Заходи вшанування жертв голодоморів у нашій школі

2016-11-25

«На вікні свіча догасала…»

Рано чи пізно, але обов’язково кожна людина і весь народ осмислить своє минуле.

Не сьогодні це сказано:

Час народжувати і час помирати,
Час руйнувати і час будувати,
Час розкидати каміння і час збирати,
Час мовчати і час говорити.

Прийшов час говорити після десятиліть мовчання.

Пекельні цифри та слова
У серце б'ють, неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій...Голод... Голод...

У 1933 р. був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки живого люду лягло у могили.

Сьогодні поширена думка, що говорити про голод - це озиратися назад, це блукати десь серед могил. Озиратися у минуле треба кожному. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу.

В цей день в Черняхівській ЗОШ I-III ступенів було проведено ряд заходів на вшанування пам’яті жертв голодоморів. Учні 5-11 класів підготували виставку-огляд плакатів на тему «33-їй рік» під керівництвом вчителя історії Прохорчук Н.П. та педагога організатора . Учні 11 класу зробили презентації про голодомор та переглянули тематичний документальний фільм. В школі проведено загальношкільний захід «Свічка пам’яті 1933 року» серед учнів 5б та 10 класів, разом з бібліотекарем школи.

/Files/images/golodomor/etSmEe_t-UM.jpg /Files/images/golodomor/JNEERgphTxs.jpg

Учні гуртка «Патріот» зібрали матеріали свідчень очевидців мешканців містечка про голодомор 1932-1933 років, також склали банк даних жителів Черняхова, що проживали в селищі в ці страшні роки.

Учні 6-А класу відвідали дуже хвилюючий захід разом зі своїм класним керівником в районній бібліотеці та були вражені від почутого та побаченого. Учні 9а та 10 класів були присутні на вечорі-реквієм біля меморіального знаку Голодомору.

Сьогодні запалимо свічки та пом’янімо усіх.

Не їм це потрібно, а нам.

Керівник гуртка «Патріот»
Прохорчук Н.П

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.