Повернутися до звичайного режиму

Причини ротавірусної інфекції

Як видно з назви цього захворювання, вона викликається вірусами з однойменною назвою (Rotavirus). За своїм зовнішнім виглядом цей збудник нагадує колесо. У ротавірусної інфекції існує кілька синонімів: кишковий грип, шлунковий грип, ротавірусний гастроентерит.

Хворіти ротавірусної інфекцією діти можуть абсолютно в будь-якому віці, але абсолютна більшість випадків спостерігається у малюків від 6 місяців до 2х років. Новонароджені хворіють значно рідше, так як володіють специфічною захистом, отриманої ще в період внутрішньоутробного розвитку. При цьому ризик зараження різко зростає, коли дитина припиняє харчуватися материнським молоком.

Джерелом вірусу може бути як хворий, так і вірусоносій. Передача збудника кишкового грипу може відбуватися через немиті руки, продукти харчування (найчастіше молочні вироби) або повітряно-крапельним способом (при чханні, кашлі або просто розмові).

Ознаки інфекції

Оскільки ротавірус стійкий і до холодних температур, і до хлоруванню води, то від зараження не застрахований ніхто. Тому кожна людина повинна знати ознаки потрапила в організм ротавірусної інфекції, а також розуміти, як з нею боротися.

Після проникнення в організм вірус впроваджується в тканині тонкого кишечнику, викликаючи їх запалення – ентерит. Що, власне, і провокує діарею.

Основні ознаки того, що в організм потрапив ротавірус:

· Висока температура. Як правило, це субфебрильные показники (37-37,5), тобто вдаватися до жарознижуючих засобів безглуздо;

· Болі в животі;

· Діарея, тобто і частий рідкий стілець. Частота позивів залежить від особливостей організму конкретного пацієнта. Тривалість діареї, як правило, до трьох днів, при умові адекватної терапії;

· Зникнення апетиту і відмова від їжі. Хоча при цьому не характерні нудота або блювота.

Як бачите, основні симптоми такі, що дану інфекцію частенько приймають за банальна ГРВІ і тільки розлад кишечника наштовхує на думку про ротавирусах. Важливо, щоб хворий своєчасно звернувся до лікаря.

Адже найчастіше дану інфекцію плутають з отруєнням і, займаючись самолікуванням, потрапляють до лікарні у досить важкому стані.

Чим небезпечна ротавірусна інфекція?

Насамперед, це зневоднення. Діарея у комплексі з підвищеною температурою тіла і відмовою від прийняття їжі – обов’язково тягне за собою зневоднення. Особливо це небезпечно для маленьких дітей і вагітних.

У малюків зневоднення порушує діяльність ЦНС і серцево-судинної системи. Найголовніше при виявлення ротавірусу у маленької дитини – не втратити час. Якщо ви не спостерігаєте сечовипускання протягом кількох годин, то необхідно вводити рідину в організм.

Це може бути часте прикладання до грудей, або вода по чайній ложці раз на 20-30 хвилин. Якщо блювоти немає, можна додати ще одну, і трохи пізніше ще. Важливо вводити рідину невеликими порціями, щоб не спровокувати блювоту. Крім води можна також давати слабкі фруктові компоти або відвари з сухофруктів.

Також можна скористатися спеціальними аптечними препаратами, які допомагають поновити сольовий баланс в організмі. У цій ситуації основне харчування малюка – це часте пиття малими порціями.

У випадку, коли виявлена ротавірусна інфекція у вагітних, сам по собі вірус загрози для майбутньої дитини не представляє. Потенційну небезпеку тягне за собою зневоднення, що може зашкодити як материнського організму, так і дитині.

Зневоднення може спровокувати недолік кисню, такого важливого в розвитку дитини. А вже кисневе голодування, у свою чергу, може викликати, в залежності від термінів вагітності, передчасні пологи або викидень.

Оскільки основна маса вірусів у хворого людини знаходиться у фекаліях, то доцільним буде здати аналіз калу на ротавірусну інфекцію, а також зробити його бактеріальний посів. Це важливо, так як ротавірус може спровокувати бактеріальну інфекцію у кишечнику, а це вже зовсім інша тактика лікування.

Як лікувати ротавірусну інфекцію

Виявивши ознаки ротавірусу у хворого члена вашої сім’ї, здавши аналіз і, переконавшись, що це саме дана інфекція, ви повинні розуміти, як надати йому адекватну допомогу в домашніх умовах.

Особливо це важливо у випадку, коли захворіла дитина, бо неправильне лікування і, як його наслідок, зневоднення – це вже серйозне ускладнення, яке змінює діяльність всіх систем в організмі і потребує стаціонарного лікування.

Температура тіла підвищується, як правило, незначно. У такому випадку застосування спеціальних жарознижуючих засобів недоцільно. Організм, таким чином, самостійно бореться з інфекцією.

Якщо ж температура підвищилася значно, то застосуванняЭффералгана, ПарацетамолуабоНурофена– виправдано. Але, не варто ними зловживати, оскільки висока температура тіла при ротавирусе тримається зазвичай не більше трьох днів.

також Можна збити температуру народними засобами. Це всім відомі обтирання водою і холодні компреси. Для холодного компресу вам знадобляться серветки з м’якої тканини і вода, або слабкий розчин оцту. Змочивши серветки в рідині, покладіть їх на чоло, кисті і щиколотки.

також Допомагає обтирання слабким розчином горілки. Розбавте 5 столових ложок горілки в одному літрі води, змочіть тканинні серветки і натріть тіло. Ні в якому разі не можна натиратися просто горілкою або нерозведеним оцтом. Особливо небезпечно це для дітей.

Біль в животі допоможуть усунути спеціальні аптечні препарати типу но-шпа. Але перш ніж їх застосувати, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Для усунення явищ інтоксикації застосовуються сорбенти. Вони ж допоможуть правитися з метеоризмом і полегшать біль, викликану здуттям живота.

Для купірування діареї застосовуються спеціальні засоби (Лоперамід, Энтерофурил), які повинен призначати лікар, залежно від особливостей розвитку інфекції у вашому організмі.

Народними методами можна також зупинити це неприємний наслідок захворювання. Відвар кори дуба застосовується як в’яжучий засіб при діареях.

Готується він так: 40 г сировини заливають півлітра окропу і вариться на паровій бані 30 хвилин. Воду, що частина рідини не потрібно заповнювати. Одержаний відвар п’ють по півсклянки 3-4 рази на день.

Необхідно також відновити флору кишечника. Для цього вживайте кисломолочні продукти, а також спеціальні препарати, наприклад,Лінекс, Бифиум-бактерині т.п.

Харчування

Важливо також харчування, яке допоможе заповнити рідину і відновити слизову кишечника при ротавірусної інфекції. Це киселі і слизові каші на воді, картопляне пюре без молока, масла і солі, рисовий відвар, несолодке печиво і сухарі.

також Можна вживати тушковані овочі або запечені фрукти.

Категорично неприпустимі смажені, гострі і копчені страви. Виключаються соління і маринади. Також протипоказані свіжі овочі і фрукти, оскільки вони можуть викликати роздратування кишечника і нові напади діареї.

Рекомендується рясне пиття: вода без газу, компоти, морси. Відмінно зарекомендував себе відвар шипшини. Крім цього, необхідно застосування препаратів, що відновлюють електроліти (Регідрон, Хуманаелектроліт) не тільки при лікуванні дітей, але і для дорослих, особливо вагітних.

Профілактика

Як же допомогти дітям і собі не заразитися ротавірусної інфекцією? Найпростіший спосіб – це миття рук, а також овочів і фруктів перед вживанням, оскільки ротавірус найчастіше передається саме таким шляхом.

Привчайте дітей не розкидати по землі іграшки і мити їх після гри у пісочниці. Мити руки. І найголовніше, не підбирати впали на землю цукерки, фрукти і інші дитячі радості.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.