кохова і Вікторія Писаренко, чим по праву можуть пишатися їх вчителі Л.Г.Остапчук та С.М.Дем'янчук.

Найвагоміший внесок в цьогорічний виступ зробили переможці, найдосвідченіші наші юні науковці, переконливо довівши всім, що до серйозного успіху, – шлях через наполегливість у навчанні і активну участь в олімпіадах, конкурсах і турнірах.

Ракович Дарина – отримала Диплом ІІІ ступеня в секції «Прикладна математика», педагогічний керівник О.В.Нетрибійчук.

Троценко Катерина – Диплом ІІ ступеня в секції «Біологія», педагогічний керівник О.В.Білоус.

Муліш Вадим – Диплом ІІ ступеня в секції «Всесвітня історія», педагогічний керівник С.В.Іщенко.

Ми пишаємось вами! Ви наша гордість і гарний приклад для наслідування.

Я щиро дякую всім учасникам обласного етапу конкурсу учням і вчителям за наполегливість і творчість, велике бажання виступити якнайкраще і зусилля докладені до цього. Ви гідно представили уже не тільки особисто себе, але й рідну школу, вже знаний в області інтелектуальний бренд «Оріон» – нашого наукового товариства.

Найкращі слова вдячності висловлюю і батькам юних науковців за розуміння і підтримку.

Бажаю всім здоров'я, наснаги,успіхів і нових наукових звершень та відкриттів.

Пам'ятайте! Наука любить молодих. Не втрачайте свій шанс на успіх, дорогі учні і шановні колеги вчителі.

/Files/images/razdeliteli/levadiya.gif

Шановні відвідувачі сайту!

Прийміть щирі вітання з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Нехай ці чарівні зимові свята принесуть у наші домівки мир і злагоду, здоров'я і родинне благополуччя, щастя та достаток. Щоб здоровими та слухняними росли діти та онуки, завжди радували своїми успіхами у всьому.

Дякую учням школи та їх батькам, всім нашим працівникам за сумлінне навчання та роботу, за довіру до школи та постійну підтримку в році, що минув.

Новорічні вітання та слова подяки надсилаю в родини вчителів-ветеранів та випускників минулих років, а також друзів школи та наших партнерів.

Вірю, що рідна Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів стане в Новому році ще прекраснішою і престижнішою, а наші вихованці – успішними особистостями в подальшому житті.

З Новим 2017 роком!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

2016 рік

П'ятий клас – особливий період у шкільному житті кожного учня. Він відповідальний і часто тривожний, але разом з тим і цікавий, адже сповнений елементами новизни.

Нові вчителі, новий класний керівник, по суті, нові умови навчання і стосунки на рівні «вчитель – учні» уже без зайвої і такої звичної педагогічної опіки, яка була у початковій школі.

Така ситуація новизни є для учня тривожною. Часто при цьому п'ятикласник переживає емоційний дискомфорт: через невизначеність уявлень про вимоги нових учителів, особливостей їх умов навчання, про цінності і норми поводження в колективі класу.

Ця поведінка дітей є природною для даного етапу навчання, і наші вчителі мають уже значний напрацьований досвід роботи з п'ятикласниками.

Зазначу, що більшість учнів 5-А,5-Б,5-В класів нашої школи успішно звикають до нових умов навчання. З ними працюють досвідчені класні керівники: В.А.Каллер, В.О.Баталова, О.В.Нетрибійчук, працівники соціально-психологічної служби.

Збережена наступність у вивченні предметів за програмою ранньої профілізації за напрямками за якими класи працювали у початковій школі. Математику продовжують поглиблено вивчати учні 5-А та 5-В класів, а англійську – учні 5-Б класу.

Не менш важливим цей період стає і для вчителів – предметників, що працюють з п'ятикласниками. Адже педагоги ще не в повній мірі знають своїх учнів і іноді теж можуть помилитися в оцінці їхніх навчальних можливостей, головне при цьому дану помилку вчасно виправити.

Вчителям необхідно визначити індивідуальну освітню траєкторію для кожного п'ятикласника у відповідності до рівня його навчальних досягнень, а при потребі вчасно коректувати і власну педагогічну позицію відносно класу й окремих учнів.

Педагог, що прийшов зі старшої школи в 5-ий клас, часто мимоволі переносить стиль взаємин, що склався зі старшокласниками на п'ятикласників, що є недопустимим.

Шановні батьки наших п'ятикласників!

Активніше, на даному етапі навчання ваших дітей, контактуйте з учителями, більше уваги приділяйте шкільним проблемам своїх дітей. Адже ми маємо спільну зацікавленість, щоб перехід з початкової в основну школу пройшов успішно.

Я впевнена, що спільними зусиллями ми успішно подолаємо природні труднощі на шляху наших учнів до глибоких і міцних знань.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Шановні відвідувачі сайту!

/Files/images/anmashki/6544520_m.gif Щиро вітаю всіх учнів, випускників минулих років, працівників школи та ветеранів педагогічної праці, родини наших вихованців з Днем народження школи.

5 років ми працюємо в статусі середньої школи і це наш перший серйозний ювілей, який ми відзначаємо гарними здобутками великою і дружною шкільною родиною.

Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів має свою багату історію, славні традиції і сьогодні свій авторський неповторний імідж на терені освітянських закладів району та області.

Ми впевнено йдемо вперед, маємо багато друзів і цікавих перспективних ідей та проектів, розумних і допитливих вихованців, мудрих батьків та творчих педагогів.

Бажаю всім нам і нашій школі подальших успіхів і процвітання.

З першим Ювілеєм, рідна школо!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

У ці серпневі дні виповнюється п'ять років як я очолила Черняхівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, погодившись стати її директором.

Для мене особисто це не тільки перший ювілей на посаді керівника школи, а й унікальна нагода подякувати всім тим, хто впродовж цих п'яти років йшов поруч, підтримуючи мої ідеї і проекти, допомагав нашій школі, і особисто мені як директору у вирішенні шкільних проблем.

Це були непрості роки становлення неповної середньої школи як сучасного навчального закладу І-ІІІ ступенів, який сьогодні має свій неповторний імідж на терені освіти району і області, здатний в умовах жорстокої конкуренції на ринку освітніх послуг надати нашим учням ґрунтовні якісні знання та умови для особистого розвитку. /Files/images/den_narodjennya/11.png

Але це були надихаючі та яскраві п'ять років мого життя, сповнені перемог і поразок, особистих втрат і щирої людської підтримки. На жаль, було не менш щирих людських зрад і протидій, відкритих, а частіше болючих і прихованих. Але я по-своєму вдячна і таким людям, адже крім залишених рубців на серці саме ці люди допомогли мені вистояти і стати сильнішою, навчили краще пізнати царину людських стосунків, відкоригувати та оптимізувати свій управлінський стиль.

Упродовж цих років доля дарувала мені зустрічі з багатьма цікавими людьми, яскравими особистостями і життєвий досвід, набутий у спілкуванні з ними, безперечно, збагатив мене.

За цей час було зреалізовано багато авторських та колективних проектів, довелося детально вникнути у будівельну справу, розпочати депутатську діяльність у районній раді та роботу у виконкомі селищної ради. Оцінювати це мають інші.

Я дякую всім за ці п'ять років спільної роботи. Сьогодні наша школа розвивається і рішуче йде вперед. Я впевнена, що майбутнє у нас світле і прекрасне, а в історію Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ми спільно впишемо ще багато яскравих сторінок.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Хай стелиться вам доля рушниками

/Files/images/anmashki/6544520_m.gif Шкільний випускний це яскрава подія в житті кожної людини, приємні спогади про яку ми проносимо впродовж всього життя. Саме тому намагаємось щоб кожен випускний в нашій школі був неповторний, а в центрі дійства на ньому була ключова постать випускника та його родини для якої це теж надзвичайно хвилюючий момент.

Цьогоріч наша школа проводжала в самостійне життя вже четвертий випуск. 23 учні 11 класу отримали в той день не тільки атестати про середню освіту, але і щирі, зворушливі, по-батьківські теплі слова вітання Івана Васильовича Бабицького черняхівського селищного голови, Валентини Василівни Чернявської, голови райкому профспілки працівників освіти, вчителів, батьків, численних гостей свята.

«Хай стелиться вам доля рушниками» - це не тільки назва цьогорічного випускного, але й головна ідея чудового дійства, яке школа подарувала в той вечір своїм випускникам.

Ведучі вечора наші вчителі Надія Сергіївна Кобилинська та Ігор Сергійович Гарбарчук запросили на сцену випускників - 2016, а присутні в залі захоплено зустрічали красивих дівчат у вечірніх сукнях та статних юнаків, заздрили їм, згадуючи і свою шкільну юність.

Випускникам свої пісні дарували кращі солісти школи Анастасія Іванюха, Артем Сахненко, Каріна Нікітчук, Катерина Грицанчук, вокальні ансамблі молодших та старших школярів.

Вдало дебютував на великій сцені театр пісні «Золоті зернятка», який тільки в цьому році розпочав роботу в школі, а вже набув неабиякої популярності. Вишуканості і елегантності нашому святу додали виступи учасників ансамблів спортивно-бального танцю «Фієста» та «Кристал».

Як годиться було в той вечір і батьківське благословіння своїх дітей із запашним короваєм на вишитому рушнику від родини Кушніруків і в їх особі всіх родин присутніх на святі.

Звичайно, що кульмінацією святкового дійства стало вручення атестатів про середню освіту та відзнак кращим учням – випускникам.

Школа пишається успіхами в навчанні Оксани Іваницької, Олександра Ставінського, Аліни Прокопчук, Максима Бугайчука; активними учасниками всіх наших заходів Максимом Кириченком, ІриноюФомічовою, кращими спортсменами школи Артемом Кушніруком, Романом Цудом, Романом Калетинцем, Олександром Дорошенком.

Ми також дякуємо батькам цих учнів за гарне виховання своїх дітей та постійну підтримку нашої школи.

Разом з випускниками хвилювалась і їх класний керівник Валентина Олександрівна Баталова для якої це теж був перший випуск в стінах нашої школи.

Адміністрація, колектив працівників школи, всі учні які ще продовжують навчання бажають нашим випускникам вступити в омріяні заклади вищих рівнів акредитації, здобути гарну освіту, знайти лише свою єдиновірну стежину в житті на якій зустрічати лише надійних друзів та мудрих наставників.

Впевнені, що всі вони стануть успішними особистостями, а рідна школа пишатиметься ними в майбутньому.

Хай стелиться вам доля рушниками дорогі наші випускники 2016 року.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Завершився 2015-2016 навчальний рік. Це був ще один успішний рік на шляху до міцних і якісних знань наших учнів, професійної компетентності педагогічних працівників, утвердження школи як сучасного закладу освіти І-ІІІ ступенів. Значно зросла чисельно шкільна родина. У нас з'явилось багато нових друзів і партнерів.

Саме в цьому році ми мали багато здобутків і яскравих перемог. Стали першими в рейтинговому списку шкіл району за наслідками олімпіад з базових дисциплін, досягли найкращого за роки роботи в статусі середньої школи результату участі учнів в обласних етапах предметних олімпіад, поліпшили наші показники у спартакіадах і учнів, і педагогічних працівників.

Яскравіше і результативніше виступили шкільні агітбригади в традиційних районних змаганнях, а учні - в конкурсах науково-технічної творчості на обласному рівні.

Рік був насичений цікавими і змістовними справами, колективними проектами, волонтерськими акціями «Краплинки добра для героїв АТО». Активно розпочалося оздоровлення школярів та їх літній відпочинок.

Я завдячую цими успіхами злагодженій і сумлінній роботі педагогічного та учнівського колективів, працівникам обслуговуючого і технічного персоналу, активній позиції батьківської громади, всім друзям школи, що підтримували і в даний час підтримують всі наші починання.

Попереду літні місяці – особливий період в нашому шкільному календарі. Підготовка школи до нового навчального року, оздоровлення школярів, відпускна кампанія у працівників школи - все це надзвичайно відповідально, але я впевнена, що ми всі разом, дружною командою однодумців успішно справимось із поставленими завданнями.

Цікавого і змістовного відпочинку всім нам, нових педагогічних ідей, гарного сонячного настрою і доброту у наших оселях та в нашому гомінкому шкільному домі.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Шановні батьки майбутніх першокласників 2016 року!

Висловлюю щиру подяку всім вам за високу довіру до нашої Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Про таку довіру свідчать численні заяви про зарахування в школу ваших дітей.

Розумію, що ця довіра спонукає наш колектив працювати ще краще. Знаю, що кожен із вас дещо хвилюється, адже від вибору школи у великій мірі залежить не тільки успішне подальше навчання майбутнього школяра, але, можливо, і подальше становлення як обдарованої особистості.

Для ваших родин цей період – важливий і відповідальний рубіж, за яким у вас побільшає турбот, зміниться звичне життя родини.

Школа готова стати в цей час вашим надійним партнером, а наші педагоги - порадниками і помічниками у ці надважливі місяці підготовки до школи.

Психологи вважають, що окремі діти неохоче йдуть до школи, боячись зустрічі з новим і невідомим. Саме для цього, щоб діти якомога більше знали про школу, ми вже кілька років поспіль реалізуємо авторський колективний проект «Дай руку першокласнику!», в рамках якого проводяться заходи, спрямовані на успішну адаптацію наших майбутніх школяриків до навчання.

Приємно, що цьогорічні заняття викликають підвищений інтерес батьків, що вселяє надію і на нашу подальшу співпрацю.

Це дуже важливо, щоб діти якомога більше знали про школу, відчували, що їх тут чекають і люблять, зрозуміли, що в школі цікаво, весело і класно.

Ми намагаємось заздалегідь познайомити дітей з майбутніми однокласниками, самою атмосферою шкільних занять. До роботи з ними залучаються вчителі та вихователі груп продовженого дня,що працюють в початковій школі, а також бібліотекар та практичний психолог.

Я із великим задоволенням спостерігаю щосуботи вашу зацікавленість в тому, щоб наші майбутні школярики були якнайкраще підготовлені до навчання і це мене надзвичайно радує.

Шановні батьки!

Ми зробимо все залежне від нас, щоб вашу довіру виправдати, а ви пишалися школою, в якій навчатимуться ваші діти.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Найкращий результат школи в обласних предметних олімпіадах

Найкращого результату за роки роботи в статусі середньої школи саме в цьому році досягли учні школи – учасники обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

Впродовж січня - березня 12 учнів 7-11 класів як переможці 20 районних олімпіад взяли участь у їх обласному етапі: 8 учнів здобули в інтелектуальну скарбничку школи одинадцять Дипломів переможців – один Диплом І ступеня, п'ять Дипломів ІІ ступеня, п'ять Дипломів ІІІ ступеня.

Найрейтинговіший результат при цьому показала учениця 11 класу Оксана Іваницька на олімпіаді з російської мови і літератури, отримавши Диплом І ступеня. Диплом ІІІ ступеня на цій же олімпіаді здобула десятикласниця Анна Дідів.

Три Дипломи ІІІ ступеня на олімпіадах з математики, фізики, інформаційних технологій отримала цьогоріч Дарина Ракович,учениця 10 класу, а два Дипломи ІІ ступеня – з фізики і біології - дев'ятикласник Муліш Вадим. Ці учні - наша гордість і приклад для наслідування.

Переможцями олімпіади з фізики стала Тетяна Ткачук – Диплом ІІ ступеня і з біології – десятикласниця Катерина Троценко – Диплом ІІІ ступеня.

Досить результативним став цей рік для учениці 8-А класу Анастасії Кохової, яка не тільки перемогла на обласній олімпіаді з української мови і літератури, але і стала переможцем обласних і учасником Всеукраїнських етапів конкурсів знавців української мови імені Петра Яцика та мовно-літературного імені Т.Г.Шевченка.

Свій статус кращого знавця інформатики підтвердив і дев'ятикласник Максим Ніколайчук, отримавши і в цьому році Диплом ІІІ ступеня.

Гарну і сумлінну підготовку, наполегливість і волю до перемоги показали і учасники обласних олімпіад: з правознавства – Юлія Синяк та з інформатики – Денис Оханський - учні 10 класу,з математики – Дмитро Буката - 7-А клас,з біології – Богдан Опанасюк - 8-А клас. У цьому році вони набули досвід участі в інтелектуальних змаганнях такого високого рівня, і ми віримо, що попереду у них буде ще багато перемог. Адже як сказав у свій час геніальний філософ Платон, «Перемога над самим собою - одна з головних перемог».

Безперечно, що своїми успіхами в цьогорічних обласних олімпіадах їх учасники завдячують наставникам – вчителям, які забезпечили якісну підготовку та педагогічну підтримку безпосередньо в день олімпіади.

Це кращі вчителі не тільки нашої школи, але й нашого району. Багатьох із них знають і в області як творчих і професійних педагогів. Серед них Лариса Григорівна Остапчук, Ольга Василівна Білоус, Тетяна Петрівна Столярчук.

Впевненими кроками в педагогічну еліту області ввійшли і молоді педагоги – Олександр Васильович Нетрибійчук,Олеся Василівна Кирийчук, вагомо заявили про себе Ігор Сергійович Гарбарчук та Сергій Володимирович Іщенко.

Я вдячна і учням, і колегам – вчителям за такий успішний олімпіадний сезон саме в цьому році. Адже цей рік особливий у житті нашої школи.

2016 рік – рік нашого першого ювілею, адже 17 вересня ми відзначатимемо перший 5-річний ювілей роботи у статусі школи І-ІІІ ступенів.

І саме ви, дорогі наші учні-переможці і шановні колеги вчителі, вписали в історію нашої школи таку яскраву і значиму олімпіадну сторінку.

Особливі слова вдячності хочу висловити і батькам учнів - учасників обласних олімпіад за розуміння і підтримку школи, а ще за чудових, розумних і слухняних вихованців, які впевнено входять у число кращих знавців навчальних предметів в області.

Шановні батьки!

Ви по праву можете пишатися чудовими дітьми, а школа пишається вами і своїми талановитими учнями - переможцями і вчителями - майстрами педагогічної справи.

Ми всі разом ще раз переконливо довели, що сьогодні ми кращі за нас вчорашніх, а завтра неодмінно будемо кращими за нас сьогоднішніх. Наша школа впевнено йде вперед , а майбутнє її - світле і успішне!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Щоб серце відгукнулось до краси

Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів сьогодні – це якісний навчально-виховний процес, високий рівень педагогічної майстерності вчителів, змістовний виховний простір школи, комфортне оточення для дитини, участь у благодійних і грантових проектах, авторська система роботи з обдарованими учнями, конструктивна співпраця з батьками і громадськістю селища, активний пошук внутрішкільних методичних резервів для постійного режиму розвитку навчального закладу.

Законами шкільного життя у нас є можливість вибору кожним учнем індивідуальної освітньої траєкторії у відповідності до рівня навчальних досягнень, змістовне проживання у школі кожного дня кожним учасником навчально-виховного процесу, створення умов для реалізації вихованцями своїх здібностей та уподобань у цікавих урочних та позаурочних заходах.

Основний вектор реалізації поставлених завдань – розвиток і удосконалення системи управління школою. Управлінське кредо при цьому : «Ми не намагаємось стати кращими за інших, ми прагнемо завтра стати кращими за нас сьогоднішніх». Дбаємо, щоб освітній простір нашої школи був змістовним і якісним.

Один із шляхів розвитку освітнього простору нашого навчального закладу – удосконалення системи еколого-натуралістичної освіти.

Методи, форми, технології її реалізації ґрунтуються на співпраці та взаємодії учительського і учнівських колективів, обслуговуючого персоналу школи, батьків учнів та жителів селища, благодійних фондів та громадських організацій.

Ми ставимо за мету створити таке виховне середовище у школі, в якому кожна дитина відчуватиме відповідальність за те, що її оточує, займатиме стійку екологічну позицію, навчиться самостійно вирішувати щоденні завдання по догляду за рослинами, дбатиме про довкілля, відчуватиме красу природи та розвиватиме естетичні смаки.

Ми намагаємось ввести учня до чарівного світу природи, щоб «серце відгукнулось до краси» , щоб діти стали добрішими і один до одного. Цю роботу ведемо системно і бачимо вже певні її позитивні результати.

У школі працюють творчі вчителі – природничники, які очолюють цю ділянку роботи – О.В.Білоус, О.М.Герасимчук, І.С.Гарбарчук, Г.Д.Жидецький. Це люди, які і вміють , і можуть, і хочуть працювати, за що я, як керівник, вдячна їм.

За останні роки у нас успішно зреалізовано кілька колективних еколого-натуралістичних довготривалих проектів, серед яких найбільш яскраві – «Нарцис» по зміні ландшафтного дизайну шкільної території, «Зимова феєрія» по створенню зимового саду у приміщенні школи. Учні і вчителі активні учасники експедицій і конкурсів екологічного спрямування.

Серйозно займаємось збереженням та примноженням зелених насаджень на території школи та селища. Плекаємо липову та бузкову алеї, які висаджені біля школи, набирають життєдайної сили наш калиновий гайок та ромашкова галявина, ростуть і міцніють туї і горобини, квітнуть лілійники і чудові іриси.

Залучаємо школярів до науково-дослідницької діяльності, тим паче, що школа має унікальну історію. Саме в нашій школі зароджувався юннатівський рух на Черняхівщині, були у свій час зразкові навчально-дослідні ділянки і кролеферма, а шкільний сад не тільки радував квітом і стиглими яблуками, але й залишився в пам'яті черняхівців як один із найпрекрасніших і наймальовнічиших куточків селища.

Мабуть, так розпорядилася доля, що нове приміщення школи, будівництво якого завершується саме в тих місцях, і прилегла до школи територія має теж стати окрасою Черняхова, і обов'язково буде такою окрасою !

Ми не тільки віримо в це, але і постійно втілюємо наші мрії в життя.

А ще, ця робота надзвичайно згуртовує нашу шкільну родину, формує особистість учня за умов родинно-шкільного виховання на засадах любові до природи, їх екологічну культуру та мислення, здійснює просвітницьку діяльність, додає авторитету школі серед жителів нашого мікрорайону, які залюбки прогулюються територією школи.

Наша школа має свій неповторний імідж серед навчальних закладів. Ми завжди радо зустрічаємо гостей. У нас неодноразово проводяться всеукраїнські, обласні, районні семінари, практикуми, майстер-класи з досвіду роботи напрацьованого колективом школи. Ми йдемо вперед і наша хода впевнена та рішуча.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

СЛОВО ПОДЯКИ КОЛЕЗІ

Мені надзвичайно приємно писати про Ларису Григорівну Остапчук – професійного і творчого педагога, яскраву особистість, надійного товариша на чию підтримку завжди можна розраховувати у будь-якій екстремальній ситуації. Невипадково, що саме їй колектив вже не один рік довіряє очолювати профком нашої школи.

Уроки української мови і літератури для неї не тільки професійна робота, але і педагогічна творчість, а для її учнів – щоденна цікава мандрівка до нових мовних та літературних вершин. Тому ці уроки учні люблять, чекають із нетерпінням, залюбки виконують завдання поставлені вчителем. У кожній дитині вона бачить особистість, діти відчувають це і шанують та поважають свого наставника.

Беззаперечний авторитет Лариса Григорівна і для свого 6-Б класу як класний керівник, і для вихованців групи продовженого дня – першокласників, і для своїх перших випускників.

Гарно співпрацює з батьками учнів, тому завжди вони підтримують всі її педагогічні починання.

Лариса Григорівна із тих, хто постійно йде в ногу з часом. Активно впроваджує в практику роботи сучасні технології навчання, дієві форми подачі навчального матеріалу, на належному рівні формує мовленнєву компетентність учнів, розвиває їх літературні смаки, прищеплює любов до рідної мови. А ще їй гарно вдається помітити перші паростки обдарованості своїх вихованців, вмотивувати дітей на їх розвиток, допомогти щоб ця обдарованість розквітла яскравим талантом.

Учениця 8-А класу Анастасія Кохова – одна із таких вихованок і її успіхи на конкурсах і олімпіадах це і педагогічні здобутки вчителя-майстра.

Педагогічній гармонії в їх стосунках можна щиро позаздрити, а багатьом нашим колегам просто повчитися. Я впевнена, що це тільки початок, а попереду у вчителя і учениці ще багато яскравих перемог.

Хочеться побажати Ларисі Григорівні подальших успіхів у всьому, подякувати і за гарну роботу, і за ту підтримку яку завжди маю в її особі як керівник.

Нехай завжди робота їй приносить насолоду, а життя дарує щастя і радість.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Шановні відвідувачі сайту!

Новий 2016 рік впевненою ходою наближається до наших домівок. Всі ми в передсвяткові дні очікуємо дива, здійснення мрій і сподівань, віримо що новий рік буде кращим ніж рік минулий./Files/images/kerstballen_100.gif

Наша школа зустрічає Новий рік з гарними здобутками і це є наслідком спільної діяльності великої і дружної шкільної родини – розумних і допитливих учнів, мудрих і ініціативних батьків, професійних і творчих педагогів, сумлінних працівників обслуговуючого і технічного персоналу.

Впевнена, що попереду в нас усіх багато хорошого і світлого, а наша школа ще не раз заявить про себе гарними справами і дзвінкими учнівськими та учительськими іменами.

Вітаю всіх учнів, батьків, працівників школи, наших будівельників, вчителів-ветеранів, випускників минулих років, всіх друзів нашої школи, тих хто вболіває за наше майбутнє і допомагає нам сьогодні з Новим 2016 роком та Різдвом Христовим.

Нехай разом зі світлими та радісними святами прийдуть у ваші домівки і у наш веселий гомінкий шкільний дім здоров'я і благополуччя, мир і душевний спокій, тепло і щирість людських стосунків, все те що ми звемо простим, але таким ємким словом «Щастя».

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

2015 рік

ЕКСКУРСІЯ, ЯКА ЗАПАМ'ЯТАЄТЬСЯ НАЗАВЖДИ

23 листопада для випускників Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів була організована змістовна і цікава екскурсія в місто Київ. Наші старшокласники та супроводжуючі їх педагоги мали унікальну можливість в рамках Днів відкритих дверей відвідати Київський національний університет культури і мистецтв – один із найбільш популярних університетів в Україні.

Ми познайомились з матеріальною базою, відвідали надсучасні естетично обладнані університетські корпуси і лабораторії, поспілкувались з викладачами та студентами, зустрілись з цікавими особистостями.

Досить детально були поінформовані про правила прийому, що надзвичайно було важливо для наших майбутніх абітурієнтів, адже навчатися в цьому університеті мрія багатьох із них.

Висловлюємо щирі слова вдячності в.о. ректора Київського національного університету культури і мистецтв Ігорю Савичу Бондару за розуміння і підтримку юних обдарувань, оскільки даний захід проводився виключно за рахунок коштів університету.

Особливі слова вдячності організаторам поїздки – Дмитру Володимировичу Солосі – доктору економічних наук, професору, завідувачу кафедри економіки і менеджменту факультету магістерської підготовки, а також асистенту цієї кафедри – Олені Володимирівні Никончук.

Ми були вражені не тільки побаченим і почутим, але і щирим прийомом, чудовою аурою, що панувала під час зустрічі.

Дякуємо за змістовну екскурсію і надіємось на подальшу співпрацю.

Грудень, 2015 рік

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Шановні черняхівці!

Висловлюю щиру подяку всім, хто підтримав мене на виборах до Черняхівської районної ради 25 жовтня 2015 року.

Саме довіра виборців найбільшого в Черняхові виборчого округу №5 не тільки забезпечила мені проходження до складу депутатів районної ради, але й продемонструвала вашу небайдужість до нашої школи, віру у її подальший розвиток і процвітання.

Вашу довіру розглядаю як почесний обов'язок працювати ще краще на благо рідного селища, кожного з вас, підростаючого покоління юних черняхівців.

Впевнена, що і надалі ваша підтримка допоможе створити в Черняхові сучасну авторську школу, в якій буде престижно навчатися і працювати, в якій учні отримуватимуть глибокі і якісні знання, в яку із задоволенням ви приводитимете своїх дітей і внуків, яка матиме свій неповторний імідж на терені освітянських закладів району і області.

Зичу всім вам, шановні виборці, миру і злагоди, щастя у ваших родинах. Нехай здоровими і слухняними ростуть ваші діти і внуки, будуть гідними нащадками наших славних українців.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Піднесено і урочисто святкувала цьогоріч наша Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів свій День народження – одне із головних і найулюбленіших свят шкільного календаря. День 17 вересня у нас з нетерпінням чекають, до нього активно готуються учні, працівники школи, батьки, бабусі і дідусі наших вихованців, випускники минулих років, друзі школи.

Програма заходів святкового дня була цікава і змістовна, а до її реалізації могли долучитися всі бажаючі, хто мав креативні ідеї, як зробити цей день пам’ятним і неповторним.

Фотосушка «Найяскравіші миті року» нагадала про яскраві проекти, екскурсії, колективні справи класів в минулому навчальному році. А згадати було про що, адже рік, що минув, був результативним для школи.

Кожен клас вітав школу-іменинницю власноруч виготовленою святковою листівкою. Ці вітання були дуже щирі, естетично оформлені і кращі з них удостоєні права зберігатися у Музеї школи як чудові згадки у нашій шкільній історії.

По-особливому зворушливо прийняли в цей день традиційні волонтерські акції «Подарунок солдату» та плетіння маскувальних сіток, до яких долучилися всі класи школи. І невипадково саме 17 вересня на святковій конференції керівник групи волонтерів району Л.М. Паламарчук вручила школі Подяку від воїнів АТО та Державний прапор України з підписами героїв, що там побували.

Патріотичне виховання підростаючого покоління - основа виховного простору школи і це підтверджується конкретними справами.

Осінній вернісаж квіткових композицій «Найкращі квіти - Героям» не залишив байдужими нікого, хто долучився до їх перегляду. Непросто було журі визначити класи-переможці, адже тематична спрямованість, вишуканість, естетичне оформлення букетів і композицій просто вражали.

Яскравим стало і відкриття експозиції робіт наших художників школи «Творчість дарує радість» під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Н.В. Мельничук.

Але головною історичною подією дня стало урочисте відкриття Галереї учнівської слави, адже славою своїх чудових учнів і випускників найбільше пишається школа.

Тепер Галерея – найбільш почесне місце в школі, а право розмістити на ній свій фотопортрет мають найуспішніші наші вихованці – переможці щорічних номінацій «Учень року» і «Першокласник року», відмінники навчання, переможці олімпіад, конкурсів і турнірів, кращі спортсмени. Символічно, що фінансову підтримку для виготовлення стендів надали педагогічні працівники школи, адже мрія кожного вчителя - мати саме таких вихованців.

Відкрити Галерею учнівської слави було надано право кращим учням школи – Анастасії Коховій та Максиму Ніколайчуку, а також начальнику відділу освіти райдержадміністрації - Г.Ф.Сташенку, який постійно підтримує юні обдарування, а в День народження школи був у нас як Почесний гість. Першими оглянути Галерею мали можливість ті, чиї фотопортрети на ній розміщені, їх батьки, батьківський актив школи, а також наші друзі – працівники районної бібліотеки на чолі з Р.А.Чорноморець, які завітали на День народження школи. І безперечно, що перші фото, зроблені під час відкриття Галереї, займуть чільне місце в Музеї школи.

Заключним акордом Дня народження школи стала Святкова загальна шкільна конференція, на яку зібралась вся наша дружна і чисельна шкільна родина. Урочиста зала районного Будинку культури наповнилась веселими і щирими посмішками, словами вітань від шановних гостей.

Вітальне слово Черняхівського селищного голови І.В.Бабицького, заступника голови Черняхівської районної ради О.Л.Гибала, директора Зороківського козацького ліцею О.А.Шевцова, Заслуженого працівника культури В.В.Капустіна додали не тільки гарного настрою, а й впевненості на подальшу підтримку школи.

Начальник відділу освіти Г.Ф.Сташенко, завідуюча районним методичним кабінетом О.Г.Ткаченко нагородили кращих педагогів школи Почесними грамотами, а Григорій Федорович подарував учням комплект нових парт і стільців, що так необхідні школі сьогодні.

Помічник-консультант народного депутата Н.М.Ковшевна до слів вітання додала ще чудові авторські вірші – посвяту школі, а також вручила стипендії переможцям конкурсу «Учень року - 2015», які тепер щорічно будуть вручатися із фонду народного депутата України П.В.Дзюблика.

Як і годиться на гарних іменинах, були в цей вечір пісні і танці, звучали вірші, вітання від батьків, в особі голови батьківського комітету І.О. Ніколайчук, відзначення кращих учнів школи і їх батьків.

Ще один рік – четвертий в статусі середньої школи ввійшов в нашу історію, збагатив її гарними справами і дзвінкими учнівськими іменами.

Школа стрімко і впевнено йде вперед до нових і світлих вершин якісних знань. Підростають молодші школярі, дорослішають старшокласники, втілюються нові педагогічні і управлінські проекти.

І я впевнена, що завтра ми станемо кращими за нас сьогоднішніх!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Вітаю всіх учнів, працівників, випускників минулих/Files/images/anmashki/6544520_m.gif років, ветеранів педагогічної праці та родини наших вихованців з Днем народження школи !!!

Бажаю всім нам миру і злагоди в нашому шкільному домі, нових здобутків і перемог, творчості і наснаги, вірних і надійних друзів .

17 вересня 2015 року

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Впродовж багаторічної педагогічної діяльності доля дарувала мені не раз зустрічі з хорошими людьми – яскравими особистостями і висококласними професіоналами. Алла Василівна Галушко, вчитель математики нашої школи одна з них.

Звичайно, працюючи в нашому районі, знала її як вчителя давно. Іноді зустрічались на семінарах і конференціях. Як вчитель астрономії в гімназії навчала її доньку. Ближче познайомились уже коли стали працювати разом в одному педагогічному колективі.

Алла Василівна в числі перших підтримала мене як новопризначеного керівника в непростий час становлення нового колективу школи І-ІІІ ступенів. То були дуже складні перші роки роботи в нових умовах середньої школи. І як вчитель, і як класний керівник, і як член профкому школи вона завжди працювала сумлінно, творчо і результативно.

Завжди в хорошому настрої, з приємною посмішкою їй вдавалось легко і невимушено вирішувати всі проблеми, які виникали. Однією з перших зі своїми вихованцями облаштувала навчальний кабінет в новому приміщенні школи, доречі завжди в її кабінеті був ідеальний порядок.

В числі перших закладали і наші квітники. А ще численні екскурсії, цікаві табірні зміни, яскраві колективні проекти, змістовні години спілкування.

Мені надзвичайно імпонував її стиль спілкування з учнями – спокійний, доброзичливий. У кожному з них вона бачила особистість. Учні це відчували, любили і поважали свого вчителя. До її думки прислухались і батьки учнів. Вагомим було слово Алли Василівни і серед колег.

Людське життя як швидкоплинна ріка, в яку як твердять філософи двічі ввійти не можна. Мабуть з роками ми всі починаємо розуміти це по - своєму, настає час зупинитися, переосмислити пройдений життєвий шлях, а іноді і круто його поміняти.

Так вирішила і наша колега, припинивши активну педагогічну діяльність. Тепер інша робота, інший трудовий колектив, але я впевнена, що незмінними залишаться її працелюбність, людяність, порядність, вміння поспівчувати і підтримати в важку хвилину.

Шановна Алло Василівно!

Я дякую Вам за роки спільної діяльності в нашій школі. Зичу міцного здоров'я, успіхів на новому місці роботи, родинного благополуччя, щасливої жіночої долі, яку Ви заслуговуєте по праву.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

З виступу
на обласній конференції
педагогічних працівників

Навчальний рік що минув був особливий в житті України і кожного із нас. Рік у який ми всі стали іншими. Наші директори пішли добровольцями в зону АТО, очолили волонтерський рух, наші ліцеї і гімназії стали носити імена своїх випускників – героїв; і наші учні теж стали іншими.

Ми всі гостро відчуваємо необхідність системного реформування освіти вцілому і конкретної школи зокрема. Це не тільки вимога сьогодення, але життєва необхідність для переважної більшості із нас. Суспільство потребує нової школи. Якісна освіта європейського рівня має бути доступна для всіх, і притому в хорошій школі.

Про хорошу школу мріють всі – і учні, і їх батьки, і вчителі, і кожен з моїх колег – директорів.

Буде така школа – буде гарне майбутнє у територіальної громади, якою б супероб'єднаною вона не була.

Мрію про таку школу і я, і не тільки мрію але і формуємо саме таку школу в потужній команді освітян Черняхівського району на чолі з її визнаним лідером Григорієм Федоровичем Сташенком.

Наша Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів сьогодні це:

· Якісний навчально-виховний процес
· Високий рівень педагогічної майстерності вчителів
· Змістовний виховний простір школи
· Комфортне оточення для дитини
· Авторська система роботи з обдарованими учнями
· Активний пошук внутрішкільних методичних резервів для постійного режиму розвитку навчального закладу.

Законами шкільного життя у нас є:

· Можливість вибору кожним учнем індивідуальної освітньої траєкторії у відповідності до рівня навчальних досягнень
· Змістовне проживання у школі кожного дня кожним учасником навчально-виховного процесу
· Створення умов для реалізації вихованцями своїх здібностей та уподобань в цікавих урочних та позаурочних заходах.

На ринку освітніх послуг, доречі, в умовах конкуренції у нашому Черняхові ми пропонуємо сьогодні:

- можливість вибору ранньої профілізації з 1-го класу за напрямами:

- математика і інформатика
- англійська мова

- з 8-го класу, як допрофільна підготовка, поглиблене вивчення

- математики
- української мови

- в старшій школі напрямки профілізації

- математичний
- української філології
- хіміко – біологічний

З режиму функціонування наша школа давно переведена в режим постійного розвитку. Розроблена і втілюється в життя відповідна концепція розвитку навчального закладу.

Кожного дня ми самовдосконалюємося, намагаємося не стояти на місці. Дещо нам уже вдається краще, до чогось іще слід іти певний час. Але наша хода впевнена і рішуча. Ми не прагнемо стати кращими за інших, ми прагнемо завтра стати кращими за нас сьогоднішніх.

Це підтверджують учні школи – учасники інтелектуальних турнірів, предметних олімпіад, конкурсів – захистів робіт за програмою Малої академії наук України та її випускники.

Надзвичайно стимулює роботу наших шкіл система освітніх округів, яка досконало у нас відпрацьована.

Наш Черняхівський район в числі перших створив 7 освітніх округів. Ми вже бачимо перші реальні результати входження в округ малокомплектних шкіл, дошкільних закладів, позашкільних установ.

Це наші унікальні вже об'єднані освітянські громади, які допомагають розкрити свої таланти обдарованим і учням, і вчителям. Дуже хочеться, щоб ця система роботи була збережена.

Школа включена як учасник у регіональний експеримент «Формування вміння вчитися як ключової компетентності засобами предметів гуманітарного циклу.» Дослідно-експериментальна робота сприяє підвищенню професійної компетентності педагогів. Підписана угода про співпрацю з обласним центром науково-технічної творчості. На базі школи результативно працюють гуртки від центра і філія Житомирського територіального відділення МАН України «Оріон» досвід роботи якої був презентований учасникам Всеукраїнського семінару організаторів учнівського наукового-дослідництва у вересні минулого року на базі школи.

Постійно дбаємо про формування позитивного іміджу нашої школи, задіюємо усі доступні для цього ресурси:

- засоби масової інформації
- благодійні і грантові проекти
- громадськість, в тому числі і батьків учнів
- органи місцевого самоврядування, депутатський корпус
- різноманітні презентації, педагогічні виставки.

Пишаємось, що в цьому році отримали Диплом за місце у топ-десятці кращих WEB – сайтів навчальних закладів України у номінації «Популярність у соціальних мережах» за результатами конкурсу, що щорічно проводить Інтернет-Асоціація України за підтримки Міністерства освіти і науки. Це допомогло впровадити сучасні інструменти взаємодії між всіма учасниками навчально-виховного процесу в школі, зробити його більш сучасним і динамічним.

Ви погодитесь зі мною, що якою б потужною не була матеріально-технічна база школи основним її багатством є вчитель і лише він.

Ми, керівники, розуміємо, що вчитель має бути вмотивований і стимульований на хорошу роботу. Набір таких стимулів у нас в районі широкий і маю сказати досить ефективний, знаю що в цьому нам заздрять, а ми намагаємось працювати ще ефективніше.

Це:

- номінації для нагородження вчителів які досягли високих результатів роботи
- грошові премії у межах посадового окладу
- висвітлення роботи вчителя на сторінках нашої газети «Освітянин Черняхівщини»
- вручення грамоти і подяк
- дошка пошани «Педагогічна гордість Черняхівщини»

Поцінування праці вчителя має бути на всіх рівнях.

Вцілому нам імпонує сьогодні позиція МОНу – відкритість, відхід від формалізму і зайвої паперотворчості, свобода у методичному виборі для вчителя. Ми щоденно бачимо, що міністерство стає дієвим центром нормативно-правового забезпечення організації навчально-виховного процесу. А ще ми в школах відчули, що наша думка тепер не тільки почута, але і врахована.

Маю відзначити, що і наш інститут в стінах якого ми сьогодні знаходимось, динамічно йде вперед. В цьому році двічі проходила курсову перепідготовку і як директор, і як вчитель математики – враження чудові. Домінують активні форми подачі матеріалу, цікаві семінари, відчувається розуміння проблем вчителя і керівника. Якщо так буде і надалі то ми безперечно будемо обирати для наших курсів вас.

Звичайно ми віримо, що новий Закон «Про освіту» має стати законом нової освітянської епохи.

Я згодна з Лілією Гриневич, яка в одному з інтерв'ю сказала «Якщо закон не підтримають вчителі, реформа буде провалена» я б добавила від себе « успіх справи залежить у великій мірі і від керівників шкіл».

Належний статус вчителя, матеріальне забезпечення шкіл необхідна умова для цього. Переконана, що як би сьогодні не зашкалювали політичні градуси всім як ніколи слід уважніше ставитись до такої специфічної категорії як статус школи її доленосного значення для територіальної громади.

Нажаль на місцях часто спостерігаємо певне нівелювання цього статусу, розуміємо що це часто через недостатнє фінансування школи.

Директори шкіл стають прохачами, а в ідеалі мають бути партнерами посадовців і тільки тоді можна говорити про дієве державно – громадське управління школою.

Користуючись нагодою, хочу подякувати голові Житомирської обласної ради В.Й.Французу за нашу нову котельню на альтернативних видах палива, яка допомогла нам не тільки спокійно перезимувати, але і зекономити кошти які мали віддати за газ і передати прохання від нашої всієї чисельної шкільної родини взяти під особистий контроль завершення будівництва нового приміщення нашої школи. Кошти виділено, але прискорити їх освоєння тільки Вам сьогодні під силу.

В цій залі зібрались люди, які не тільки працюють в освіті не один рік, але і вболівають за її майбутнє.

Знаєте, не хочеться знову починати все спочатку, хочеться іти вперед і далі, адже багато зроблено, і нам освітянам області є чим пишатися.

Дякую за увагу і зичу всім успішного навчального року!


25 серпня 2015 року

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Вітаю всіх випускників-2015 року
з успішним вступом в омріяні навчальні заклади
вищих рівнів акредитаціі ! ! !
/Files/images/anmashki/6544520_m.gif

Бажаю наполегливості у навчанні, нових яскравих вражень, вірних друзів, мудрих наставників-викладачів.

Школа пишається вами і вболіває за вас .

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Якісна і вчасна підготовка школи до нового навчального року - невід'ємна складова його вдалого старту.

Естетично оформлені навчальні кабінети це не тільки гарний настрій всіх учасників навчально-виховного процесу, але і сприятливий психологічний мікроклімат на уроках та підвищення якості знань .

Традиційно в нашій школі до цієї відповідальної роботи активно долучаються батьківські комітети. Не стало винятком і це літо.

Я хочу висловити щирі слова подяки батькам наших вихованців, які цьогоріч підтримали школу, взяли на себе придбання фарби і організацію ремонтів класних приміщень.

Особливо ми вдячні батькам, які відклавши свої справи, особисто допомагали в ремонтних роботах в школі.

Це:

11 клас – Іщенко М.П., Нестерчук Д.П. (дідусь), Костюк Л.І.

9-Б клас – Бевза С.П., Пилипчук Н.М. (голова батьківського комітету), Охмак Г.В.

8-Б клас – Ніколайчук Ю.В., Ніколайчук І.В., Сердюченко О.В.

6-Б клас – Ткаченко С.М, Михальчук О.В., Москаленко Т.А., Шлапак С.С., Дужій Ю.В., Сушко М., Шлапак Ю., Євпак М.П.

5-А клас – Пилипенко М.А., Кравченко Т.В.,Мелешко Н.О.,Савченко І.А.

5-Б клас – Герасимович О.В., Юхимчук О.В., Буката О.В.,Чуян О.К., Вакулюк Ю.В.

4-А клас – Ренкас Г.М., Пилипенко Л.П., Корнійчук Н.А.,Литвинчук І.К., Бондарчук Т.

4-Б клас – Хренова І., Цюпа О., Масальська Т.В., Козакевич А.О., Бобкова О., Хоменко Т.В.

3-А клас – Грицанчук А.В.,Конончук А.В.,Корован Т.А., Столяренко Н.В., Лозенко Ю.Ю.

3-Б клас – Войтович І.П., Іваницька Л.П., Дуб І.О., Мацейчук Н.М., Ніколайчук С.Ю., Маліновська Н.Ю.

3-В клас – Ясінська С., Паладійчук С., Поліновський С., Славінська О., Корсунович М.

2-Б клас – Цвига Л., Гавич Т., Джосан Н., Савчук С.В.

1-Б клас – Несенюк К.В., Іваницька Т., Безпалюк І.І., Герасимчук Г., Пивовар В., Корован Т.А., Дорошенко С.М.

Шановні батьки !

Нехай у ваших родинах панує злагода і благополуччя, здоровими, слухняними і розумними ростуть ваші діти.

Надіюсь і на подальшу співпрацю з вами, а ми зробимо все від нас залежне щоб ваші діти отримали в школі глибокі і міцні знання.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Розмову вела Тетяна Супруненко,
слухач школи журналістики за сприяння
народного депутата України Павла Дзюблика

Директору Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за три з лишком роки вдалося вивести навчальний заклад на високий рівень у рейтингу шкіл Житомирщини. Галина Шлапак погодилася поділитися секретами успіхів.

- Ви працюєте на посаді директора з серпня 2011 року. Рішення стати директором саме цієї школи прийшло неочікувано чи було обдуманим?

- Рішення було виважене і добре обдумане. На час призначення директором вже мала великий досвід педагогічної і управлінської діяльності, а ще була мрія створити в рідному селищі гарну авторську школу, в якій було б престижно навчатися й працювати.

- У директора завжди багато справ. Звідки Ви черпаєте натхнення і сили?

- У наших учнях, особливо молодших школярах, їхніх допитливих очах, щирих і відкритих посмішках, їхній вірі, що ми, дорослі, зробимо все, щоб вони були в майбутньому успішними особистостями.

- Як Вам вдається розподілити час так, щоб його на все вистачало?

- Вважаю, що саме час – головний життєвий ресурс кожного із нас. А з роками ціна цього ресурсу в рази зростає. Тому активно займаюсь самоменеджментом. Намагаюсь досягати намічених цілей найкоротшим шляхом. Чітко планую кожну годину робочого дня. Не можна керувати іншими, якщо не вмієш керувати собою. Але, на жаль, і я брак часу часто відчуваю, особливо не вистачає його для живого спілкування з учнями школи.

- Ви багато досягли: є вчителем вищої кваліфікаційної категорії, нагороджені нагрудними знаками МОН України («Відмінник освіти України», «Василь Сухомлинський», «Софія Русова»). Стали лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель-2014» у номінації «Директор року». Ваші ТОП-5 сходинок до успіху?

- Професіоналізм. Постійна робота із самовдосконалення. Віра у власні сили і можливості. Вміння гідно сприймати власні поразки. Вміння працювати в команді.

- За багатьма показниками Ваша школа займає лідируючі позиції. Як Ви цьому сприяєте? І як цього прагнете?

- Кожного дня ми самовдосконалюємося, намагаємося не стояти на місці у своєму розвитку. Дещо нам уже вдається краще, до чогось ще слід іти певний час. Але наша хода впевнена і рішуча. Ми не прагнемо бути кращими за інших, ми прагнемо завтра стати кращими за нас сьогоднішніх.

- Відомо, що кадри вирішують все. Якими критеріями Ви керуєтесь, підбираючи вчителів у колектив?

- Професіоналізм і результативність роботи. Порядність у всьому. Любов до школи, до дітей і, звичайно, бажання розвиватися і відповідати вимогам сучасності, яка постійно змінюється.

- Інноваційними підходами до навчання у Вашій школі є індивідуальний підхід до кожної дитини, виявлення у неї талантів, забезпечення самовизначення і самореалізації. Який він, на Вашу думку, «ідеальний» учень?

- Вмотивований на здобуття якісних знань, допитливий, вміє висловити свою думку, відстояти власну позицію, любить свою школу і пишається, що вчиться саме в ній.

- На сайті Вашого навчального закладу висвітлено Концепцію розвитку школи. Що із запланованого вдалося вже реалізувати? І над чим є ще попрацювати?

- Наша школа сьогодні – це якісний навчально-виховний процес; змістовний виховний простір; комфортне оточення для дитини; високий рівень педагогічної майстерності вчителів.

Учні школи конкурентоспроможні. Впевнено заявляють про себе. У школі зреалізовано багато авторських проектів, найяскравіші з яких: «Світлини, обпалені війною», «Нарцис», «Ромашка», «Випускник», «Музей школи – духовна скарбниця її традицій», «Родина», «Герої не вмирають».

…Але, нажаль, не вирішена основна проблема – завершення будівництва нового приміщення школи. Більша частина учнів школи навчається в старому приміщенні, в класах, які не відповідають сучасним санітарно-гігієнічним вимогам, що негативно впливає, в першу чергу, на здоров’я дітей, – ускладнює організацію навчально-виховного процесув школі в цілому.

- Упродовж функціонування школи в статусі Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, спільними зусиллями введено в експлуатацію блок «А». Проте, як зазначалось Вами у одному з інтерв’ю ЖОДТРК, нині залишається проблема з фінансуванням інших невідкритих блоків школи. Після виходу інтерв’ю ситуація якось змінилась? Хтось зацікавився проектом поліпшення умов і будівництва, аби навчальний заклад функціонував у повному обсязі?

- На жаль, сьогодні ситуація не змінилась. Але до вирішення проблеми долучився народний депутат України Павло Дзюблик, оскільки серйозні капіталовкладення мають бути з державного бюджету. Виготовлена проектно-кошторисна документація, проведені всі необхідні експертизи, затрачені значні бюджетні кошти на їх оплату. Руйнується недобудоване приміщення…Надіюсь, що інтерв’ю вкотре приверне увагу до проблем школи.

«Якщо не школа, то тільки вирощування квітів», – поділилася думками Галина Шлапак. Вона знайшла себе у роботі. Радіє успіхам кожної дитини і переймається її проблемами. Тендітна жінка, а скільки терпіння, жаги до вдосконалення, скільки рішучості. Зізналась: «Не виділять коштів, – зроблю пікет перед стінами адміністрації, – хай перший і останній у своїй освітній діяльності і на посаді директора. Школа для мене – і робота, і покликання, і сенс життя!».

За матеріалами сайту "Моя Черняхівщина"

Червень 2015

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Щасливої дороги дорогі випускники!

Ось іще один випуск – вже третій в історії нашої Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, під звуки вічно юного шкільного вальсу, вирушив у самостійну дорогу дорослого життя.

26 яскравих особистостей – здібних і талановитих, цікавих і оригінальних, сучасних і креативних – неповторний 11 клас 2015 року.

В історію школи цей клас вписав змістовну і яскраву сторінку, перш за все сумлінним і результативним навчанням.

Впродовж трьох останніх років школа пишалася успіхами на обласних предметних олімпіадах та конкурсах-захистах робіт за програмою Малої академії наук України Анни Демчук та Світлани Орлової.

Галерею шкільної учнівської слави прикрасили цього року Наталія Бондаренко та Ольга Бутрик, які за високі здобутки в навчанні нагороджені Золотою медаллю, та срібні медалісти – Сергій Костюк та Олена Помилуйко.

Три перемоги на обласних турнірах юних математиків, фізиків, винахідників - раціоналізаторів в інтелектуальну скарбничку школи додала команда «Оріон – 2015», у складі Наталії Бондаренко, Олени Помилуйко, Олександра Плацідима під керівництвом незмінного її капітана Сергія Костюка.

Клас був дружний і згуртований, цікавий і несхожий на інші.

Уроки, позакласні заходи, екскурсії, робота на наших квітниках, спортивні змагання – все це неповторне шкільне життя уже залишилось в історії і на сторінках їх шкільного альбому в нашому Музеї.

Всі вони успішно склали державну підсумкову атестацію з української мови, яка цьогоріч проходила у формі зовнішнього незалежного оцінювання, і підтвердили свій рівень навчальних досягнень з інших предметів.

Я хочу подякувати всім випускникам, а також їх батькам за все те хороше, що зробили вони для школи, за постійну підтримку і розуміння наших шкільних проблем.

Окремі слова вдячності Ніні Петрівні Прохорчук – класному/Files/images/anmashki/6544520_m.gif керівнику 11 класу, яка разом зі своїми вихованцями проходила етапи професійного становлення, оскільки це перший випуск у її педагогічній біографії.

Бажаю всім нашим випускникам успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання, вибрати свою єдино вірну життєву стежину, зустріти на ній вірних і надійних друзів і стати успішними особистостями в майбутньому.

Пам'ятайте, що рідна школа завжди чекатиме вас, радітиме вашим успіхам і пишатиметься вами.

У добрий час, дорогі випускники 2015 року!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Музей школи – духовна скарбниця її історії

Школа була в житті кожного з нас. Перша вчителька, перший урок, перший шкільний вальс, однокласники, шкільна дружба, яку ми досить часто проносимо через все життя. Спогади про шкільні роки - найяскравіші і найприємніші для всіх.

Духовною скарбницею історії і традицій нашої школи стане Музей школи, який ми нещодавно урочисто відкрили.

Наша Черняхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів має багату і славну історію, яку щоденно примножують її талановиті учні і випускники. А впродовж років існування школи її традиції закладали відомі в районі і області педагоги.

Робота по оформленню нашого Музею тільки розпочата, але ведеться вона досить активно.

Мені приємно відмітити, що до поповнення музейних експозицій долучилися всі: вчителі, учні і їх батьки, випускники школи минулих років, вчителі-ветерани педагогічної праці.

Цей рік особливий в житті кожного з нас. 2015 рік – рік 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні.

Центральна експозиція нашого Музею - «Герої не вмирають».

Тільки в цьому році зреалізовані змістовні патріотичні колективні пошукові проекти «Вчителі і керівники школи на фронтах війни», «Випускники школи – герої АТО», «Батьки учнів школи – герої АТО», «Випускники школи – учасники бойових дій в Афганістані».

Результативно попрацювали над цими проектами учні 9-А, 9-Б, 8-А, 10 класів під керівництвом вчителів Т.В.Сахненко,Т.П.Столярчук, С.М.Дем'янчук,Баталової В.О.

Презентації цих проектів довели, що нинішні учні школи не тільки знають про трагічні сторінки нашої історії, але й готові рівнятися на героїв, а ще люблять свою рідну Україну і пишаються тим, що вони є українцями.

Слава і гордість школи – її випускники, тому значну увагу в поповненні музейних експозицій присвятили саме їм.

У даному напрямку до пошукової діяльності долучилися учні 6-А класу і 7-А класу під керівництвом Н.С.Кобилинської і О.В.Білоус. Ними були підготовлені змістовні проекти: «Перший випуск Черняхівської восьмирічної школи» і «Перший випуск Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів».

«Від минулого до майбутнього» - це не тільки назва розділу Музею школи, але й символічний духовний місточок кращих традицій рідної школи, які містять потужний виховний потенціал для наших нинішніх вихованців, молодих педагогів, які сьогодні працюють у школі.

Розпочата робота і над загальношкільним дослідницько-пошуковим проектом - «Родина», мета якого ближче познайомитись із родинами учнів школи. Уже презентували свій проект і передали матеріали в Музей учні 2-А класу під керівництвом Л.О.Проценко. Готують такі проекти і інші класи школи. Це теж дуже символічний і надважливий музейний проект, для згуртування колективу школи.

Я хочу висловити щиру подяку всім учням, їх батькам, вчителям – керівникам музейних проектів, випускникам школи, ветеранам педагогічної праці за активну участь у поповненні експозицій нашого Музею за те, що в ці проекти ви вкладали частинку душі.

Сподіваюся на подальшу співпрацю, оскільки попереду у нас ще багато цікавих і перспективних ідей, які можуть бути зреалізовані тільки разом - великою і дружною шкільною родиною.

Квітень 2015 року

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

ПЕРША ПЕРЕМОГА

Спорт займає особливе місце в нашому житті. Магія спорту захоплює, тримає в напрузі, чарує, дає неповторні миті перемоги, вчить гідно сприймати програші і поразки і знову, ще більш наполегливо, йти до поставленої мети, яка зветься одним, але таким ємким і бажаним для всіх словом «Перемога».

А якщо це все відбувається в рамках нашої улюбленої районної спартакіади педагогічних працівників то це ще й невід'ємна складова навчально-виховного процесу в школі, гарний приклад для наслідування учнями у формуванні здорового способу життя у нашому суперспортивному районі.

Доброзичливість, взаємопідтримка, толерантність, що панують під час спортивних змагань в рамках нашої спартакіади не виключають, а тільки підсилюють дух конкуренції як між командами так і між закладами освіти. Наша школа відчула, як ніхто інший, як непросто піднятись на сходинку спортивного п'ядесталу, коли претендують на неї загартовані в спортивних баталіях кращі спортсмени не тільки нашого району, але і області, і уступати ці сходинки ніхто і не збирається.

Саме тому 21 березня воістину став історичним для Черняхівської загальноосвітньої школи. В цей день команда наших педагогів стала переможцем змагань з шашок в залік районної спартакіади педагогічних працівників уже серед навчальних закладів І-ІІІ ступенів, тобто вперше у новому статусі.

Історичний для школи кубок чемпіонів здобула команда у складі неперевершеного шахового аналітика району Олександра Васильовича Нетрибійчука, вчителя математики і інформатики; досвідченого гравця Сергія Анатолійовича Гречаного – вчителя фізичного виховання і напрочуд ніжної і жіночної Наталії Юріївни Маліновської – вчителя початкових класів школи, яка і за шахівницею програє дуже рідко.

Вдвічі приємно що цю перемогу вони здобули в стінах нашої рідної школи, яка теж так довго чекала такої яскравої події в останні роки.

Я, як керівник школи, висловлюю щиру подяку нашим вчителям – чемпіонам і за блискучу перемогу і за те надзвичайно високе почуття відповідальності за доручену справу, яке вони проявили. Знаю, що в силу об'єктивних причин, ця перемога і їм далась в той день дуже непросто. Тим значиміше, що честь і імідж школи взяли гору при цьому.

Зичу вам шановні колеги міцного здоров'я, особистого щастя, вдячних і здібних вихованців і нових спортивних перемог. Ми пишаємось вами і будемо рівнятись на вас.

А перший чемпіонський кубок уже зайняв чільне місце в Музеї школи і впевнена, що це стане гарним і знаковим початком впевненої спортивної ходи вчителів спортсменів і учнів школи до нових звершень і перемог, яких попереду буде багато.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

НИМИ ПИШАЄТЬСЯ «ОРІОН»

Мені вкотре надзвичайно приємно писати про своїх чудових учнів – цьогорічних переможців обласного етапу олімпіади з астрономії, суперцікавої і досить складної навчальної дисципліни.

Не один рік я працюю із здібними і обдарованими учнями і щороку відкриваю в них для себе щось нове, що поповнює і збагачує мою власну методичну скарбничку вчителя. Завжди це не тільки учні, які проявляють інтерес до астрономії як до навчального предмету, засвоюють її на високому рівні навчальних досягнень, але і значно підвищують інтелектуальний фон моїх уроків, як яскраві зірочки освітлюють класи, в яких вони вчаться, слугують прикладом для інших у наполегливості до навчання. Такі учні – своєрідні маячки нашої «шкільної планети».

Ольга Бутрик і Сергій Костюк, учні 11 класу нашої школи є саме такими. Цьогоріч вони впевнено і яскраво заявили про себе серед кращих знавців астрономії в області. Ними пишається школа і учнівське наукове товариство «Оріон» - філія Житомирського територіального відділення МАН України, яка результативно у нас працює.

Як вчитель, я теж пишаюсь ними, адже вони яскраво доповнили і моє власне педагогічне сузір’я переможців олімпіад і конкурсів з астрономії.

Оля для мене – своєрідне педагогічне відкриття. Вона цікава і неординарна і як учениця, і як юна особистість.

Її особливий учнівський стиль я помітила ще у 8 класі на уроках фізики, коли я один рік вела у них цей предмет. Розумні очі, допитливий погляд, виважені і аргументовані відповіді завжди приємно вирізняли її серед однокласників.

У 9 класі я була вражена її рішучістю і волею до перемоги під час обласного конкурсу - захисту робіт за програмою Малої академії наук України.

Тому саме Олі я запропонувала в минулому році зайнятись астрономією ще в 10 класі.

У моїй педагогічній практиці це було вперше, адже предмет вивчається тільки в 11 класі.

Це обумовлено специфікою його вивчення. Тільки в 11 класі учні мають необхідний рівень знань з предметів природничо-математичного циклу, щоб бути здатними шляхом систематизації і інтеграції цих знань правильно осмислити структуру світобудови та місце людини у Всесвіті.

Оля не тільки справилась з випереджувальним вивченням курсу ще в 10 класі, але й успішно виступила на обласній олімпіаді в минулому році і теж отримала диплом переможця ІІІ ступеня.

В 11 класі вже набуті знання ми поглибили, вивели на більш високий і практичний рівень. Як результат - знову перемога, диплом ІІ ступеня з переконливими балами при цьому.

Коло навчальних інтересів Олі досить різноманітне. Вона поглиблено вивчає хімію і біологію, цікавиться економікою, блискуче захищає літературні проекти.

А ще грає в шахи, багато читає, має чудовий смак і свій неповторний стиль серед однокласників.

Інтелігентна, приємна у спілкуванні і надзвичайно серйозна у всьому за що береться.

Сергій Костюк свій нахил до предметів фізико-математичного циклу проявив ще під час підготовки до турнірів знавців цих наук.

Він незмінний і авторитетний капітан нашої команди «Оріон», яка завоювала в шкільну інтелектуальну скарбницю тільки в цьому році три дипломи переможців обласного етапу турнірів юних математиків, фізиків, винахідників-раціоналізаторів.

Участь у обласній олімпіаді з астрономії – перше серйозне випробовування такого рівня в цьому році, а диплом переможця ІІІ ступеня – результат цього виступу.

До навчання Сергій ставиться дуже серйозно. Любить спорт і прекрасно грає в теніс. А ще у нього дуже загострене почуття справедливості у всьому. Він хороший і надійний товариш, надзвичайно вболіває за свій клас і престиж нашої школи.

Готуватись нам до цьогорічної олімпіади було дуже непросто, адже олімпіада була однією із перших – 15 січня. Практично активний процес підготовки – це всі новорічні канікули.

А з огляду на нашу спільну зайнятість, мене як керівника школи, а їх як випускників зі щільним графіком підготовки до ЗНО, то цейнот часу ми відчули в повній мірі.

Тим приємніше константувати, що з поставленими завданнями ми справились.

Я хочу висловити щиру подяку батькам : Олегу Станіславовичу та Галині Антонівні Бутрикам, Олександру Миколайовичу та Лесі Ігорівні Костюкам за гарне виховання чудових і здібних дітей, якими вони можуть пишатися по праву.

У тривожний час вирушають наші цьогорічні випускники на самостійні життєві стежини. Та впевненість в собі, бажання і воля досягти поставленої мети, вміння раціонально використати час – найважливіший життєвий ресурс, рішучість і наполегливість, з якою вони штурмували олімпіадні вершини, безперечно, допоможуть їм утвердитись і бути успішними в житті.

Я особисто вірю у їх щасливу зірку і пишаюся ними.

Хочеться побажати Олі і Сергію, у яких життя тільки починається, успішно закінчити школу, вступити в омріяні вищі навчальні заклади, мати надійних друзів і світле велике кохання і просто бути щасливими…

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

9 лютого для 50 випускників та старшокласників шкіл Черняхівщини безперечно запам’ятається надовго, а для когось із них стане визначальним у подальшому виборі місця навчання після закінчення школи.

В цей день представники учнівських колективів Черняхівської гімназії, Зороківського козацького ліцею, Жадьківського колегіуму взяли участь у цікавій та змістовній екскурсії в місто Київ. Найбільш чисельною була делегація Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Поїздка була організована за сприяння Миколи Володимировича Чугаєвського – радника Президента Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян», кандидата економічних наук, уродженця села Вільськ нашого району.

Найяскравішою подією під час екскурсії стала профорієнтаційна зустріч учнів та педагогів з професорсько-викладацьким колективом Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова на тему: «Вища освіта України в європейському вимірі».

Ми мали унікальну можливість поспілкуватися на профорієнтаційну тематику з директором Інженерно-педагогічного інституту, академіком, професором, доктором педагогічних наук Корцем Миколою Савовичем, доречі, теж вихідцем із Житомирщини, який зустрів нас дуже тепло і по-батьківські.

З переліком спеціальностей, які можна здобути в інституті всіх присутніх познайомила заступник директора з навчальної роботи Тетяна Броніславівна Гуменюк.

Конструктивним з огляду на подальшу співпрацю був і виступ директора Фізико-математичного інституту Працьовитого Миколи Вікторовича, доктора фізико-математичних наук, професора, академіка, Заслуженого діяча науки і техніки України.

Теплу атмосферу зустрічі створив для нас і Баранов Олександр Васильович - заступник директора з наукової та виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент. Саме він взяв на себе вирішення всіх організаційних питань пов’язаних із нашим перебуванням в Києві.

Цікава, змістовна і дуже актуальна для майбутніх абітурієнтів інформація була доведена Маркусь Іриною Сергіївною – заступником відповідального секретаря Приймальної комісії університету.

А ще в той день ми мали можливість побувати в театрі імені Лесі Українки і переглянули цікаву виставу «Скрізь один» про роки заслання Т.Г.Шевченка. Квитки на цю виставу нам подарував благодійний Дитячий фонд, в керівництві якого працюють теж наші земляки.

Нові враження, нові знайомства, гарний настрій від чергового відвідування міста Києва додали нашим учням бажання вчитися, а ще любити і пишатися своєю Житомирщиною і рідною Черняхівщиною, вкотре відчувши батьківську турботу наших видатних земляків.

Хочеться подякувати організаторам цієї поїздки і висловити надію на подальшу співпрацю.

Лютий 2015

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

До Вашої уваги передача ЖОДТРК "Рідна школа" про те, як запроваджуються нові державні стандарти освіти та нові підходи до організації навчально-виховного процесу в Черняхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Нові стандарти освіти в Черняхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Січень 2015

/Files/images/levadiya.gif

Відходить в історію ще один рік – 2014. Рік особливий в житті України і кожного із нас. Рік у який ми всі стали іншими.

Він був успішним для нашої школи. Яскраво засяяли зірочки нових талантів.

Ми зреалізували багато авторських колективних проектів, найбільш яскраві з яких – «Світлини обпалені війною», «Нарцис», «Ромашка», «Випускник», «Музей школи – духовна скарбниця її традицій».

Маємо свій неповторний імідж серед навчальних закладів району та області.

У нас неодноразово проводяться всеукраїнські, обласні, районні семінари, практикуми, майстер-класи з досвіду роботи напрацьованого колективом школи.

Законами шкільного життя у нас є:

· Можливість вибору кожним учнем індивідуальної освітньої траєкторії у відповідності до рівня навчальних досягнень

· Змістовне проживання у школі кожного дня кожним учасником навчально-виховного процесу

· Створення умов для реалізації вихованцями своїх здібностей та уподобань в цікавих урочних та позаурочних заходах.

Наше педагогічне кредо: «Ми не намагаємось стати кращими за інших, ми прагнемо завтра стати кращими за нас сьогодняшніх»

В цьому році поліпшено умови навчання. Введено в експлуатацію нову котельню для використання альтернативних видів палива, збудовано нову вітку підвідного газопроводу до діючої котельні. Забезпечено належний тепловий режим у всіх навчальних приміщеннях.

Висловлюю щиру подяку за це від всієї нашої дружної шкільної родини чудовим людям – Павлу Володимировичу Дзюблику, Володимиру Романовичу Троценку, Ользі Віталіївні Кондрацькій, Олександру Леонідовичу Гібалу, Анатолію Петровичу Сімашку, Григорію Федоровичу Сташенку, Миколі Олександровичу Мельнику. Нехай Новий рік принесе їм особисто і у їх родини душевне тепло, щастя і радість, успіх у всіх справах, здійснення мрій і бажань, а їх діти і внуки ростуть здоровими, щасливими і будуть успішними в житті./Files/images/kerstballen_100.gif

Дорогі учні, випускники школи минулих років, шановні колеги, вчителі-ветерани, батьки, бабусі і дідусі наших вихованців! Прийміть найкращі вітання з Новим 2015 роком і Різдвяними святами.

Нехай Новий рік буде щасливим і успішним для всіх нас під мирним небом осяяним посмішками дітей, які впевнено мандрують до Країни Знань.

Здоров’я всім вам, благополуччя, тепла і затишку у ваших оселях і в нашому гомінкому шкільному домі.

З Новим 2015 роком!

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

2014 рік

І знову приймаємо гостей

13 листопада ми вкотре переконливо показали, що «Не стіни творять ідеальну школу, а школа – то у першу чергу люди!»

Мали змогу переконатися у цьому учасники обласного семінару методистів, що відповідають за стан викладання фізики, які в той день завітали до нашої школи, де пройшла практична частина обласного семінару.

Крім традиційних вітального слова директора школи Галини Миколаївни Шлапак і кращих учнів школи, знайомства з історією в Музеї школи гостям було запропоновано відвідати авторські активні форми роботи з учнями. Ці форми роботи презентували реалізацію особистісно-орієнтованого діяльнісного і компетентісного підходів до організації навчально-виховного процесу з фізики в контексті нового Державного стандарту освіти.

Заняття гуртка юних винахідників-раціоналізаторів провела Олеся Василівна Кирийчук. На занятті здійснювався пошук нестандартних прийомів розв’язування дослідницьких задач з фізики з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Любов Миколаївна Хаба на тренінговому занятті на тему: «Успіх. Як його досягти.» вчила учнів бути успішними в навчанні і у житті.

На свій майстер-клас з ораторського мистецтва «Як вдало виступити публічно» запросила гостей Галина Миколаївна Шлапак.

Активну участь у проведенні майстер – класу взяла і бібліотекар школи Катерина Павлівна Свірська, яка показала учням як працювати з довідковою літературою.

Турнір юних фізиків «Зоряний час» в якому взяли участь команди «Фотон» 7-А класу і «Веселка» 7-Б класу став яскравим підтвердженням того, що фізика не тільки складна, а й надзвичайно цікава наука.

Змістовні і неординарні конкурси вдало доповнили виступи кращих солістів та танцювальних пар школи.

Перемогу здобула команда «Фотон», але переможених в той день не було, адже нові знання і гарний настрій отримали всі присутні на турнірі.

Учасників семінару супроводжував методист Житомирського ОІППО Олександр Костянтинович Єфіменко, завідуюча районним методичним кабінетом Олена Григорівна Ткаченко, методист РМК Тетяна Василівна Сташевська.

Семінар що відбувся став ще однією сходинкою до вершин педагогічної майстерності і педагогів нашої школи , а також стимулював розвиток пізнавальної активності наших учнів.

13 листопада 2014 рік

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Завершилась перша навчальна чверть. Стрімко пробігли осінні канікули. Настав час відповідальної і активної роботи по здобуттю нових знань, умінь та навичок, прояву своїх талантів та обдарувань.

Чверть що минула вписала ще одну яскраву сторінку в історію нашої Черняхівської загальноосвітньої школи.

Команда «Оріон» у складі учнів 11 класу Костюка Сергія, Бондаренко Наталії, Плацідима Олександра, Помилуйко Олени та учениці 9-Б класу Ракович Дарини представляла нашу школу на обласних турнірах юних математиків, юних фізиків, юних винахідників-раціоналізаторів. На всіх трьох турнірах команда виступила досить вдало і як результат – два дипломи ІІІ-го та диплом ІІ-го ступеня отримали наші переможці.

Творчо і результативно попрацювали і педагоги-наставники команди Олеся Василівна Кирийчук, Валентина Олександрівна Баталова, Олександр Васильович Нетрибійчук.

Особливі слова вдячності висловлюю нашим ветеранам педагогічної праці Володимиру Сидоровичу Сив’юку та Ігорю Володимировичу Шептицькому, які теж активно долучилися до підготовки нашої команди до турніру.

Яскраво засяяла на турнірах команда «Оріон» не тільки змістовними доповідями, влучними запитаннями, але і великим прагненням до перемоги, командною згуртованістю та взаємопідтримкою.

А ще вони довели всім нашим учням, що і нам під силу підніматися на високі сходинки обласних перемог, тільки потрібно цього захотіти і впевнено йти до перемоги.

Листопад надзвичайно відповідальний місяць у нашому шкільному календарі. Це час проведення районних предметних олімпіад, а також шкільного етапу конкурсу - захисту робіт за програмою Малої академії наук України та учнівських дослідницьких проектів.

Районні олімпіади тільки розпочалися і вірю, що будуть вони успішними для наших вихованців, які стануть їх переможцями.

Звертаюсь до учнів нашої школи : активніше працюйте над собою, розширюйте і поглиблюйте свої знання, будьте впевнені в собі і тоді успіх буде неодмінно. Запам’ятайте: «Перемога на самим собою є перша і найкраща з перемог». Візьміть ці знамениті слова Платона за свій девіз.

Шановні батьки, підтримайте у своїх дітях бажання до знань і олімпіадних перемог, стимулюйте і заохочуйте їх при цьому. Впевнена, що тільки спільні зусилля учнів, нас педагогів і вас, шановні батьки зможуть забезпечити переможні місця на предметних олімпіадах нашим вихованцям, а учні при цьому ще й збагатяться глибокими і міцними знаннями. Підвищення якості знань – своєрідний девіз цього навчального року. І над цим працюватимемо постійно.

Нехай у другій чверті, яка тільки розпочалася буде цікавим, змістовним і результативним кожен шкільний день, а наша школа підніметься ще вище на шляху до кращих і престижніших результатів.

Листопад 2014

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

15 жовтня школу відвідали учасники Всеукраїнського семінару організаторів наукового дослідництва за програмою Малої академії наук України.

Представницьку делегацію із 23 регіонів України радо вітали начальник відділу освіти Григорій Федорович Сташенко, директор школи Галина Миколаївна Шлапак, учні та вчителі.

Гостям було презентовано досвід педагогічного керівництва учнівським науковим товариством «Оріон» яке як філія Житомирського територіального відділення МАН України вже два роки працює в школі.

З гордістю за свою школу юні екскурсоводи провели екскурсію в Музеї школи де розповіли присутнім про історію і сьогодення навчального закладу.

«Школа має таланти» - таку назву мала виставкова експозиція учнівських проектів, робіт юних винахідників - раціоналізаторів, юних художників. Пісні в той вечір гостям дарували кращі солісти школи Анастасія Іванюха і Катерина Грицанчук.

Своїм досвідом роботи як педагогічних керівників учнівських манівських проектів поділились вчителі школи Валентина Олександрівна Баталова та Олеся Василівна Кирийчук.

Юні журналісти скористались унікальною нагодою поспілкуватися з відповідальними працівниками Всеукраїнської Малої академії, керівником Житомирського територіального відділення МАН України Альбіном Вячеславовичем Цалком та ще з багатьма цікавими людьми, які були в складі делегації.

Жовтень 2014 р.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Освіта Черняхівщини вже багато років поспіль посідає перше місце в області. Освітня перлина краю Черняхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів днями відзначила свій день народження. Про здобутки та проблеми ведучий Віктор Мельниченко говорить з директором Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Галиною Шлапак.

ЖОДТРК. В об`єктиві. Директор Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Шлапак

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Літні канікули надзвичайно відповідальний період в житті кожної школи. Адже це не тільки пора наших відпусток і веселих канікул для школярів, але і клопітка та напружена робота по підготовці до нового навчального року.

У Черняхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів активно долучились до цієї підготовки всі – педагогічний колектив, працівники обслуговуючого персоналу, учні та їх батьки.

Спочатку був розроблений чіткий і конкретний план підготовки школи до нового навчального року, завчасно накопичені матеріальні та фінансові ресурси для його реалізації. Далі всі разом дружньою шкільною родиною взялися до роботи.

Найбільших зусиль потребувало приміщення початкової школи де потрібно було не тільки зробити якісний поточний ремонт, але і витримати при цьому стислі строки, адже впродовж місяця в ньому працювали пришкільний оздоровчий табір «Ромашка» та Школа майбутнього першокласника.

Тим приємніше відмічати що це завдання було виконано вчасно і якісно.

Щодо нового приміщення школи, то його естетичне оформлення це послідовна реалізація авторського дизайнерського проекту складової управлінського проекту «Престиж».

В цьому році вже милують око нові віконні вітражі, ошатно оформлені внутрішні санвузли, виставлені антимоскітні віконні сітки в шкільній їдальні, придбаний пилесос для якісного прибирання.

А ще вирішені всі питання щодо початку опалювального сезону в обох котельнях школи, отримані нові санітарні паспорти на обидва кабінети інформаційних технологій.

Особливої уваги в це посушливе літо вимагали наші газони, дерева, квітники, кімнатні рослини по класах і в зелених зонах зимового саду, тому двічі на тиждень численними командами виходили ми на їх полив. Вперше в цьому році до цієї роботи долучились і батьки наших учнів. Придбали влітку і власну газонокосилку, що дасть змогу краще доглядати за нашими газонами.

У ці вересневі дні наш парад квітів біля школи радує пишним цвітом, ніби дякує всім за літній догляд.

Багато було зроблено за літо і по зміцненню навчально-матеріальної бази кабінетів. А з якою гордістю за свою школу активно підтримали всі ідею і включилися у збір матеріалів та оформлення Музею школи, який безперечно стане духовною скарбницею наших шкільних традицій.

Я, як керівник, вдячна своєму потужному, високопрофесійному і працьовитому колективу, профкому школи на чолі з Ларисою Григорівною Остапчук, батькам наших учнів на чолі з головою батьківського комітету Русланом Миколайовичем Медведем за розуміння, підтримку і самовіддану працю під час ремонту. Особливі слова вдячності висловлюю Вітольду Вітольдовичу Опанасюку, Людмилі Іванівні Шнуркованюк, Сергію Миколайовичу Проценку, Олегу Миколайовичу Куценку за надану допомогу у підготовці школи до нового навчального року.

Новий навчальний рік наша школа розпочала впевнено з хорошим настроєм, новими ідеями і цікавими проектами. Значно зросла і чисельно наша шкільна родина. Прийшли в колектив молоді і перспективні педагоги.

Я впевнена, що спільними зусиллями ми зробимо нашу школу ще ошатнішою і привабливішою для наших вихованців та їх батьків, школу в якій буде престижно і навчатися і працювати.

Галина Миколаївна Шлапак,
директор Черняхівської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів

Вересень 2014 р.

/Files/images/73118429_3736637_0_418be_b44e57f3_XL.png

Літнє оздоровлення школярів - найбільш відповідальна ділянка управлінської діяльності керівника школи і тому мені надзвичайно приємно відзначити її успішною. Табір «Ромашка» в цьому році впевнено і яскраво заявив про себе змістовним дозвіллям, вдало підібраним педагогічним складом, сучасним енергійним керівництвом в особі начальника табору.

Я з великим задоволенням щодня спостерігала усміхнені, щасливі обличчя наших ромашат, бачила як по новому розкривались педагогічні здібності колег, що працювали в таборі, скільки нових зірочок-талантів засяяли серед вихованців під час цікавих заходів що проводились.

Вірю, що та позитивна енергетика, якою була проникнута вся табірна зміна, стимулюватиме хорошу і результативну роботу колективу школи в новому навчальному році.

Г.М. Шлапак, директор школи
Червень 2014 р.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.