ЦЕ МОЄ ПОКЛИКАННЯ І ЩАСТЯ!

Все починається змалечку: любов до батьків, до природи, до Батьківщини, до роботи і навіть до життя, але любов до навчання починається з перших кроків у школу, з першого дзвоника, з перших розповідей рідного вчителя про наш дивний і мальовничий світ, про диких тварин, що живуть десь далеко від нас у темних і страшних лісах, про людей, які працюють на заводах і фабриках, про мальовничі селянські поселення... І все це нас дуже захоплює, а вчитель - це наш провідник у життя, який слідкує за тим, щоб ми не заблукали або раптом не впали. Саме таким вчителем, без усяких сумнівів, є Євпак Василь Ярославович.

Спочатку вчитель (у ідеалі і наразі) був вихователем, наставником у життя. Підготовка до соціального життя, розвиток особистості – все це головні завдання вчителя. "Найбільш важливим явищем у школі, найбільш повчальним предметом, найбільш живим прикладом для учня є сам вчитель» – казав А. Дістервег. Історія доводить, що найуспішнішими і видатнішими вчителями є чоловіки. І це так.

За кожного свого учня Василь Ярославович хвилюється і піклується, дарує їм своє тепло, любов, які так і ллються від щирого серця. Все це він передає не тільки учням, але й своїм синам.
Євпак Василь Ярославович мріє, щоб його учні ніколи не хворіли, тому на уроках фізичного виховання створює всі можливі заходи щодо цього. Переконує своїх вихованців у тому, що спорт виховує характер та силу волі, заняття спортом сприяють зміцненню здоров’я.

Нещодавно його вихованці, команда дівчат, стали переможцями обласного туру у грі з волейболу.

А що може бути кращим, ніж зустріч із природою! Це туризм. Для наших учнів характерне прагнення поєднати відпочинок з активним пізнанням навколишнього світу. У цьому їм допомагає Василь Ярославович, який докладає максимум зусиль, щоб отримати перемогу на щорічних туристичних змаганнях, які проводяться в районі та в області. Цього року його вихованці пробувати свої сили на рівні області.
На мою думку, таким і повинен бути вчитель, який ставиться до роботи не як до обов'язку, а сприймає її як задоволення. Йдучи вранці до школи, Василь Ярославович знає, що його чекають учні, яким він буде дарувати свої знання, тепло й увагу. Кожного ранку його зустрічають дітлахи. Він, звісно, розуміє, що його люблять, чекають. Це і є велике недосяжне вчительське щастя.

Майстерність вчителя, педагогічна майстерність. У чому вона полягає? Можливо, в найпростішому — бути гарною, доброю людиною? І все? Можливо, адже досвід свідчить, що як би ти не володів психологією, знанням свого предмета та вмінням інтерпретувати його залежно від стану учнів, але сам по собі - людина нецікава, то в учнів не буде бажання вчитися, не буде успіху в навчанні, не буде найголовнішої складової навчального процесу — довірливого ставлення вихованців до тебе і до твого предмета.

Безперечно, важливо й те, як ти заходиш до класу, як будеш одягнений, як будеш усміхатися, засмучуватися, радіти. Авжеж, артистичні здібності мають бути, але все-таки, все набагато глибше, набагато серйозніше, професійніше. У чому полягає педагогічна майстерність учителя? Як стати Майстром?

Це питання часто задає собі Василь Ярославович. Адже малий ще досвід роботи. Та з впевненістю можна сказати, що перед нами Майстер.

Однією із складових педагогічної майстерності є духовність вчителя – дух учителювання. Тобто — бажання вчити. Бажання спілкуватися з дітьми. Це Василь Ярославович має.

«Іскра, що запалює творчість, закладена в самому зерні духу». Так писав великий Микола Костянтинович Реріх.

Уроки, які проводить Євпак В.Я., дають учням задоволення від процесу навчання. Вчитель володіє технологією добору матеріалу до теми, до даного уроку, вірить у здібності кожного учня. Знає їх, вірить і бачить, як кожен просувається по шляху віри в тебе і пізнання твого предмета.

Одним із досягнень Василя Ярославовича є Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2018». Спочатку районний, а потім і обласний. На обласному етапі цього конкурсу Василь Ярославович став лауреатом.

Всі ми зичимо Вам:

Бажаєм щастя i достатку
Ясного неба i тепла.
В житті лиш злагоди й порядку,
Щоб доля світлою була.
В роботі - успіху й терпіння,
У справах - вічного горіння.

Н.С.Кобилинська,заступник директора
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.