Тема Голодомору у школі

Тема голодомору 1932-1933рр. більше 50 років була забороненою. Тільки з кінця 1980-х правда про геноцид українців поступово відкривається і стає більш доступною для всіх бажаючих дивитися в очі власної історії. Дуже жаль, що людей, котрі зберігають пам’ять про жахливі події голодомору й можуть донести унікальні свідчення до нинішнього та прийдешніх поколінь з року в рік стає все менше. Страшні спогади свідків голодомору, тих кому дивом вдалося вижити, не дадуть забути, черезщо пройшов наш народ і якою ж цінною є наша незалежність!

Наші діти мають знати про цю трагедію, аби вона ніколи повторилась, Ці знання виховують почуття гордості за силу волі й витримку, незнищенність та непоборність нас, українців, викликають співчуття до тих, кого заморили голодом.

22 листопада на годині спілкування Ніна Петрівна Прохорчук розповіла учням 7-Б і 9-Б класів про науково-пошукову роботу «Колоски памיִяті», яка є унікальною, адже це свідчення із перших уст черняхівців, котрі вижили в ті страшні роки.

Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття.Тривожною була хвилина мовчання, адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Також переглянули історію про британського репортера Гарета Джонса, який писав про голодомор ще в 1932 році і не боявся говорити правду про трагедію українського народу.

Учні 11-А разом з класним керівником Л.П.Марчук переглянули кадри фільму про ті страшні роки життя українського народу.

Запаливши свічку пам’яті та вшанувавши жертв голодоморів хвилиною мовчання у четверту суботу листопада, ми відчуваємо єдність із свідомим громадянським суспільством. В День пам’яті жертв Голодомору народ повинен зібратися воєдино, щоби позбутися тієї рани й болю.

Євгенія Савицька, педагог-організатор

Світлина від Тетяни Хоменко- Іванюхи.
Світлина від Тетяни Хоменко- Іванюхи.
Світлина від Тетяни Хоменко- Іванюхи.
Світлина від Тетяни Хоменко- Іванюхи.
Світлина від Тетяни Хоменко- Іванюхи.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.