Призери обласного етапу
предметних олімпіад

2018-2019 н.р.

Математика для мене – це мій окремий світ

Все із доброго чи злого,
починається з малого
Листя виросло з листочка,
з нитки витчеться сорочка,
Хліб з маленької зернини
Геній вироста з дитини!

/Files/images/olmpadi/43.jpg Кажуть, що хлопці є більш здібними до математики, ніж дівчата. Але в учениці 11 класу Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяни Ткачук її вагомірезультати та любов до математики заперечують цю аксіому.

Тетяна останні два роки поспіль є призеркою обласної олімпіади з математики. І на цьому дівчина зупинятися,ой, як не хоче!

Цевідкрита, наполеглива,доброзичливаучениця, на яку завждиможутьпокластисякласнийкерівник, вчитель, а такожоднокласники.Вона завжди в колідрузів, енергійна, невтомна. Тетянатворчопідходить до виконанняпоставленихзавдань, сама є ініціаторомбагатьохідей. Вмієоб’єднатиоднодумців для досягненняпоставленоїмети.

Можливо, саме ці риси характеру, а ще – здібність та працьовитість, допомагаютьТетяні у навчанні. Вона з початкових класів тримає високу планку, є відмінницею у навчанні. І як результат цього, у минулому навчальному році стала ученицею року серед старшокласників.

А ще, до всьому цього, головною віддушиною для Тетяни є спорт, бо вона- командний гравець. Саме спорт перевіряє у людини силу духу, наполегливість, віру у перемогу. Тому і у спортивних змаганнях вона є лідером.

Невгамовний характер не дозволяєученицізупинятися на досягнутому. Вона систематично і наполегливопрацює.

А тому в цьому році Таня зайняла третє місце на обласній олімпіаді з математики і принесла ще одну перемогу у скарбничку нашого закладу і району.

Звичайно, найперші люди, якіпідтримуютьТетяну в усіхїїпочинаннях, піклуються та допомагають – це батьки. Найщиріші слова вдячності вам, шановні батьки Ларисо Олексіївно та Володимире Миколайовичу, за розумну і добру доньку!

У цьомуроцідівчиназакінчує школу. У мріях – навчатися в одному із престижних вузів. Переконана,що знання завжди допоможуть у житті знайти правильний шлях. Тож бажаю їй у цьому тільки успіху.

В.О.Баталова , вчитель математики
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

ФОРМУЛА УСПІХУ

/Files/images/nimi_pishamos/52712900_2069208186488893_3507745235692158976_n.jpg У кожної людини формула успіху своя. Але є і щось загальне для всіх - «Хочу» , «Можу », «Треба ». У кожного в житті є шанс на успіх, хоча вихідні дані в цьому житті у всіх різні. Але у всіх, хто народився, є шанс. І використовувати цей шанс означає відкрити для себе перший елемент у формулі успіху і далі написати свою .І якщо досі власна формула не знайдена, швидше за все, людина не вірить, що життя може бути прихильним до нього так само, як до інших успішних людей.

Саме так по-філософськи розмірковує над своїми цьогорічними досягненнями переможниця обласної предметної олімпіади з англійської мови (диплом 3 ступеня) учениця Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анастасія Чубайко .

Анастасія - надзвичайно цілеспрямована , витримана та вимоглива до себе людина , яка звикла здобувати все в житті наполегливістю ,працелюбством та високою організованістю. Спостерігаючи її впевнений поступ в навчанні та особитісному розвитку , іноді складається враження ,що ця юнка знає покрокову інструкцію успіху, підтверджуючи відому фразу Опра Уінфрі:«Ви отримуєте від життя лише те ,що зважуєтеся у нього попросити. Не бійтеся завищувати планку.» А ще Анастасія має від природи скромну, але помірковану впевненість у своїх силах, без якої, напевно, неможливо стати успішною та щасливою людиною.

Відправною точкою будь-якої справи в житті інколи буває його величність випадок. Саме так сталося в житті Анастасії Чубайко , коли вона на першому році вивчення англійської мови у нашій школі несміливо відгукнулася на пропозицію вчителя іноземної мови взяти участь в конкурсі знавців англійської мови «Пазл». Хвилювання наймолодшої учасниці були зрозумілими ,адже вона на той час не досягла по віку навіть наймолодшої вікової категорії конкурсу. Не менше хвилювалася і її мама Наталія Анатоліївна Дворська, коли почула учительський вердикт про те, що її донька має яскраво виражені лінгвістичні здібності, адже Анастасія стала переможницею конкурсу. Напевно, з цього моменту у житті Анастасії виник «маяк» її мети . Безперечно , що старт-ап цього процесу відбувся у родині ,а з ним прийшло усвідомлення ,що життя з метою стає усвідомленим, адже розумієш , для чого ти це робиш, починаєш діяти, досягаєш результату, на якому не можна зупинятися .

«Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все, люди. З них на першому місці — батьки і педагоги»,- вважав педагог Антон Макаренко . Саме тому незаперечним є лінійний зв'язок «компетентнісний учитель- успішний учень».

Анастасії випала нагода навчатися у трьох учителів англійської мови. У початкових класах її навчала яскравої та граматично правильної англійської Іваницька Наталія Петрівна, у базовій школі позитивно та енергійно , з гарним почуттям гумору та доброю усмішкою налагоджувати свої стосунки з світом - Гарбарчук Тетяна Володимирівна, у старшій школі вона вдосконалює свою англійську з Ткачук Ларисою Олексіївною, формуючи гнучкість мислення та евристичність ситуативного застосування мови. Принагідно варто згадати й тих педагогів, з якими учениця займається в позаурочний час, адже маємо спільну мету - досягти системності та послідовності у навчанні, при якому нові знання спираються на засвоєні раніше і створюють фундамент для засвоєння наступних знань. Колективні зусилля педагогів та самоосвіта Анастасії Чубайко зробили предмет прикладним, місце якого учениця чітко визначила серед своїх пріоритетів на шляху до успіху , який, на її думку, полягає у впевненості, що завжди можна досягти бажаного і спонуканні діяти в потрібному напрямку.

І на цьому шляху нехай мотиваційний вектор юної обдарованості прикрасять слова Махатми Ганді: «Безкінечне прагнення стати кращим є обов’язком людини. Це вже саме по собі є нагородою. Все інше в руках Божих».

Вся наша шкільна родина, Анастасіє,
Бажаєм тобі фантастичного щастя,
Безкрайнього моря чудових подій.
Хай все, що бажаєш, швидесенько вдасться,
А також цікавого втілення мрій.

Л.О.Ткачук, вчитель англійської мови
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

ПРАГНЕМО БІЛЬШОГО

/Files/images/nimi_pishamos/52956285_2058480107561701_6808009268558561280_n.jpg Так уже влаштовані люди, завжди прагнемо більшого, ніж досягнуто. Як повітря, потрібне нам відчуття власного зростання, впевненість у тому, що завтра наше життя буде повніше, змістовніше, цікавіше, ніж учора й сьогодні.

Учениця 11 класу Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кохова Анастасія саме таким бачить сенс існування людини на Землі і прагне слідувати цьому правилу повсякчас. Пізнання нового і прагнення до постійного вдосконалення себе, своїх вмінь та навичок – шлях до свого місця під сонцем, впевнена учениця. Відчувши смак перемоги на районних та обласних етапах олімпіад та конкурсів минулих років, вона невпинно продовжує працювати над собою і сьогодні, налаштувавши свої душу та розум на хвилю власного інтелектуального розвитку. І ось третій рік поспіль Анастасія стає призером ІІІ туру олімпіади з правознавства.

Олімпіада – це випробування не для слабких духом. Потрібно вміти зосередитись, перебороти хвилювання, зібрати волю в кулак й видати все, що знаєш, а інколи й зробити вдалеприпущення, що з великою долею ймовірності може стати вірним варіантом розв'язку поставлених завдань, що є квінтесенцією змагання. Від того, як вони складені і як у них відображається правова догматика, поняття та принципи права, залежить виявлення знань учасників, їхнє правове «озброєння». Серед них і різнорівневі тести з одиничним варіантом відповідей та завдання теоретичного характеру, де учениця мала відповісти на запитання, розкрити зміст дефініцій, виправити помилки в тексті та заповнити пропущені місця. Однак, особливо Настю приваблюють юридичні задачі із цивільного, адміністративного, сімейного, трудового та кримінального права, адже саме тут можна відчути себе юристом (навіть, якщо твоя майбутня доля не пов’язана з цією професією буквально), наочно переконатися в потребіздобуття правових знань, застосувати інформацію якою ти володієш на практиці при вирішенні ситуації по суті та надати кваліфіковані коментарі.

Звичайно, не легко мірятися силами з іншими учасниками - учнями, які здобувають освіту в спеціалізованих навчальних закладах міста Житомира і мають значно більше можливостей для особистісного зростання. Тому залишається одне: багато працювати додатково, самостійно, щоб бути конкурентоспроможним на такому рівні. Анастасія наполегливо опрацьовує різноманітну довідкову літературу, підручники, нормативно-правові акти. І що важливо – дитина цим живе, їй цікаво, вона робить це залюбки, іноді за рахунок вільного часу, коли того вимагає необхідність.

«Надзвичайно цікаві люди, творча атмосфера – олімпіада стала безцінним досвідом для мене, – зазначає Анастасія. – Я дуже пишаюсь тим, що саме мені довелося представити Черняхівський район на заході такого рівня і я горда тим, що змогла досягти поставленої мети. Далося взнаки, що я була обмежена в часі при підготовці до олімпіади, адже цього року на мене чекає Зовнішнє незалежне оцінювання, але у цілому я дуже задоволена поїздкою та її результатами».

Отож, побажаємо нашій переможниці подальших здобутків, перемог і творчих злетів. Йти вперед по життю впевнено, знати собі ціну і невпинно прагнути більшого!

С. В. Іщенко вчитель історії та правознавства
Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

УСЯКА ШКОЛА СЛАВНА НЕ ЧИСЛОМ, А СЛАВОЮ СВОЇХ УЧНІВ

/Files/images/nimi_pishamos/52712900_2069208186488893_3507745235692158976_n.jpg Не секрет, що кожен вчитель мріє мати ідеального учня. Такого, який би був зразковим завжди і в усьому:гарно навчався, був ерудованим, інтелігентним, дисциплінованим, вихованим та володів ще багатьма іншими чеснотами. Скажете, що неможливо ці всі якості поєднати в одній людині? І не матимете рації, тому що серед учнів нашої Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів такі учні є. Однією з них є учениця 10-А класу –Чубайко Анастасія.

Життєвим кредо учениці стали слова видатного французького філософа-просвітителя Вольтера : «Жити – значить працювати. Праця є життя людини». Варто лише зазирнути в допитливі очі Анастасії і стане зрозуміло, що спокій та дівчина - речі несумісні. Адже вона постійно прагне руху вперед, не може залишатися довго на одному місці.

Головними помічниками на шляху пізнання є її вчителі та, безперечно, мама – досвідчений педагог з музичного мистецтва Дворська Наталія Анатоліївна. Дякуючи їхній підтримці, знанням та мотивації, Анастасія підкорила вже не одну вершину знань. Анастасія з легкістю та насолодою опановує іноземні мови, пам’ятаючи слова великого Й.В.Гете: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина ».

2018-2019 навчальний рік був для Насті успішним. Спочатку вона посіла перше місце в районній олімпіаді з англійської та німецької мов. Згодом з честю захищала район на обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з іноземних мов. І знову дві перемоги: дипломи третього ступеня як з англійської, так і з німецької.

Свої відмінні знання учениця демонструє також на олімпіадах з української мови та літератури, географії, Конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика, різноманітних інтелектуальних конкурсах та турнірах, Малій академії наук. І тут успіх не покидає Анастасію, тому що праця та зусилля на шляху до мети завжди отримують винагороду.

Продовжуючи список навчальних досягнень учениці, лише перерахуємо участь в турнірах юних біологів, хіміків, істориків, філософів.

Про активну життєву позицію Насті свідчить її постійний пошук на шляху саморозвитку та самовдосконалення. Вона стала однією із перших випускниць «Школи лідерів», де набула життєвого досвіду та важливих життєвих компетентностей. А ще вона є постійним учасником семінарів з англійської мови, які проводяться волонтерами Корпусу миру та Британської ради.

Анастасія закохана ще й у музику. Два роки тому вона з відзнакою закінчила музичну школу по класу «Фортепіано», а зараз удосконалює свою майстерність у грі на гітарі. Своє вправне володіння цими музичними інструментами дівчина демонструє шкільній та позашкільній аудиторії, даруючи радість та захоплення слухачам.

Коли одного разу запитала в Насті про те , для чого потрібно вчитися, у відповідь почули: «Знання - це скарб, а вміння вчитися – це ключ до нього». Іншої відповіді й годі було очікувати від цієї учениці.

Шановна Наталіє Анатоліївно! Ми всі щиро дякуємо Вам за прекрасну донечку, за нашу ученицю. Нехай досягнення Насті ще примножуються і збуваються всі Ваші мрії! Хай щастить!

/Files/images/razdeliteli/kiramG03B3.gif

2016 рік

РЕЗУЛЬТАТ НАПОЛЕГЛИВОЇ ПРАЦІ

/Files/images/olmpadi/KDV_2186.JPG

Знання примножується не від перемог
над іншими, а від мудрості, спокою і радості,
котрі ти добув у собі.

М.Еріх

Кожна людина проходить через чарівний, чудовий, казковий світ дитинства. І дуже важливо, хто поведе її дивними стежками до пізнання світу, відкриваючи таїни знань, силу предмета, науки, процесу самоосвіти й самовдосконалення. А. Дістервег підкреслював, що справжніми вчителями й вихователями народжуються. Тільки той педагог залишає частку себе в дітях, хто, не шкодуючи сил, творчої наснаги, таланту, вкладає в душі вихованців найбільші скарби - душевність, людяність, порядність. Ось таким педагогом є - Лариса Григорівна Остапчук – вчитель української мови та літератури Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На уроках рідної мови і літератури та у позакласній роботі з предмета вчителька дає можливість дитині самій реалізувати її духовний потенціал, допомагає пробити джерело індивідуальності, сприяє рухливості, гнучкості мислення, поглиблює взаємозв’язок між творчістю і внутрішньою мотивацією, вдосконалює розумову діяльність дитини в поєднанні з її творчою активністю. Створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності кожної дитини – основна мета, що покладена в основу роботи Лариси Григорівни.

Важливим є те, що на уроках української мови та літератури учні вчаться критично мислити, співпрацювати, приймати рішення, спілкуватися з іншими.

Лариса Григорівна із тих, хто постійно йде в ногу з часом. Активно впроваджує в практику роботи сучасні технології навчання,розвиває в учнів літературні смаки, прищеплює любов до рідної мови. Їй дуже гарно вдається помітити перші паростки обдарованості своїх вихованців, вмотивувати дітей на їх розвиток, допомогти щоб ця обдарованість розквітла яскравим талантом.

І ось одним із прикладів яскравого таланту є – Анастасія Кохова, учениця 8-А класу Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Цього року вона поповнила список переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури і отримала диплом ІІ ступеня. Це для Анастасії вдалий дебют на олімпіаді обласного рівня. Але це не єдина перемога Анастасії у цьому навчальному році. Їй передували диплом І ступеня у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу імені Петра Яцика та диплом ІІІ ступеня у ІІІ етапі Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Її успіхи – це винагорода за щоденну наполегливу працю.

Творча,вимоглива, скромна – ось які епітети характеризують цю дівчинку. На уроках Анастасія проявляє неординарні здібності: образне мислення, творчу уяву. І підкріплені вони великим бажанням вчитися та працелюбством. Яке б домашнє завдання не отримала учениця, воно завжди виконане на високому рівні. Бо багато працює над собою,намагаючись удосконалювати свої знання, розвивати творчі здібності. Дівчина гарно грає на фортепіано, малює, декламує. А твори, написані Анастасією, вражають змістовністю, оригінальністю.

Одним із улюблених захоплень є читання, особливо це фантастика та детективи. Цінує гумор, влучні жарти, дотепні вислови.

Ось далеко не повний перелік усіх її захоплень. Вона завжди прагне знати більше, не зупинятися на досягнутому. Щира, дружелюбна, добра, готова завжди прийти на допомогу близьким і друзям в будь-який момент.

У всіх своїх починаннях Анастасія відчуває значну підтримку батьків: Петра Петровича і Юлії Владиславівни.

Надія на успіх живе у кожній дитині. І хочеться вірити,що на життєвій стежині у Анастасії успіх буде тільки примножуватися.

Бажаємо Л.Г.Остапчук та Анастасії Коховій й надалі плідної співпраці, творчих злетів, а батькам висловлюємо щиру вдячність за гарне виховання доньки.

Н.В. Старчук,
заступник директора школи

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

/Files/images/olmpadi/WGtPiXaoFYw.jpg

Даша Ракович навчається у десятому класі Черняхівської загальноосвітньої школи. Це відкрита, доброзичлива учениця, на яку завжди можуть покластися класний керівник, вчитель, а також однокласники. Завжди в колі друзів, енергійна, невтомна. Так і має бути, адже Даша – президент шкільного парламенту. Вона творчо підходить до виконання поставлених завдань, сама є ініціатором багатьох ідей. Вміє об’єднати однодумців для досягнення поставленої мети.

Можливо, саме ці риси характеру, а ще – здібність та працьовитість, наполегливість допомагають Даші у навчанні. Вона з початкових класів тримає високу планку, є відмінницею.

Невгамовний характер не дозволяє учениці зупинятися на досягнутому. Вона систематично і наполегливо працює. Пощастило, що профіль класу, в якому навчається Дарина, математичний. Даші подобається цей предмет, а нещодавно зацікавила Дарину й фізика. Завдяки своїм здібностям учениця минулого року ввійшла до складу команди юних фізиків та юних винахідників-раціоналізаторів, а цього року – очолила. Під керівництвом Дарини команда фізиків здобула перемогу на районному етапі, а команда винахідників виборола переможне третє місце в області.

У фізиці подобаються Дарині нестандартні, творчі завдання. Вона з захопленням проводить експерименти, шукає різні шляхи розв’язання, грамотно застосовує математичний апарат. Не випадково учениця отримала перемогу на обласному етапі олімпіади з фізики, отримавши переможне друге місце.

Звичайно, найперші люди, які підтримують Дарину в усіх її починаннях, піклуються та допомагають – це батьки. Найщиріші слова вдячності вам, шановні батьки, за розумну і добру дочку!

Якщо запитати , які риси характеру найбільше цінує Даша в людях – це чесність, справедливість, дружелюбність, вміння спілкуватися. Бажаю, Даша, щоб в житті тебе оточували саме такі люди. Не зупиняйся на досягнутому! Нехай енергія, оптимізм та щирість, які ти випромінюєш, повертаються життєвим бумерангом.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

/Files/images/olmpadi/KDV_2234.jpg

Цікава особистість з нестандартним типом мислення, просто хороша людина. Ці слова про учня 9-А класу Черняхівської загальноосвітньої школи Муліша Вадима.

З дитинства хлопець відрізнявся надзвичайною допитливістю, вдумливістю. Батьки, бабуся з дідусем рано помітили в хлопчика невгамовну тягу до знань. Тому всіма способами створювали і продовжують створювати відповідний простір для задоволення потреб хлопця у знаннях.

Вадим навчається легко, з задоволенням. Але разом з легкістю присутній високий рівень дисциплінованості та відповідальності. Завжди відгукується на прохання, навіть якщо для цього потрібно витратити власні вихідні. Є учасником олімпіад майже з усіх предметів.

У вивченні фізики відрізняється надзвичайною спостережливістю, точністю викладу думок. Багато досліджень проводить в домашніх умовах, відшукує цікаві факти, намагається пояснити з фізичної точки зору. Працює самостійно вдома і на уроках. Бере активну участь в турнірному русі. Його відповіді відрізняються глибиною мислення, а вміння аналізувати та задавати запитання – неординарністю.

Олімпіадні задачі з фізики непрості. Але завдяки своїм здібностям Вадим переможно пройшов ІІІ обласний етап і отримав ІІ місце.

Цікаво, що це не єдина перемога Вадима. Він – людина різнопланова, захоплень має безліч. Бажаю, Вадиме, щоб твоя ерудиція лише розширювалась а перемоги множились. Успіхів тобі!

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

/Files/images/olmpadi/мулiш.jpg

«Кожна дитина є по-своєму геніальною, і кожен геній є трішки дитиною,» - так можна перефразувати слова видатного філософа Шопенгауера. Вчительська робота передбачає не тільки відкриття талантів, а й бережне їх вирощування. На жаль, не всі учні цінують і розвивають той талант, який кожен отримує від природи. Адже розвивати свої здібності потрібно постійно. А це часто нелегка й монотонна праця…

Дошкільники з нетерпінням чекають святого Миколая чи міфічного діда Мороза напередодні нового року… Діти в молодших класах вчаться і з нетерпінням очікують на бонуси від своїх перших вчителів… А в старших класах прагнуть отримати «смачну» цукерку - високу оцінку. На щастя, трапляються учні, які розуміють, що навчаються вони не задля оцінки і не заради вчителя чи гордої посмішки своїх батьків. Вони усвідомлюють, що в школі закладається міцний фундамент їхнього майбутнього. Того, яке вони собі побудують власною працею.

Таке розуміння з’являється лише у мотивованих учнів, що вже планують вступ до певного освітнього закладу, вибір професії і кар’єрний ріст… З такими учнями завжди легко працювати, тому що не потрібно пояснювати очевидні речі. Саме таким є дев’ятикласник Вадим Муліш. Оскільки першочерговим для нього є завдання – результат, що дасть можливість досягнути успіху у житті.

Важко сконцентруватись на чомусь одному, коли всі бачать потенціал і хочуть його на свій розсуд розвивати та використовувати. Опиратися сумлінному учню важко, особливо, коли він розуміє, що це є необхідністю. Вадим захищає честь шкои у багатьох напрямках. Проте, це не завадило йому виступити достойно і на третьому, обласному етапі олімпіади з біології і здобути ще одну нагороду в скарбничку нашої школи.

Хочу побажати Вадиму цього довготривалого запалу у боротьбі за знання, і вірю, що його терпіння та наполеглива праця будуть достойно винагороджені долею.

І.С.Гарбарчук, вчитель хімії і біології
Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

/Files/images/olmpadi/троценко.png

З кожним роком зростає інтерес учнів до природничих наук, зокрема, це помітно по кількості учасників, що реєструються для проходження ЗНО з біології. Шкільний курс біології цікавий, але складний. Навчальний матеріал відзначається науковістю, пов'язаний з фізикою, хімією, математикою.

Біологія любить не тільки здібних, а й наполегливих і працьовитих. Таким учням відкриває вона свої таємниці, захоплює і приносить радість пізнання. Серед них Троценко Катерина – учениця 10 класу Черняхівської ЗОШ I-III ступенів. Скромна, цілеспрямована, має велике бажання пізнавати і досліджувати природу. Традиційною є участь її у всіх природничих конкурсах, олімпіадах, роботі Малої академії наук України. Відкрита і доброзичлива, вона уміє працювати у команді. Адже Катерина – постійний учасник щорічних турнірів з біології. Упродовж трьох років учениця змагається з найсильнішими юними біологами області.

Участь у олімпіаді – це перевірка не тільки знань і умінь з предмету, а, насамперед, гартування характеру, вольових якостей, готовність боротися і досягати успіху. Катя гідно пройшла це випробовування, посівши III місце в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології. Приємно, що наша спільна праця не лишилась не поміченою.

Але оцінкою діяльності вчителя є не кількість нагород його учнів, а їх інтелектуальний розвиток, моральна зрілість, впевненість у своїх силах, готовність долати проблеми дорослого життя. Такою хочуть бачити Катю батьки і ми впевнені, що вона в майбутньому стане освіченою, успішною і щасливою.

О.В.Білоус, вчитель біології
Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/kiramG03B3.gif

2015 рік

Дідів Анна, 9 клас - диплом ІІ ступеня з російської мови та літератури

призер олімпіади Черняхівської ЗОШ

Нам до снаги всіх звершень висота

Мені приємно взятися за перо, щоб на сторінках «Освітянина» написати про свою чудову ученицю – цьогорічну переможницю обласного етапу олімпіади російської мови та літератури – Дідів Анну, ученицю 9-А класу Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

«Пізнай самого себе», - такі слова написані на брамі Дельфійського храму. Саме у шкільному віці людина має можливість пізнати себе шляхом дії. Тому що у шкільному віці кожен знаходить «ключ до щастя», відчиняє ними «брами успіху». Тому дуже важливо допомогти дітям відчути ритм життя, радість діяльності, знання, відкриття, знайти і пройти шлях до успіху.

Аня Дідів – талановита учениця, яка вміє гарно писати твори, багато читає, любить як українську, так і російську мови. Яке б завдання не отримала Анна, завжди виконує його творчо, на високому рівні. Учениця багато працює над собою, удосконалює свої знання, розвиває творчі здібності. Її твори вражають змістовністю, оригінальністю, власним баченням оточуючої дійсності.

Аню навчаю з п’ятого класу і її філологічні здібності побачила ще тоді. Вона вразила мене своєю зібраністю, гарними змістовними відповідями, глибокою підготовкою домашніх завдань.

Із сьомого класу вона тримає першість у районних олімпіадах з російської мови та літератури, а в цьому році отримала диплом ІІ ступеня в обласній олімпіаді. У цій нагороді наші спільні старання, наполеглива праця, міцні знання і віра в перемогу.

Є серед нас сьогодні такі школярки знані,
Хто у науці робить перші кроки довгождані.
Крок до дорослого життя – це їхні наукові здобутки.
Вона на олімпіаді кращою себе показала
Й славу своїм дипломом для рідної школи здобувала.

С.М.Дем’янчук, учитель російської мови і літератури
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

Орлова Світлана, 11 клас - диплом ІІ ступеня з російської мови та літератури

призер олімпіади Черняхівської ЗОШ

Від шкільних до життєвих успіхів

Про Орлову Світлану, ученицю 11 класу Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, уже неодноразово писала освітянська газета. Світлана уже четвертий рік поспіль займає призові місця на обласній олімпіаді з російської мови та літератури, захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Цей рік не став винятком: Світлана гідно представила Черняхівщину на обласному рівні, отримавши диплом ІІ ступеня.

- Світлано, предметна олімпіада – це дуже відповідальна і хвилююча подія. Але чи є позитивні сторони у підготовці та участі у ній?

- На мою думку, олімпіада – позитивне змагання. Адже попри хвилювання ти отримуєш море емоцій, бажання і надалі працювати, реально оцінюєш свої можливості. До того ж це інтелектуальний турнір, на якому панують культ знань, прагнення підкорити наукові вершини. А під час підготовки ти з головою поринаєш у вир науки, намагаєшся осягнути якомога більше; твоїми «друзями» стають довідники, енциклопедії, словники, підручники з цих предметів. А ще тебе переповнює гордість та велика відповідальність: ти представляти рідну школу та район на обласному рівні.

- Олімпіада з двох предметів – російської мови та літератури. Та й роботу потрібно виконувати російською мовою. Чи є у цьому складність?

- На це запитання я хочу дати відповідь словами видатного нашого земляка Олега Ольжича: «Захочеш – і будеш. У людині, затям, лежать нерозгадані сили». Тому потрібно тільки захотіти, повірити у свої сили і працювати. Я впевнена, що наполеглива праця, бажання бути кращою обов’язково принесуть щедрий врожай перемог. Звичайно, складність була в тому, що весь матеріал потрібно було повторити самостійно або на додаткових заняттях з цих предметів, а теорію літератури, яка у школі вивчається українською мовою, опрацювати та написати російською. Але ці перешкоди ще раз довели: все у наших руках.

- Світланко, за час навчання у школі ти брала участь у багатьох олімпіадах, маєш велику кількість перемог. У чому секрет твого успіху?

- Секретів немає. Цілеспрямованість, наполегливість, постійне бажання вдосконалювати свої знання і не зупинятися на досягнутому - риси, які допомагають досягти успіху у будь-якій справі. А ще праця та віра у свої сили. І, перефразовуючи відомий вислів Едісона, скажу: «Успіх – це 1 % геніальності і 99% - наполегливої праці».

… Знову заходжу в 11клас. Ті самі щирі та усміхнені очі Орлової Світлани зустрічають мене, та сама допитливість і старанність у навчанні. Але коли читаєш її твори, або слухаєш відповіді, то бачиш, що вони вирізняються ґрунтовним змістом, філософськими міркуваннями, філологічною грамотністю, громадянською зрілістю.

Цей 2015 рік для Світлани надзвичайно значимий – своєрідний підсумок навчання у школі. Це час звітів і життєвого вибору, пошуків майбутнього. Тож хочеться побажати тобі, Світланко, натхнення, наснаги, наполегливості. Ніколи не зупиняйся на досягнутому. Нехай у твоєму житті буде ще багато таких щасливих і радісних моментів.

Я впевнена, що моя учениця стане у майбутньому яскравою особистістю, якій під силу підкорити багато життєвих вершин.

Т.П.Столярчук , учитель російської мови і літератури
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

Іваницька Оксана, 10 клас - диплом ІІ ступеня з російської мови та літератури

призер олімпіади Черняхівської ЗОШ

Обдарована особистість

Здібності та праця завжди торують дорогу до успіху вже у школі, а згодом і у самостійному житті. У правильності цієї аксіоми вчителі Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів мають змогу пересвідчитися на прикладі учениці 10 класу Іваницької Оксани, яка третій рік поспіль займає призові місця на обласній олімпіаді з російської мови та літератури. Цьогорічний диплом ІІ ступеня на обласному рівні - це найвище досягнення учениці.

Дехто називає це «божим даром», ми ж, педагоги, говоримо про творчу обдарованість нашої учениці. Сама ж Оксанка вважає їх авансом, який потрібно відпрацювати, навчаючись на повну потужність та крокуючи впевнено до своєї мрії у житті.

Ще Марк Твен говорив, що успіх у житті приходить маленькими кроками, але щодня. Ось і Оксанка щодня, впевнено, цілеспрямовано робить ці кроки – кроки до життєвих вершин. Вона має високий рівень навчальних досягнень, уроки завжди вивченні «на відмінно», відчувається використання додаткових джерел, уміння зробити по-дорослому самостійні, серйозні висновки.

Працювати з такою ученицею надзвичайно приємно: тексти літературних творів Оксана читає в повному об’ємі, відповіді на запитання різняться змістовністю і креативністю. Грунтовними базовими знаннями з російської мови та світової літератури учениця завдячує вчителям школи: Шевчук Наталії Олександрівні та Гаврилюк Галині Володимирівні.

Лідерські якості з кожним днем все більше проявляються у її діяльності. Чомусь здається, що Оксана з більшим ентузіазмом береться за виконання нестандартних завдань, написання складних робіт. Наполеглива праця, світло духовності, невичерпна енергія роблять її помітною серед однолітків. Оксана гарно малює, декламує, співає, пише власні вірші, відчуваючи красу і неповторність поетичного слова. Ерудована, допитлива, на уроках світової літератури демонструє глибокі знання з предмету.

Бути завжди першою і найкращою – така життєва позиція десятикласниці. Часом думаєш, звідки у цієї юної і тендітної дівчини стільки енергії, сили волі, працездатності, завзяття. І відповідь на це риторичне запитання хочеться дати словами відомого вченого М.Рубакіна, який писав, що «будь-яка справжня освіта здобувається шляхом самоосвіти». Це не просто слова для Оксани: вона багато займається самостійно, знаходячи задоволення від своєї праці, відкриваючи все нові кордони невідомого.

Коли людина знає, до якої пристані вона тримає шлях, для неї будь-який вітер буде попутній. Сподіваємося, що шкільні знання стануть надійним стартом твого, Оксано, життєвого успіху, а цьогорічна перемога – сходинкою до Олімпу перемог.

Т.П.Столярчук , учитель російської мови і літератури
Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

Кохова Анастасія, 7 клас - диплом І ступеня конкурсу ім. П. Яцика

/Files/images/olmpadi/z_04e6c471.jpg

У 7 класі Черняхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів навчається звичайна дівчинка,яка, як багато її ровесниць, любить послухати музику

Подумати над кросвордом,посидіти за комп’ютером. Та головне, що вирізняє її від інших,- це любов і здатність до навчання. Вона з однаковою легкістю пише твори та розв’язує найскладніші математичні задачі, аналізує історичні події та цитує класиків.

Хто ж,вона, ця загадкова і талановита школярка? Це – Анастасія Кохова – чудова однокласниця та гордість учителів.

Головним пріоритетом Анастасії є знання з української мови та літератури, вміння застосовувати їх на практиці.

З самого дитинства читання для Анастасії було улюбленим заняттям, а книга – важливою частиною її життя.

На уроках літератури вона проявляє неординарні здібності: образне мислення,творчу уяву. І підкріплені вони великим бажанням вчитися та працелюбством. Яке б домашнє завдання не отримала учениця, воно завжди виконане на високому рівні. Бо багато працює над собою, намагаючись удосконалювати свої знання, розвивати творчі здібності. Дівчина гарно грає на фортепіано, малює, декламує. А твори, написані Настею, вражають змістовністю, оригінальністю.

У всіх своїх починаннях Анастасія відчуває значну підтримку батьків: Петра Петровича і Юлії Владиславівни.

А й дійсно, можна в своєму житті багато досягти, якщо захотіти, докласти зусиль, використати подаровані природою здібності. Ці якості допомагають щорічно виборювати перші місця на районному етапі олімпіади з української мови та літератури, Міжнародному конкурсі ім. П.Яцика та Міжнародному конкурсі ім. Т.Шевченка.

Цьогоріч Анастасія виборола І місце на обласному етапі Міжнародного мовного конкурса імені Петра Яцика.

Вона розповідає: «Для мене цей конкурс – це не змагання філологів типу «хто розумніший», а нагода проявити себе. Щоб кожен міг, навіть, просто самому собі довести, що він чогось вартий, що він є патріотом, знавцем української мови. Такі конкурси для мене є безцінним досвідом, який, сподіваюсь, згодиться мені в майбутньому дорослому житті.»

Надія на успіх живе у кожній дитині. А стати переможцем обласного конкурсу – це вже справжній успіх. І хочеться вірити,що на життєвій стежині у Анастасії їх буде багато. І нехай у твоєму житті буде ще багато таких щасливих і радісних моментів.

Знання примножується не від перемог над іншими, а від мудрості, спокою і радості, котрі ти добув у собі.

М.Реріх

/Files/images/razdeliteli/23307567_10845787_7020810_line12.gif

Бутрик Ольга, 11 клас - диплом ІІ ступеня з астрономії

/Files/images/olmpadi/GSM_6810o.jpg

Костюк Сергій, 11 клас - диплом ІІІ ступеня з астрономії

/Files/images/olmpadi/GSM_6843o.jpg

НИМИ ПИШАЄТЬСЯ «ОРІОН»

Мені вкотре надзвичайно приємно писати про своїх чудових учнів – цьогорічних переможців обласного етапу олімпіади з астрономії, суперцікавої і досить складної навчальної дисципліни.

Не один рік я працюю із здібними і обдарованими учнями і щороку відкриваю в них для себе щось нове, що поповнює і збагачує мою власну методичну скарбничку вчителя. Завжди це не тільки учні, які проявляють інтерес до астрономії як до навчального предмету, засвоюють її на високому рівні навчальних досягнень, але і значно підвищують інтелектуальний фон моїх уроків, як яскраві зірочки освітлюють класи, в яких вони вчаться, слугують прикладом для інших у наполегливості до навчання. Такі учні – своєрідні маячки нашої «шкільної планети».

Ольга Бутрик і Сергій Костюк, учні 11 класу нашої школи є саме такими. Цьогоріч вони впевнено і яскраво заявили про себе серед кращих знавців астрономії в області. Ними пишається школа і учнівське наукове товариство «Оріон» - філія Житомирського територіального відділення МАН України, яка результативно у нас працює.

Як вчитель, я теж пишаюсь ними, адже вони яскраво доповнили і моє власне педагогічне сузір’я переможців олімпіад і конкурсів з астрономії.

Оля для мене – своєрідне педагогічне відкриття. Вона цікава і неординарна і як учениця, і як юна особистість.

Її особливий учнівський стиль я помітила ще у 8 класі на уроках фізики, коли я один рік вела у них цей предмет. Розумні очі, допитливий погляд, виважені і аргументовані відповіді завжди приємно вирізняли її серед однокласників.

У 9 класі я була вражена її рішучістю і волею до перемоги під час обласного конкурсу - захисту робіт за програмою Малої академії наук України.

Тому саме Олі я запропонувала в минулому році зайнятись астрономією ще в 10 класі.

У моїй педагогічній практиці це було вперше, адже предмет вивчається тільки в 11 класі.

Це обумовлено специфікою його вивчення. Тільки в 11 класі учні мають необхідний рівень знань з предметів природничо-математичного циклу, щоб бути здатними шляхом систематизації і інтеграції цих знань правильно осмислити структуру світобудови та місце людини у Всесвіті.

Оля не тільки справилась з випереджувальним вивченням курсу ще в 10 класі, але й успішно виступила на обласній олімпіаді в минулому році і теж отримала диплом переможця ІІІ ступеня.

В 11 класі вже набуті знання ми поглибили, вивели на більш високий і практичний рівень. Як результат - знову перемога, диплом ІІ ступеня з переконливими балами при цьому.

Коло навчальних інтересів Олі досить різноманітне. Вона поглиблено вивчає хімію і біологію, цікавиться економікою, блискуче захищає літературні проекти.

А ще грає в шахи, багато читає, має чудовий смак і свій неповторний стиль серед однокласників.

Інтелігентна, приємна у спілкуванні і надзвичайно серйозна у всьому за що береться.

Сергій Костюк свій нахил до предметів фізико-математичного циклу проявив ще під час підготовки до турнірів знавців цих наук.

Він незмінний і авторитетний капітан нашої команди «Оріон», яка завоювала в шкільну інтелектуальну скарбницю тільки в цьому році три дипломи переможців обласного етапу турнірів юних математиків, фізиків, винахідників-раціоналізаторів.

Участь у обласній олімпіаді з астрономії – перше серйозне випробовування такого рівня в цьому році, а диплом переможця ІІІ ступеня – результат цього виступу.

До навчання Сергій ставиться дуже серйозно. Любить спорт і прекрасно грає в теніс. А ще у нього дуже загострене почуття справедливості у всьому. Він хороший і надійний товариш, надзвичайно вболіває за свій клас і престиж нашої школи.

Готуватись нам до цьогорічної олімпіади було дуже непросто, адже олімпіада була однією із перших – 15 січня. Практично активний процес підготовки – це всі новорічні канікули.

А з огляду на нашу спільну зайнятість, мене як керівника школи, а їх як випускників зі щільним графіком підготовки до ЗНО, то цейнот часу ми відчули в повній мірі.

Тим приємніше константувати, що з поставленими завданнями ми справились.

Я хочу висловити щиру подяку батькам : Олегу Станіславовичу та Галині Антонівні Бутрикам, Олександру Миколайовичу та Лесі Ігорівні Костюкам за гарне виховання чудових і здібних дітей, якими вони можуть пишатися по праву.

У тривожний час вирушають наші цьогорічні випускники на самостійні життєві стежини. Та впевненість в собі, бажання і воля досягти поставленої мети, вміння раціонально використати час – найважливіший життєвий ресурс, рішучість і наполегливість, з якою вони штурмували олімпіадні вершини, безперечно, допоможуть їм утвердитись і бути успішними в житті.

Я особисто вірю у їх щасливу зірку і пишаюся ними.

Хочеться побажати Олі і Сергію, у яких життя тільки починається, успішно закінчити школу, вступити в омріяні вищі навчальні заклади, мати надійних друзів і світле велике кохання і просто бути щасливими…

Галина Миколаївна Шлапак,
вчитель астрономії Черняхівської
загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

/Files/images/razdeliteli/kiramG03B3.gif

2014 рік

Мельниченко Анна , 11-А - диплом ІІІ ступеня з інформаційних технологій

Мельниченко Черняхівська ЗОШ

Іваницька Оксана, 9-Б - диплом ІІІ ступеня з російської мови

Іваницька Черняхівська ЗОШ

Дідів Анна, 8-А - диплом ІІІ ступеня з української мови та літератури

Дідів Черняхівська ЗОШ

Троценко Катерина, 8-А клас - диплом ІІІ ступеня з біології

/Files/images/olmpadi/T_bEyFdn53s.jpg

Бутрик Ольга, 10 клас - диплом ІІІ ступеня з астрономії

Бутрик Черняхівська ЗОШ

Фурманюк Оксана, 11-А клас - диплом ІІІ ступеня з астрономії

Фурманюк Черняхівська ЗОШ

Орлова Світлана, 10 клас - диплом ІІІ ступеня з російської мови

Орлова Черняхівська ЗОШ

Алєксєєнко Ангеліна, 11-Б клас - диплом ІІІ ступеня з російської мови

Алєксєєнко Черняхівська ЗОШ

/Files/images/razdeliteli/kiramG03B3.gif

2013 рік

Яненко Юлія, 11 клас - диплом ІІ ступеня з астрономії.

конкурс переможець Черняхівська ЗОШ

Алєксєєнко Ангеліна, 10 клас - диплом ІІІ ступеня з російської мови

конкурс переможець Черняхівська ЗОШ

Ткачук Віталій, 11 клас - диплом ІІ ступеня з ІКТ.

/Files/images/olmpadi/1.jpg

Мельниченко Анна, 10 клас - диплом ІІІ ступеня з ІКТ та диплом ІІІ ступеня з біології.

/Files/images/DSCN9657.JPG

Коцюба Олег, 11 клас - диплом ІІІ ступеня з ІКТ.

конкурс переможець Черняхівська ЗОШ

Орлова Світлана, 9 клас - диплом ІІІ ступеня з російської мови.

/Files/images/DSCN9642.JPG

Іваницька Олена, 8 клас - диплом ІІІ ступеня з російської мови, диплом ІІІ ступеня з української мови та літератури.

призер олімпіади Черняхівської ЗОШ

Бондаренко Наталія, 9 клас - диплом ІІІ ступеня з історії.

призер олімпіади Черняхівська ЗОШ

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.