Повернутися до звичайного режиму

Корисні поради абітурієнту 2015 року

Абітурієнти-2015, у вас є ще майже півроку, щоб розумно організувати завершальний етап підготовки до тестових випробувань та вчасно почати проходити всі формальні процедури ЗНО. Останній аспект, зауважте, теж не менш важливий, оскільки несвоєчасне виконання Умов прийому до ВНЗ може «анулювати» всі старання та врешті залишити вас ще на один рік у статусі абітурієнтів.

Тому пропонуємо вступникам прийдешнього року проглянути основні новації ЗНО, поради та тлумачення деяких Умов прийому до вищих навчальних закладів:

1. Пробне ЗНО

Всі, хто хоче взяти участь у пробному ЗНО, повинні з 1 листопада до 15 грудня 2014 року зареєструватися у регіональних Центрах оцінювання якості освіти.

Рекомендуємо вам скласти тестування хоча б української мови та літератури (бажано поглиблений рівень), адже це чудова можливість познайомитись з новим форматом завдань. Відбудеться воно 21 березня. Повірте, досвід ніколи не буває зайвим.

Через тиждень після оплати (87 грн за одну навчальну дисципліну) вам повинно прийти підтвердження. Квитанцію про оплату зберігайте до березня.

Запам'ятайте, реєстрація на пробне не означає автоматичної реєстрації на основне ЗНО.

2.ДПА буде?

Всі випускники шкіл проходитимуть ДПА з української мови та літератури у поєднанні зі ЗНО 24 квітня 2015 року. ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями.

Увага!Всім учням для проходження ДПА необхідно зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти з 5 січня до 20 лютого 2015 року

3. Умови прийому до ВНЗ

До 1 грудня 2014 року всі вищі навчальні заклади повинні оприлюднити власні Правила прийому. Слідкуйте за оновленням інформації на сайтах ВНЗ, у які плануєте вступати.

4. Основні дати вступної кампанії2015 року

Прийом заяв та документів на денну форму навчання

Розпочинається Закінчується
Прийом заяв та документів у паперовій або електронній формі від вступників розпочинається10 липня. о 12.00 годині 1 серпнядля осіб, які вступають на навчання на основі повної загальної середньої освіти; о 18.00 годині 24 липнядля осіб, які: а) проходять співбесіду або складають вступні екзамени у вищих навчальних закладах (співбесіди та вступні екзамени проводяться з 25 липня до 1 серпня); б) мають проходити творчі конкурси у вищих навчальних закладах (творчі конкурси проводяться у кілька сесій з 21 липня до 1 серпня).

Список рекомендованих до зарахування оприлюднюється не пізніше 12.00 години 07 серпня.

Зарахування вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти відбувається:

· за державним замовленням не пізніше12.00 години 08 серпня;

· за кошти фізичних та юридичних осіб (за умови виконання державного замовлення відповідного напряму (спеціальності))не пізніше 14 серпня.

5. Кількість ВНЗ, у які можна подавати документи

Щодо цього пункту, то змін немає – не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів України та не більше ніж на три напрями підготовки (на три спеціальності) у кожному з них.

6.Документи, обов’язковіпри вступі:

· документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень (за особистим вибором оригінали або копії);

· сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти), за особистим вибором оригінали або копії;

· копію документа, що посвідчує особу та громадянство;

· шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

Вступник подає сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2015 році!!!

Інші документи або їх копії подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами зарахування за відповідними напрямами підготовки (спеціальностями), установленими законодавством.

7. Не затягуйте з оригіналами документів

Вступники, які в установлені строки (після оголошення рекомендованих до зарахування) не подали до приймальної (відбіркової) комісії оригінали документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додатка до нього, сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та інших документів, втрачають право на зарахування на навчання за державним замовленням.

Щоправда, вони не втрачають права участі у конкурсі на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб.

8. Скільки балів потрібно набрати з конкурсних предметів?

Вищий навчальний заклад самостійно визначає мінімальну кількість балів сертифіката із загальноосвітнього предмета, з яким вступник допускається до участі у конкурсі.

9.«Тест склав» та «тест не склав»

При оцінюванні результатів ЗНО будуть введені показники «тест склав» та «тест не склав». На яку кількість запитань треба відповісти, щоб скласти ЗНО, визначатимуть експерти.Мінімальний «поріг» на рівні 124 балів – відмінено.Немає конкретних даних про те, скільки потрібно набрати з профільного чи непрофільних предметів. Кількість балів визначає ВНЗ.

10. Навчальні дисципліни, з яких складають ЗНО

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як ізчотирьохнавчальних предметів з переліку:

· Українська мова і література

· Історія України

· Математика

· Біологія

· Географія

· Фізика

· Хімія

· Англійська мова

· Іспанська мова

· Німецька мова

· Російська мова

· Французька мова

Обов'язковим конкурсним предметом є українська мова та література!

ДПА з української мови виставлятиметься за результатами ЗНО з української мови та літератури. За цей тест учасник отримає аж 2 оцінки: першу – за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів (на основі цієї оцінки випускнику видаватимуть атестат); другу – за ЗНО у шкалі від 100 до 200. Дворівневі тести практикуватимуться також з математики.

11. Якого рівня тести вам потрібно складати?

Вищі навчальні заклади у власних Правилах прийому повинні вказати це відповідно до спеціальності. Під час реєстрації на ЗНО (як пробне, так і основне) обов'язково вкажіть рівень – базовий чи поглиблений.

12. Не буде всесвітньої історії та світової літератури?

Міністерство освіти і науки України відмовилось від проведення тестування з всесвітньої історії та світової літератури. Справа в тому, що складання тестів з цих предметів вимагає дуже мало спеціальностей.

13.Зарахування поза конкурсом

Поза конкурсом зараховуються:

· особи, яким відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" надане таке право;

· інваліди I, II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (обраною спеціальністю), відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";

· особи, яким відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надане таке право;

· особи, яким відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" надане таке право;

· члени збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки;

· чемпіони і призери Олімпійських і Паралімпійських ігор - за спеціальностями в галузі фізичної культури та спорту.

Зауважте, кількість місць не повинна бути більше 20 відсотків від обсягу державного замовлення з кожної спеціальності, доведеного вищому навчальному закладу, але не менше одного місця.

Примітка. Не допускається вступ поза конкурсом для здобуття ступеня магістра.

14. Де шукати інформацію про те, що абітурієнт рекомендований до зарахування?

Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій вищих навчальних закладів.

Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування також розміщується на веб-сайті вищого навчального закладу.

Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного та мобільного зв'язку відповідно до Правил прийому.

15. Вибираємо пріоритети

Кожен вступник, який має право подавати 15 заяв (по три заяви в п’ять вузів), повинен виставити пріоритетність кожної заяви.

«Наприклад, вступник найбільше хоче вступити на право в Києво-Могилянську академію – це пріоритет №1, і якщо він потрапляє за своїми балами в цей вуз, то її всі інші заяви автоматично анулюються, і ця людина «не бовтається» в списках і штучно їх не розтягує. А якщо вона в «Могилянку» не потрапляє, але другим за пріоритетністю значиться заява на вступ, скажімо, на право в університет ім. Франка, і вона туди вступає, то решта її заяв випадає зі списку,» – пояснює перший заступник Міністра освіти і науки України Ірина Совсун.

Тому добре подумайте, якому вишу ви все ж таки надаєте перевагу і в якому мрієте вчитись.

16. Одна хвиля зарахування?

Так, у 2015 році відбудеться одна хвиля зарахування відповідно до попередньо виставленої вступниками пріоритетності кожної заяви.

Якщо у вас виникають запитання щодо реєстрації для участі на ЗНО чи щодо вступу у ВНЗ, звертайтесь за електронною адресоюoffice@academia.in.ua

Будемо раді вам допомогти.

Освітній портал "Академія"

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.