Вітрянка (вітряна віспа) у дітей: симптоми й способи лікування

Вітрянка у дітей: шляхи зараження

/Files/images/medsestra/simptomy-peregreva-u-rebenka-4-let_1.png ВІТРЯНКА– це одне з найпоширеніших захворювань, що зустрічаютьсяу дітей. Хворіютьвітрянкоютільки один раз, після цього в людини виробляється довічний імунітет, причому,у дітейдане захворювання протікає набагато легше, чим у дорослих людей.Вітрянка у дітей, способи зараження йсимптоми вітрянки- про цей повинен знать кожний батько й мати. Отже, як же можна заразитисявітрянкою?

Вітрянкапередається через слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів. Тобто, можна сказати, що вона передається по повітрю - повітряно-краплинним шляхом. Нескладно здогадатися, що саме через таку особливість передачі це захворювання й одержало назву –Вітрянка.Вітрянкачастіше виникаєв дітей, що відвідують дитячі дошкільні й освітні установи. Частішевітрянказустрічаєтьсяв дітеймолодше 10-12 років. У дитячому колективі варто лише одній дитині підхопитивітрянку, як вона стає заразною для інших дітей.Вітрянка в дітей– завжди привід полікуватися дома. Пам'ятайте,вітрянка в дітей– це не звичайний нежить, а набагато заразніше. Томулікування вітрянки в дітейзавжди здійснюється в карантинних умовах. Хоча, у багатьох європейських країнах дитини, зараженої даним захворюванням, не обмежують у спілкуванні зі своїми однолітками, тому що вважається, що краще перехворітивітрянкоюу ранньому віці, тоді йлікування, як таке не буде потрібно.

Заразноювітрянка в дітейстає за один день до початку шкірних висипань. Карантин закінчується через 5 днів після появи останніх висипань. По рекомендаціях медиків карантину дітей, хворихвітрянкоютриває протягом дев'яти днів з моменту появи першого висипання. Хоча такі заходи рідко допомагають, тому що вітрянка в дітейпередається ще до появи перших висипань, у той час, коли дитина ще не обмежена в спілкуванні з оточуючими.

Симптоми вітрянки й розвиток захворювання

Вітрянка в дітейі дорослих ніяк себе не проявляє протягом 1-3 тижнів. Це строк її інкубаційного періоду. Мінімальний строк інкубаційного періоду становить 7 днів. По закінченню даного строку в захворілого різко підвищується температура до 39-39,5 градусів. І якби не практично одночасна поява висипки, товітрянку у дітейможна було б прийняти за ГРВІ. До того ж досимптомів вітрянкиналежить головний біль і почуття слабкості.

Спочатку з'являються несильні висипання на шкірі, просто пласкі рожеві цятки. Буквально за кілька годин кількість висипань різко збільшується. Цятки стають більш опуклими й утворюються пухирці з рідким умістом. Їх у жодному разі не можна видавлювати.Лікування вітрянки в дітейпроводиться зовсім по-іншому. Перші 3-4 дня вітрянка у дітей супроводжується дуже сильними висипаннями й не тільки на шкірі, але на слизових оболонках – очах, в ділянці промежини, у роті. Саме неприємне, що цей висип ще й сильно свербить, але розчісувати її не можна, щоб уникнути занесення в ранку інфекції. Одні пухирці проходять – з'являються нові. Вітрянка в дітейпротікає хвилеподібно. Нові висипання звичайно з'являються протягом 3-4 днів. Потім хвороба йде на спад. На місці пухирів залишається скоринки, яка поступово відпадає самостійно й при дотриманні всіх рекомендацій лікаря не залишають від себе слідів.

Лікування вітрянки в дітей

По перше, необхідно знати, щовітрянка– це вірус, тому антибіотиками її не вилікувати. Але чому ж деякі лікарі все-таки призначають антибіотики? Це робиться в тих випадках, коли довітрянки у дітейприєднується бактеріальна інфекції, починається нагноєння пухирців. Часто таке відбувається через постійні розчісування висипу. Саме томулікування вітрянки в дітейвимагає пильної уваги батьків. Потрібно всіма способами постаратися відволікти дитину від розчісування висипу. Почитайте дитині казку, пограйте в спокійні ігри. Звичайнелікування вітрянки в дітейпроводиться в амбулаторних умовах./Files/images/medsestra/вітрянка.jpg

Хочасимптоми вітрянкидостатньо нестерпні для дитини, все-таки бажано на час хвороби ( близько тижня ) зберігати постільний режим. Специфічноголікування у вітрянкинемає. Ліків від неї не існує. Зате є можливість знизити до мінімуму неприємні відчуття, викликані цим захворюванням. Для того, щоб не допустити нових висипань, частіше змінюйте постільну й натільну білизну. До речі, мочити висип не можна, це тільки збільшить неприємні відчуття й подовжить строк загоювання пухирців. Єдиним виключенням є короткочасне прийняття ванн із додаванням слабкого розчину марганцю. До слова, що до того приймати ванни чи ні думки українських і європейських педіатрів розходяться. Європейські педіатри вважають, що потрібно приймати не ванну, а купатися під душем при наявності сильнихсимптомів вітрянки, а маленьким дітям душ просто необхідний, тому що малята частіше страждають від бактеріальної інфекції, що проникає через ранки. Маленьким дітям не поясниш, що чесатися не можна. У таких випадках душ може помітно полегшити стан дитини. Наші ж педіатри категорично проти купань під душем, та й у ванній в період гострих висипань. Крім цього, бажано дотримуватися нескладної дієти.Вітрянка в дітейпротікає набагато легше при виключенні з їхнього раціону всіляких алергенів. Рекомендовані до вживання молочні й рослинні продукти. Не обійтися без значної кількості питва, як і при будь-якій хворобі. Особливо необхідно вживати достатню кількість рідини дитині, у якої висока температура, тому що жар може викликати навіть зневоднювання організму. Звичайновітрянка в дітейзабирає багато сил, пропадає апетит, але необхідно прикласти всі зусилля й виявити кмітливість, щоб заповнити в маляти дефіцит рідини й живильних речовин в організмі.

Зрозуміла справа, щолікування вітрянки в дітейприпускає й приймання жарознижуючих засобів. Давати дитині жарознижуюче необхідно при температурі тіла вище 38-38,5 градусів. З жарознижуючих не рекомендоване приймання аспірину, особливо дітям молодше 12 років. Звичайно з появоюсимптомів вітрянкирекомендоване прийом лікарських засобів, що містять парацетамол. Він, при правильних дозуваннях, безпечний для дитини, виявляє жарознижуючу й протизапальну дії. Для того, щоб зняти такий симптом вітрянки як сверблячка, можна попросити педіатра призначити антигістамінний препарат у безпечному дозуванні, приміром, «Діазолін». При переході висипань на очі, можна використовувати спеціальний очний гель «Ацикловір», який ефективно бореться проти вірусу герпеса.

Багато батьків абсолютно впевнені, щолікуванням вітрянки в дітейє змазування пухирців зеленкою. Навіть зараз, гуляючи по вулиці в такий от спосіб можна легко визначити дитину, що перехворілавітрянкою- по характерних «цятках» зеленки. Насправді, зеленка не лікуєсимптоми вітрянки, а виконує лише знезаражуючу функцію, захищає від проникнення бактеріальної інфекції в ранку. Особливо це важливо для дитини. Лікарям же зручно по цих цятках визначати - чи заразна дитина. Тобто зеленка не єлікуванням вітрянки в дітей, а служить для фіксування нових висипань. Це дуже зручно, у першу чергу, для лікарів. До того ж зеленка трохи зменшує сверблячку. Крім зеленки, висипання можна просто змазувати слабким розчином марганцю. Такий варіант більше підійде дорослій людині, що не бажає ходити обмазаним зеленкою. Спиртом у жодному разі змазувати не можна.

Наслідки вітрянки у дітей

Щодо зовнішніх проявів наслідківвітрянки у дітей– це рубчики, що зосталися на місці пухирців. Таке часто зустрічається в тихдітей, та й дорослих у яких за часлікування вітрянкиспостерігалося нагноєння, запалення пухирців.

Дуже важкі ускладнення зустрічаються досить рідко. До них відноситься запалення головного мозку – енцефаломієліт.

Особливо небезпечна вродженавітрянка. Уникнутивітрянкипід час вагітності можна, якщо вчасно зробити щеплення. Щеплення робляться тим людям, які ніколи не хворіли ранішевітрянкою. Визначити це можна по спеціальному аналізі крові. До речі, якщо дитина поспілкувалася із хворимвітрянкою, тобто всі шанси не допустити розвиткувітрянкиу вашоїдитини, якщо вчасно зробити щеплення. За результатами досліджень щеплення доцільно зробити протягом 48-72 годин після контакту із хворою людиною. Але чи варто таким способом «гальмувати» розвитоквітрянки у дітей? Про це дотепер ведуть дискусії медики.

У більшості випадківвітрянка в дітейстарше року проходить без усяких ускладнень, за умови належного догляду, звичайно ж.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.